Wentylator chlodnicy sterowany z kabiny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chce zrobic wentylator chlodnicy na pstryczka elektryczka ale nie wiem jak sie do tego zabrac... rzecz w tym ze wiem ktora to wtyczka do termowlacznika i wiem ze w te kable jak sie wepne z pstryczkiem to bedzie dzialalo ale:
1. ktoredy doprowadzic kabel z komory silnika do kabiny?
2. mozna sie jakos w kabinie wpiac w ta wiazke zeby ominac komore silnika?
  
 
Cytat:
2008-09-11 19:36:28, vek1986 pisze:
Chce zrobic wentylator chlodnicy na pstryczka elektryczka ale nie wiem jak sie do tego zabrac... rzecz w tym ze wiem ktora to wtyczka do termowlacznika i wiem ze w te kable jak sie wepne z pstryczkiem to bedzie dzialalo ale: 1. ktoredy doprowadzic kabel z komory silnika do kabiny? 2. mozna sie jakos w kabinie wpiac w ta wiazke zeby ominac komore silnika?

Ja to kolego troszke inaczej zrobilem, tylko u mnie to termowylacznik byl caly czas zalaczony, wiec wyjolem bezpiecznik i tam sie wpiolem, ale jesli Tobie nie chodzi, to od strony pasazera jak zdjemiesz plastikowe nadkole to zobaczysz taka gume i tam mozesz dziure zrobic i pociagnac kable, nie wiem jak jest od strony kierowcy, ale podejrzewam, ze bedzie to samo, wiec lepiej od kierowcy bedzie pociagnac.
  
 
ja poprostu wywalilem 22 zeta i zalorzylem nowy termowlacznik, samo sie wlacza, wylacza... nie zapomne wlaczyc i nie przegrzeje... nie wiem po co to sie meczyc...

ale jak chcesz juz koniecznie ciagnac ten pstryczek to pamietaj o dosc grubych kablach
  
 
Cytat:
2008-09-11 19:50:26, zenq pisze:
ja poprostu wywalilem 22 zeta i zalorzylem nowy termowlacznik, samo sie wlacza, wylacza... nie zapomne wlaczyc i nie przegrzeje... nie wiem po co to sie meczyc... ale jak chcesz juz koniecznie ciagnac ten pstryczek to pamietaj o dosc grubych kablach

U mnie pomimo wymiany skubanca, dalej jest caly czas zalaczony, a nie mam czasu poszukac przyczyny, no chyba, ze ten kupiony tez byl walniety.
  
 
Cytat:
2008-09-11 19:50:26, zenq pisze:
ja poprostu wywalilem 22 zeta i zalorzylem nowy termowlacznik, samo sie wlacza, wylacza... nie zapomne wlaczyc i nie przegrzeje... nie wiem po co to sie meczyc... ale jak chcesz juz koniecznie ciagnac ten pstryczek to pamietaj o dosc grubych kablach



wymienialem juz 2 razy termowlacznik... jeden kupilem zly bo za pozno sie wlaczal.. kupilem nowy i podzialal ok 2 miesiecy i wczoraj spalil mi wtyczke... :/ musialem predko z korka sie wyrwac na pobocze i na krotko wlaczac wentylator bo temperatura szybko szla w gore, juz byla przy czerwonym polu(mam nadzieje ze poza termowlacznikiem i spalona wtyczka nic sie wiecej nie stalo przez to przegzanie)

termowlacznik wymienie ale oprocz tego chce miec dodatkowe zabezpieczenie zeby nie musiec sie zatrzymywac
  
 
a ja mam puszczony wentylator przez przekaźnik i termowyłącznik jest nieobciążony i wszystko działa CUD MIÓD ! a kosztowało 50zł zrobienie takiej instalacji.
  
 
Cytat:
2008-09-11 20:47:38, yezXR3i pisze:
a ja mam puszczony wentylator przez przekaźnik i termowyłącznik jest nieobciążony i wszystko działa CUD MIÓD ! a kosztowało 50zł zrobienie takiej instalacji.



moglbys to rozwinac?