Kultowe AUTA PRL-u - Archiwum 2008-2009 - Strona 266

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-11-11 21:20:45, ro29 pisze:
Oczywiście, że Polonezów w PRL'u nie było jako sanitarek - w latach 80-tych (bo te dopiero pamiętam) ale też chyba już 70-tych - podstawowe dwa samochody "karetkowe" to właśnie ta Nysa (zarówno jako karetka R czyli reanimacyjna jak i zwykła) oraz Fiat 125p kombi (czy później FSO1500) - dopiero w latach 90-tych kiedy zaprzestano produkcji FSO1500 pojawił się Polonez jako karetka - nawet kojarzy mi się jakiś program motoryzacyjny właśnie z I-połowy lat 90-tych gdzie właśnie o tym mówiono, że trzeba było po zaprzestaniu produkcji FSO1500 zapewnić służbom medycznym taką "mniejszą" karetkę i stąd pojawił się przebudowany Polonez. A jak już jesteśmy przy tym temacie - to może ktoś wie - jak to było wcześniej - tzn. bo mi się kojarzy choćby z filmów z lat 50-60-tych, że karetką była głównie Warszawa kombi - i chyba wtedy nie było tych większych karetek ? Tak jak później gdzie była właśnie Nysa i duży Fiat. Może to wynikało z tego, że w tamtym czasie karetka służyła praktycznie tylko do trasportu i była tak słabo wyposażona, że mało co tam można było zrobić - więc dopiero później kiedy te wyposażenie się troszkę polepszyło i pojawiły się właśnie "erRki" to nastąpiła konieczność wykorzystania większego samochodu. Dobrze myślę ? Pozdrawiam !



w latach 50' 60' Nyski z serii N też czasami pojawiały sie w kolumnach sanitarnych
  
 
Ciekawa stronka. Można znaleźć kilka modeli, które nadawałyby się do kolekcji KAP-u.
http://shop.foxtoys.cz/
  
 
Polecam tą srtronkę http://www.auta-prl.pl/index.php?page=main

ciekawe prtotypy
  
 
Posiada już ktoś Warszawę 200 Pickup z prenumeraty ??
  
 
Jeśli będzie tak jak było ostatnio 2 z 3 razy - to w poniedziałek powinienem dostać przesyłkę z Ładą i Warszawą
Jeśli o mnie chodzi, to ta Warszawa bardzo mało mnie "pociąga" - w żadem sposób nie kojarzy mi się z dzieciństwem ani też nie przypominam sobie abym ją widział w jakimś filmie/serialu.
  
 
chociaż już na stronie KAP-u jest zdjęcie okładki gazetki numeru z Warszawą, dla mnie to jest jeden z (bardzo ale to bardzo) niewielu modeli na który bardzo czekam
 
 
a jeśli można wiedzieć to na jakie modele z kolekcji czekałeś?
mniemam że napewno na polonez,pf125p i na żuka?
  
 
szczerze, to Trabant 601, Wartburg 353, Fiat 125p i 126p, FSO Polonez, FSC Żuk, Skoda 120 i UAZ 452...
są to samochody co pamiętam z dzieciństwa (początek '90) ale tak się rozpędziłem z samochodami że mam wszystkie jakie były w kiosku
a do Warszawy to mam jakiś sentyment bo nigdy ją nie jechałem


[ wiadomość edytowana przez: Dluqi dnia 2009-11-15 15:30:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: Dluqi dnia 2009-11-15 15:31:29 ]
 
 
Oj to ja mam podobnie - zresztą chyba już o tym pisałem ale w poprzednim temacie ...

Oprócz modeli które wymieniłeś (może z wyjątkiem UAZ'a) to też na nie wszystkie ja czekałem - jestem z "rocznika 1977" więc mniej więcej od początku - a zwłaszcza połowy lat 80-tych pamiętam co się widywało i ew. jeździło.
Najbardziej związany byłem z Trabantem 601 S Hycomat - bo taki mieliśmy - najpierw rocznik 1981 (jeszcze z instalacją 6 V), a potem rocznik 1987. Był jeszcze trzeci (a chronologicznie pierwszy) z początku lat 70-tych (chyba 1972 albo 74) - niestety jego pamiętam tylko z tragicznego końca - jak w roku 1980 pewnej nocy spalił się pod blokiem
Oprócz tych kojarzę jeszcze Dacie, Syreny 105 (dlatego właśnie się ciesze, że taka będzie) ale też starsze - z tym, że wtedy już na Syreny patrzono dość pogardliwie.
Warszawę miał mój Ojciec Chrzestny - i tylko z tego powodu ją pamiętam (raz ją widziałem) - poza tym nie przypominam sobie abym w dzieciństwie ją jeszcze spotkał.
Kojarzę jeszcze Tarpany (na ten model bardzo czekam), Nysy - zarówno "cywilne" ale też jako karetki i milicyjne.

[ wiadomość edytowana przez: ro29 dnia 2009-11-15 16:59:55 ]

[ wiadomość edytowana przez: ro29 dnia 2009-11-15 17:01:39 ]

[ wiadomość edytowana przez: ro29 dnia 2009-11-15 17:07:11 ]
  
 
Witam.
Przepraszam bardzo .... albo ja mam już zwidy i mary ... albo kilka postów od wczoraj zniknęło ?

Np. jeden z kolegów zapytał jaką Warszawę miał mój Ojciec Chrzestny - i teraz tego jego postu ja nie widzę - co było w tym poście "zabronionego" ????

