Wymiana linki gazu 1.6 16V 97r.Proszę o radę.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Urwała mi się linka gazu i nie wiem jaką kupić.
W katalogach intercars i fota jest podana jedna linka do wszystkich roczników 1.6 i 1.8 16V.A w sklepie forda jest inna do 10.1996,a inna od 10.1996.
Ja mam właśnie tą nowszą z regulacją linki w połowie a nie jak w silnikach z metalowym kolektorem przy przepustnicy.

Bardzo proszę o informacje lub radę czy taka uniwersalna ze sklepu będzie pasować do silnika z kolektorem plastikowym.
Może już ktoś zmieniał i ma porównanie???
  
 
Ja kupilem do siebie (1,8 16V) zamiennik Kager. Mialem regulacje w srodku, a teraz mam przy przepustnicy. Musialem troche ja przerobic.

Ciemniaki w Intercarsie powiedzieli mi ze nie maja czegos takiego w ofercie i 3 razy wciskali mi linke sprzegla Takze jak moge to omijam te sklepy...

Najlepiej zdemontuj stara i porównaj z dostepnymi zamiennikami w sklepie. Kwestia gdzie jest regulacja wydaje mi sie nieistotna. Najwazniejsza jest cała długosc zeby byla taka sama. Tak jak pisalem, u mnie trzeba bylo skrócic tylko pancerzyk plastikowy od strony przepustnicy i troche "odchudzic" uszczelke wchodzaca w przegrode do kabiny bo byla za duza. Byc moze u Ciebie wlasnie taka jaka ja kupilem podejdzie plug'n'play
  
 
Ja mam dokładnie taką klikk

Myślę że będę miał tak jak ty,czyli będę musiał przerabiać.
  
 
Przeróbka chwilke mi zajela, ale robilem ja pod sklepem gdzie kupilem linke Takze wystaczyl mi ostry nozyk. Zamiennik kosztuje mniej niz polowa tego, a dziala bez najmniejszych zarzutów
  
 
Jestem po wymianie linki.Kupiona linka w sklepie nie pasuje do modeli z plastikowym kolektorem,a pasującej poza oryginałem brak.
Kupiłem więc w sklepie rowerowym linkę do hamulców 180cm za 2.7zł. i przełożyłem do starego pancerza.Pasuje jak ulał.
Jężeli ktoś potrzebuje linkę do gazu do silnika 1.6 ,1.8 16V z kolektorem metalowym to mam na sprzedaż.
  
 
Hehe, no ciekawy patent z ta linka rowerowa U mnie by nie przeszedl, pancerz byl zgiety i linka potrafila sie zablokowac...

Jak widac mozna i tak, zamiast 40 zł za zamiennik, czy tym bardziej ponad 100 za oryginal, wystarczy niecale 3 zety i zrobione