Kultowe AUTA PRL-u - Archiwum 2008-2009 - Strona 265

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ja moją mam gorzej wykonaną jak to w prl-u bywało
1.urwane lusterko
2.rysy na lakierze z tyłu
3.krzywa lampa tylne(źle wywiercona alebo coś
4.niepomalowane przednie kierunki i tylnie odblaski
5.nie widać klapki korka wlewu paliwa
ogólem model wykonany chba lepiej nież pierwsza łada
  
 
Chyba nie będzie Mikrusa, zapytałem się ich w mailu jaki jest spis po 34, a oni, że nie ma spisu po 34.
  
 
ale mi we wrześniu napisali:
"Szanowny Panie,
bla bla bla, kolekcja przewidziana jest na 60 numerów , jednak może to ulec zmianie.
30 SYRENA BOSTO (1976)
31 ŁADA 2101 (1970)
32 WARSZAWA 200 PICKUP (1959)
33 SYRENA 105 (1974)
34 ŁADA SAMARA 2108 (1987)
35 MIKRUS (1959)"
mam nadzieje że Mikrus będzie
 
 
Pewnie też będzie za jakiś czas w serii "KAP"

Pobieda Cabrio
  
 
pobieda kabriolet będzie w numerze 22 Avtolegend CCCP.
  
 
to może od razu dadzą GAZ-12 ZIM albo GAZ-13 Czajka...
ja proponuje Jeep'a Willys'a a było go dużo po II WŚ w Polsce
 
 
A ja chce Tarpana d239 (Mam w posiadaniu tarpana prawdziwego i z kartonu ktorego wlasnie robie)Stara ,żuka , nyske a nie warburgi
Napisalem do dea czy bedzie camping niewiadów n126, napisali ze moze byc
  
 
Znalazłem ostatnio bardzo ciekawy model z kolekcji "Legendy CCCP" czyli GAZ M-22 KOMBI:

http://www.allegro.pl/item804733054_legendy_cccp_nr18_wolga_m_22_kombi_dea_1_43.html

Widać że jest to rozwinięta wersja M-21. Wiadomo tylko że premiera w '63, powstała też karetka i furgon. To tak jak nasza Warszawa 203 KOMBI.
 
 
Bardzo fajny modelik-ja taki mam, jest dokładnie wykonany, o niebo lepiej niz KAPy. Z ciekawostek, to wersję sanitarną przewiduje katalog IST-może się doczekamy
  
 
to widać że IXO chce zrobić całą flotę samochodów medycznych
 
 
ja bym wolał flotę polskich samochodów dostawczych i ciężarowych
a i jeszcze motocykli takie małe marzenie
  
 
Wie ktoś jak rozkręcić Poloneza? Mam problem z , wycieraczkami, odkręciłem śrubkę i zdjąłem tablice rejestracyjną ale nadal jest "cały".
 
 
to powinno wystarczyć najwyraźniej pewien chińczyk pokleił klejem twojego poloneza


[ wiadomość edytowana przez: kubasmo dnia 2009-11-09 22:27:37 ]
  
 
Cytat:
2009-11-09 16:35:35, Dluqi pisze:
to widać że IXO chce zrobić całą flotę samochodów medycznych


Pewnie tak. W katalogu jest równiez ZIM 112 w wersji sanitarnej.
  
 
A czy była Nysa 522 jako sanitarka? Była przecież Warszawa 203, Fiat 125p i Polonez jako pojazd medyczny.
 
 
Cytat:
2009-11-11 13:01:46, Dluqi pisze:
A czy była Nysa 522 jako sanitarka? Była przecież Warszawa 203, Fiat 125p i Polonez jako pojazd medyczny.


Nysa 522 sanitrka
  
 
Cytat:
2009-11-11 13:01:46, Dluqi pisze:
A czy była Nysa 522 jako sanitarka? Była przecież Warszawa 203, Fiat 125p i Polonez jako pojazd medyczny.


zgadza się była. była tak samo jak w wersji milicja lub mo.
a polonezy to były dopiero w latach 90-tych jako sanitarki a w prl-u chibaa nieee.
  
 
Cytat:
2009-11-11 21:00:30, kubasmo pisze:
zgadza się była. była tak samo jak w wersji milicja lub mo. a polonezy to były dopiero w latach 90-tych jako sanitarki a w prl-u chibaa nieee.



Oczywiście, że Polonezów w PRL'u nie było jako sanitarek - w latach 80-tych (bo te dopiero pamiętam) ale też chyba już 70-tych - podstawowe dwa samochody "karetkowe" to właśnie ta Nysa (zarówno jako karetka R czyli reanimacyjna jak i zwykła) oraz Fiat 125p kombi (czy później FSO1500) - dopiero w latach 90-tych kiedy zaprzestano produkcji FSO1500 pojawił się Polonez jako karetka - nawet kojarzy mi się jakiś program motoryzacyjny właśnie z I-połowy lat 90-tych gdzie właśnie o tym mówiono, że trzeba było po zaprzestaniu produkcji FSO1500 zapewnić służbom medycznym taką "mniejszą" karetkę i stąd pojawił się przebudowany Polonez.

A jak już jesteśmy przy tym temacie - to może ktoś wie - jak to było wcześniej - tzn. bo mi się kojarzy choćby z filmów z lat 50-60-tych, że karetką była głównie Warszawa kombi - i chyba wtedy nie było tych większych karetek ? Tak jak później gdzie była właśnie Nysa i duży Fiat. Może to wynikało z tego, że w tamtym czasie karetka służyła praktycznie tylko do trasportu i była tak słabo wyposażona, że mało co tam można było zrobić - więc dopiero później kiedy te wyposażenie się troszkę polepszyło i pojawiły się właśnie "erRki" to nastąpiła konieczność wykorzystania większego samochodu. Dobrze myślę ?

Pozdrawiam !
  
 
widziałem to, ciekawe czy ktoś kupi


[ wiadomość edytowana przez: kubasmo dnia 2009-11-11 22:10:27 ]
  
 
Na 'złom modelarski' jak znalazł