Brak moderacji to jest wada - bo czasem naprawdę pojawiąją się wpisy nie na temat, bez sensu czy reklamowe - ale jak moderacja zaczyna przekraczać pewne granice to już się robi to śmieszno/tragiczne
  
 
Cytat:
2009-11-16 18:50:16, ro29 pisze:
Witam. Przepraszam bardzo .... albo ja mam już zwidy i mary ... albo kilka postów od wczoraj zniknęło ? Np. jeden z kolegów zapytał jaką Warszawę miał mój Ojciec Chrzestny - i teraz tego jego postu ja nie widzę - co było w tym poście "zabronionego" ???? Brak moderacji to jest wada - bo czasem naprawdę pojawiąją się wpisy nie na temat, bez sensu czy reklamowe - ale jak moderacja zaczyna przekraczać pewne granice to już się robi to śmieszno/tragiczne



ja się pytałem. a przecierz takie pytanie to jest chyba związane z prl-em i samochodami prl-u, a więc z z serią KULTOWE AUTA PRL-U

ps. jutro chyba pokarzę dokładnie wawkę i syrene bo awizo mi przyszło ale tata nie zdążył odbrać, bo spóźnił się o 3min
  
 
no ja muszę jeszcze czekać aż łaskawie przyślą mi Ładę i Warszawę...
 
 
Cytat:
2009-11-16 20:31:10, Dluqi pisze:
no ja muszę jeszcze czekać aż łaskawie przyślą mi Ładę i Warszawę...


powinno przyjść na dniach (mi kiedyś przyszło przeszło tydzień przed ukjazaniem się modelika).
  
 
Cytat:
2009-11-16 20:42:54, kubasmo pisze:
powinno przyjść na dniach (mi kiedyś przyszło przeszło tydzień przed ukjazaniem się modelika).


no mi ostatnie 6 modeli przysłali w tym samym tygodniu... przypadek?
 
 
Cytat:
2009-11-16 20:57:07, Dluqi pisze:
no mi ostatnie 6 modeli przysłali w tym samym tygodniu... przypadek?



nie wiem że tak powiem maybe maybe? czy jakoś tak XD
  
 
Gazetka warszawki pick-up jest nieco dziwna,ponieważ na stronie
DEA gazetka jest w kolorze czerwonym zaś w zapowiedziach
jest niebieska .
  
 
Cytat:
2009-11-16 22:11:15, myszak6 pisze:
Gazetka warszawki pick-up jest nieco dziwna,ponieważ na stronie DEA gazetka jest w kolorze czerwonym zaś w zapowiedziach jest niebieska .


będziemy mieć dwie gazetki
  
 
Cytat:
2009-11-16 20:03:19, kubasmo pisze:
ja się pytałem. a przecierz takie pytanie to jest chyba związane z prl-em i samochodami prl-u, a więc z z serią KULTOWE AUTA PRL-U ps. jutro chyba pokarzę dokładnie wawkę i syrene bo awizo mi przyszło ale tata nie zdążył odbrać, bo spóźnił się o 3min



No właśnie - dlatego się bardzo zdziwiłem, że ten post został usunięty ...
Odpowiadając na Twoje pytanie ... niestety mam z tym problem - otóż ja tą Warszawę - jak już poprzednio wspomniałem - widziałem raz w życiu - w 1983 roku - haha - pamiętam dlatego, że bylismy wtedy na wakacjach i na moje urodziny przyjechał nią mój Chrzestny i Ciotki.
Niestety ja miałem wtedy 6 lat - i może to dziwne - ale samochodami się praktycznie nie interesowałem - więc naprawdę mało pamiętam z tego - na 50 % była to M-20 (czyli tzw. "babcia" zwana przez niektórych - choć wiem, że inni nazywali ją inaczej).
Z późniejszych lat (coś koło 1984-86) przypomina mi się tylko jak kiedyś była jakaś rozmowa, że Chrzestny już nią nie jeździ bo ma z nią problemy - miała już swoje lata - coś kojarzę że mówił, że silnik to jest tam jeszcze dobry ale reszta to już złom. Aha - jako ciekawostka - przez kilka lat ta Warszawa jeżdziła jako taksówka.

I to niestety tyle co pamiętam ...

Pozdrawiam

P.S. Ja dziś liczyłem na przesyłkę z DEA ale nic nie dotarło ...
  
 
Cytat:
2009-11-16 22:30:58, ro29 pisze:
No właśnie - dlatego się bardzo zdziwiłem, że ten post został usunięty ... Odpowiadając na Twoje pytanie ... niestety mam z tym problem - otóż ja tą Warszawę - jak już poprzednio wspomniałem - widziałem raz w życiu - w 1983 roku - haha - pamiętam dlatego, że bylismy wtedy na wakacjach i na moje urodziny przyjechał nią mój Chrzestny i Ciotki. Niestety ja miałem wtedy 6 lat - i może to dziwne - ale samochodami się praktycznie nie interesowałem - więc naprawdę mało pamiętam z tego - na 50 % była to M-20 (czyli tzw. "babcia" zwana przez niektórych - choć wiem, że inni nazywali ją inaczej). Z późniejszych lat (coś koło 1984-86) przypomina mi się tylko jak kiedyś była jakaś rozmowa, że Chrzestny już nią nie jeździ bo ma z nią problemy - miała już swoje lata - coś kojarzę że mówił, że silnik to jest tam jeszcze dobry ale reszta to już złom. Aha - jako ciekawostka - przez kilka lat ta Warszawa jeżdziła jako taksówka. I to niestety tyle co pamiętam ... Pozdrawiam P.S. Ja dziś liczyłem na przesyłkę z DEA ale nic nie dotarło ...



dziękuję za odpowiedź. z tego co mówisz to faktycznie mogła być to m20.sam też się zdziwiłem że moderator usuną ten post