Kultowe AUTA PRL-u - Archiwum 2008-2009 - Strona 264

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


tylko na zdjęciu na stronce kultowych są 2 lusterka.

dla mnie te modele są coraz gorsze. Nie warte tych 24 zł. (3,90 gazetka) najczęstsze problemy:
-krzywe podwozie
-krzywo przymocowane koła
-odpadające elementy
-zawsze czarne wnętrze
-rysy i plamy na karoserii

kiedyś ktoś narzekał na jednokolorowe światła z tyłu. Robi je jedna maszyna, która wykrawa kształt z czerwonego tworzywa.
Żeby były dwukolorowe musiały by dojść maszyny które by wycinały pomarańczowy kształt, "rozkrawały" czerwony, dokładały pomarańczowy i sklejały całe światło.

A to na pewno podniosło by cenę modelu.

Chyba przeżucę sie na modele samolotów z Amercomu, które są o dziwo dobrze wykonane (nr 1 taki jest)

26,90 zł za wadliwy model i tragiczną gazetkę to o wiele za dużo

p.s. wie ktoś gdzie można kupić modele muscle car?
najbardziej interesuje mnie model chevroleta Camaro SS 1964/1966(?)
oraz
Dodge Challenger 1971

[ wiadomość edytowana przez: Kolekcjoner1970 dnia 2009-10-29 19:50:59 ]
  
 
skąś się musi brać cena a u mnie nigdy nie ma plam i rys na nadwoziu. co do samolotów pierwszy numer zawsze jest tani i dobrze wykonany, podobnie było z warszawką m20.


[ wiadomość edytowana przez: kubasmo dnia 2009-10-29 19:51:01 ]
  
 
potem syrena i łada z brązową tapicerką a później wszystko BLACK
  
 
Był też trabant z brązową tapicerką.
Więcej fotek 7 podstrona stary temat KAP.
  
 
no rzeczywiście modele są coraz gorsze, ja ostatnio zacząłem zbierać modele taksówek świata firmy IXO, w Polsce było chyba tylko w fazie testowej ale nie jestem pewny, może ma ktoś jakieś modele na sprzedasz?


[ wiadomość edytowana przez: Dluqi dnia 2009-10-29 21:40:47 ]
 
 
nastepne modele pokazali

[ wiadomość edytowana przez: opel89 dnia 2009-10-30 15:05:37 ]
  
 
dea zaktualizowało stronę, do nr34. Nie ma mikrusa nr.35 i pewnie nie będzie go w tym numerze tak jak nie było Skody 1000mb

[ wiadomość edytowana przez: Superman2 dnia 2009-10-30 15:08:14 ]
  
 
No i jest ta zaginiona Łada Samara
Ale większość modeli cierpi na pospolitą "białaczkę" Warszawa ma fajnie rozmieszczone wycieraczki
 
 
Przyznam szczerze, że białej Łady Samary na Ebay też jeszcze nie widziałem. Pewnie jeszcze w produkcji razem z Mikrusem.
  
 
Jesli ktos chce obejrzec Ładę Samarę zapraszam do mojego albumu:

ŁADA SAMARA 2108 - IST Models

Więcej zdjęć, również w moim albumie na PicasaWeb

Zapraszam do mojego albumu Warszawa Pickup - szczegółowe zdjęcia

  
 
Cytat:
2009-10-29 19:47:27, Kolekcjoner1970 pisze:
tylko na zdjęciu na stronce kultowych są 2 lusterka. dla mnie te modele są coraz gorsze. Nie warte tych 24 zł. (3,90 gazetka) najczęstsze problemy: -krzywe podwozie -krzywo przymocowane koła -odpadające elementy -zawsze czarne wnętrze -rysy i plamy na karoserii kiedyś ktoś narzekał na jednokolorowe światła z tyłu. Robi je jedna maszyna, która wykrawa kształt z czerwonego tworzywa. Żeby były dwukolorowe musiały by dojść maszyny które by wycinały pomarańczowy kształt, "rozkrawały" czerwony, dokładały pomarańczowy i sklejały całe światło. A to na pewno podniosło by cenę modelu. Chyba przeżucę sie na modele samolotów z Amercomu, które są o dziwo dobrze wykonane (nr 1 taki jest) 26,90 zł za wadliwy model i tragiczną gazetkę to o wiele za dużo p.s. wie ktoś gdzie można kupić modele muscle car? najbardziej interesuje mnie model chevroleta Camaro SS 1964/1966(?) oraz Dodge Challenger 1971 [ wiadomość edytowana przez: Kolekcjoner1970 dnia 2009-10-29 19:50:59 ]



Sporo racji niestety ... ALE - cały "problem" polega na tym, że zdecydowanej większości modeli jakie ukazały się dotychczas w kolekcji nie ma w ofercie innych firm - więc ja się cieszę, że choć takie mamy - a cena też nie jest zaporowa bo jakby nawet jakieś markowe ukazały się za 50 czy 100 zł to podejrzewam, że bym nie kupił nawet połowy tego, co mam z KAP.
Oczywiście wszystko zależy co kogo interesuje - jedni marzą i kupują różne wersje BMW, Lancii, Jaguara itp. - a ja się cieszę, że pojawiła się ta kolekcja i zainteresowałem się modelami - i mam takie jakie kojarzą się mi z dzieciństwem i sa również wspomnieniem czasów, kiedy - może różnej jakości - ale jednak były mniej lub bardziej "polskie" samochody.

