Białe tarcze w MKVII

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.

Zamontowałem białe tarcze: prędkościomierz, obrotomierz oraz wskaźnik paliwa i temp.silnika.

Wszystko ok, (trochę się namęczyłem żeby całość złożyć) mam problem ponieważ nie działa mi obrotomierz !!!

Prędkościomierz i wskaźniki paliwa i temp.silnika chodzą jak należy.

Co może być przyczyną że nie działa obrotomierz ???
czy jest możliwe że:
1. działa dopiero po założeniu plastikowej obudowy z szybą (narazie tego nie robiłem żeby dobrze ustawić prędkość itd.)
2. Uszkodziłem podczas montażu ścieżki na folii z tyłu całego "licznika"

Proszę o wyrozumiałość i pomoc.
  
 
dawales biale tarcze, czy wymieniales caly licznik na inny??
  
 
ja tez wymieniam tarcze ale gdy chcialem sprawdzic czy wszystko dziala to nie dziala mi tak jak nalezy obrotomierz i wskaznik paliwa i temperatury , jak to ustawic ... pomocy !
  
 
Rozgryzłem temat.

Podświetlenie nie działało mi ponieważ jedna żarówka się spaliła.

Koszt takiej żarówki to 8zł

Prędkościomierz - ustawiasz jadąc na 2 samochody, ja ustawiałem na prędkościach 40,60,80,100. Nie jest to trywialne zadanie ale da się zrobić.

Obrotomierz i inne wskaźniki -szukam info na ten temat
  
 
Dawałem białe tarcze, wydruk kolorowy laserowy na papierze błyszczącym większej twardości.Koszt 3 zł + wycinanie w swoim zakresie.
  
 
nie umie sobie jakos tego wyobrazic jak jechac na 2 samochody i jeszcze ustawiac predkosciomierz ...
  
 
Poproś znajomego żeby jechał z prędkością 40 km/h , jedziesz za nim 5 metrów i trzymasz dystans cały czas.daje ci znak reką przez okno, wtedy zakładasz wskazówkę od prędkościomierza,dajesz mu . znać długimi żeby jechał szybciej. (kwestia dogadania się między sobą) Później sprawdzasz na większej prędkości np 80km/h.

U mnie pokazuje około 41-42 km/h przy prędkości 40km/h.

Ale przy 60 i 80 jest idealnie. Nie jest to proste ale da się zrobić, mi zajęło 15 minut.

P.S. Znajdź sobie najlepiej prostą, długą drogę, przy minimalnym natężeniu ruchu.
  
 
A nie łatwiej ustawić prędkościomierz od np. nawigacji GPS? Chodzi mi o to że większość (jeśli nie wszystkie) modeli nawigacji GPS pokazuje prędkość z jaką się jedzie, i według tego można ustawić prędkościomierz. U mnie wskazanie km/h na prędkościomierzu i na nawigacji różni się maksymalnie o 5 km/h, także spokojnie według tego można ustawić wskazówkę prędkościomierza, a poźniej ewentualnie skorygować go przy pomocy innego auta, gdyby się coś nie zgadzało.
  
 
Georgu widzę, że już podziałałeś, teraz już wiem na czym drukować. A nie da się tak zrobić, żeby ponownie nie ustawiać wskazówki prędkościomierza. Muszę to druknąć i jakoś zabrać się za to. Drukowałeś tarcze zegarka,bo czarny raczej nie będzie pasował?

[ wiadomość edytowana przez: mateq111 dnia 2008-09-13 17:52:28 ]
  
 
Mam kolejny problem.

Ustawiłem wszystkie zegary i są już ok.

Problem stanowi zegarek który mierzy czas ale nie ma podświetlenia,
przed demontażem deski wszystko było ok.sprawdzałem bezpieczniki, wszystkie są ok.

Pomocy !!!