P/S wpomaganie kierownicy Yaris

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Zaświeciła mi kontrolka P/S i przestało działać wspomaganie w mojej Yarisce I po lifcie 1.0 benzyna.
Czy miał może ktoś taki przypadek i może coś doradzić od czego zacząć.
  
 
Cytat:
2015-02-17 20:40:09, peter75 pisze:
Witam Zaświeciła mi kontrolka P/S i przestało działać wspomaganie w mojej Yarisce I po lifcie 1.0 benzyna. Czy miał może ktoś taki przypadek i może coś doradzić od czego zacząć.

Sprawdzic ladowanie jezeli jest to odczytac kody bledow.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dziękuję za odpowiedź.
Dałem auto to mechanika - mam obawy bo chyba chce pół auta rozbierać. Był podpinany pod kompa i z tego co mi powiedział mechanik to wyszedł błąd czujnika prędkości i kąta skrętu - czy coś takiego.

Dodam że na komputerze pokładowym zamiast wskazań średniej prędkości i spalania mam tylko poziome kreseczki. Pokazuje tylko Range.
  
 
Cytat:
2015-02-19 20:02:08, peter75 pisze:
Dziękuję za odpowiedź. Dałem auto to mechanika - mam obawy bo chyba chce pół auta rozbierać. Był podpinany pod kompa i z tego co mi powiedział mechanik to wyszedł błąd czujnika prędkości i kąta skrętu - czy coś takiego. Dodam że na komputerze pokładowym zamiast wskazań średniej prędkości i spalania mam tylko poziome kreseczki. Pokazuje tylko Range.

A predkosciomierz i licznik km dziala?Czy pan mechanik ma tester Toyoty czy tylko do Toyoty bo w drugim przypadku ma male szanse cokolwiek zdiagnozowac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
witam
auto dzisiaj odebrałem od mechanika - zrobione , koszt 230,-
Ponoć było dużo rozbierania, wyciągany był sterownik , widziałem na zdjęciu był delikatnie skorodowany , zostały na nim przeczyszczone ścieżki i ponoć jeden z kabli do sterowania był przerwany.
Teraz kontrolka P/S nie świeci i wspomaganie działa.

Mam tylko pytanie czy przez to że był odpięty akumulator mogło się coś w aucie poprzestawiać i jest bardziej mułowate? bo takie odniosłem wrażenie.
  
 
Cytat:
2015-02-20 21:58:22, peter75 pisze:
witam auto dzisiaj odebrałem od mechanika - zrobione , koszt 230,- Ponoć było dużo rozbierania, wyciągany był sterownik , widziałem na zdjęciu był delikatnie skorodowany , zostały na nim przeczyszczone ścieżki i ponoć jeden z kabli do sterowania był przerwany. Teraz kontrolka P/S nie świeci i wspomaganie działa. Mam tylko pytanie czy przez to że był odpięty akumulator mogło się coś w aucie poprzestawiać i jest bardziej mułowate? bo takie odniosłem wrażenie.


A ten komp pokladowy dziala i info o predkosci dociera do sterownka silnika i P/S?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
tak teraz wszystko działa , pokazuje śr.prędkość, śr.spalanie i chwilowe.
Jedynie co zauważyłem to jakby był trochę zamulony, tzn. na dwójce , czy trójce jak jest na niskich obrotach to bardzo pomału się zbiera, dopiero po 4000 tys. obrotów coś zaczyna jechać.
Wymieniłem dzisiaj filtr powietrza bo był bardzo już brudny i zastanawiam się co jeszcze można zrobić żeby się lepiej zbierał.
  
 
Cytat:
2015-02-21 10:51:07, peter75 pisze:
tak teraz wszystko działa , pokazuje śr.prędkość, śr.spalanie i chwilowe. Jedynie co zauważyłem to jakby był trochę zamulony, tzn. na dwójce , czy trójce jak jest na niskich obrotach to bardzo pomału się zbiera, dopiero po 4000 tys. obrotów coś zaczyna jechać. Wymieniłem dzisiaj filtr powietrza bo był bardzo już brudny i zastanawiam się co jeszcze można zrobić żeby się lepiej zbierał.

Wyczysc przeplywomierz igardziel przepustnicy tam gdzie klapa przepustnicy dolega do gardzieli,zdejmij kleme na 5 minut i przegalopuj na odcinku okolo 5 km.Powinno pomoc tylko poczytaj najpierw czym i jak czyscic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzięki za wskazówki, dzisiaj nie dam rady - brak czasu, ale w poniedziałek będę próbowała działać.