Bo niestety - jak dla mnie oferta tych "markowych" firm jest mało atrakcyjna - kupić np. modelik Seicento to problem (zresztą była chyba tylko jedna wersja wydana i to marnej jakości) - czy np. modelik Uno sie kiedyś wogóle ukazał to nie wiem itd. - a mnie właśnie takie modele "zwyczajnych" samochodów pociągają
  
 
i właśnie dlatego dea nas olewa bo zrobi odpieprzy modelik samochodu zwyczajnego co nie robią go inne firmy i wiadomo że trafi sie ten co go kupi nie ważne czy będzie idealny czy całkowicie zjebany
  
 
Cytat:
2009-11-01 08:16:00, artek150 pisze:
i właśnie dlatego dea nas olewa bo zrobi odpieprzy modelik samochodu zwyczajnego co nie robią go inne firmy i wiadomo że trafi sie ten co go kupi nie ważne czy będzie idealny czy całkowicie zjebany


Zawsze pozostaje jeszcze IST-przecież wystarczy wejśc na ich stronę, żeby zobaczyć, że te modele, które sa w KApie, sa też (nieco z opóźnieniami) wydawane przez IST. Z dostępnościa tez nie ma problemu-ISTy mozna kupić na allegro lub w większych internetowych sklepach modelarskich. Ja mam ładę 2103 z IST i jakość w porównaniu z z 2103 z KAPu jest bardzo dobra. Ale ma to tez odzwierciedlenie w cenie-nasze kapy to dwadziescia kilka złotych, a ceny IST zaczynaja sie od 80 PLN
  
 
racja, ale nie każdego stać na isty. np. ja mam ograniczony dostęp do pienie=ędzy z racji mojogo wieku i to co dostaję od rodziców musi mi starczyć na kapy. naszczęście polskie auta kupuje tata bo ma sentyment a ja powiedziałem że mi na polskich nie zależy
  
 
Cena za dobry model w tej skali to właśnie 8o zyko w górę. Jak płacisz 2o to nie narzekaj na jego jakość... albo jak narzekasz to sobie odłóż 8o i przestań płakać. Coś za coś...
  
 
Z wnętrzem bostonki wkręt daliście niezły hehe i wielu to łyknęło
Ja reklamowałem swoją bo brakowało mi wycieraczek i opony :/ więc dodatkowo się podpytałem co z wykończeniem kipy czemu go nie ma, dlaczego taką tandetę odwalili to odpisali mi, że kipy wszystkie nie mają wykończonej bo jest kryzys i oszczędzają na materiałach hehe żartuje z tym oszczędzaniem po prostu takie wyszły i tyle. Ambulansu też nie będą poprawiać bo wszystkie mają D zamiast O i jak widać maja to w d - - - - jak i nas.
Nową bostonkę raczą mi wysłać tylko dlatego, ze brakowało mi elementów za co przeprosili hehe ale wątpię żeby to było szczere
Następny model mogę otrzymać taki, że będzie tylko sam blister hehe. Czekam po prostu z niecierpliwością na kolejną przesyłkę oby coraz lepszych wpadek nie mieli.


[ wiadomość edytowana przez: dkrystian dnia 2009-11-02 13:24:05 ]
  
 
"dkrystian" No niestety ludzie czasem we wszystko wierzą.
Ostatnio myślałem dlaczego De Agostini wydało kolekcje KAP-u w takiej formie?
Większość samochodów pewnie nie była na naszych drogach a jak już to śladowej ilości.... Myślałem że będą to tylko "polskie" samochody czyli prototypy, wersje limitowane i takie tam. Ale też zagraniczne ale takie naprawdę popularne jak Trabant, Skoda i Wartburg. No nic. Jednak cieszę się że jest taka kolecja. Bo człowiek może się dowiedzieć trochę więcej o motoryzacji na naszych ziemiach niż z książek i opowiadań rodziców.
 
 
Dzisiaj kupiłem ŁADĘ Żiguli i ogólnie jestem zadowolony, ale kilka rzeczy razi albo chciałoby się (marzenia) żeby się pojawiły...
Ogólnie wykonanie modelu na 4+, nie więcej,
kierunkowskazy niezbyt precyzyjnie osadzone, lekkie braki lakiernicze, jednym słowem masówka, to wiadomo. (z 5 modeli co jeden to gorszy w empiku)
Ogólne wrażenie odbioru tego modelu jest dobre, mi osobiście marzy
się w tym egzemplarzu zastosowanie jasnej tapicerki, byłaby rewelka!
  
 
A to zapowiedź WARSZAWY 200 PICKUP, już za dwa tygodnie.
CIEKAWE jaką będzie miała rejestrację ???

W-WA 200 Pickup
  
 
i widze że dobrze zrobiłem rezygnując z teczkowej. Coraz gorzej i gorzej. Zobacze jaka będzie samara, bo mój ojciec taką jeździł, może kupię.