(125p) 1.6 1973 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

Tarcze- Mikoda ?
  
 
Coś się dzieje w temacie, oświetlenie kompletne i sprawne, środek też się już dozbraja.
">
">
">
  
 
Pierwszy start zaliczony, poza hamulcami, które nie chciały działać jak powinny, oraz poduszką zerwaną pod silnikiem wszystko było w miarę OK.
Upał 36 stopni w cieniu też dał popalić, silnik grzał się okropnie.

Filmik ze środka
Klik
  
 
Mógłbyś wrzucić więcej zdjęć wnętrza, a szczególnie foteli ? Szukam też klaksonu do takiej kierownicy jak masz, ja mam do swojej z czerwonym tłem, a chciałbym taki z tłem w postaci czarno-białej szachownicy, masz może taki ?
  
 
Nie wiem co to za fotele, jakieś stare, ale bardzo wygodne.


">


Do kierownicy mam tylko taki klaskon, ale możesz sobie dorobić ładną naklejkę i nakleić na ten co masz

">

">
  
 
idzie jeszcze kupić taki obrotomierz ? elegancki
  
 
Ten obrotek mam już ładne parę lat, trafiony gdzieś przypadkiem.

Panowie jak wzmocnić zawieszenie silnika i skrzyni, ciągle zrywa mi jedną poduszkę przy silniki i poduszka skrzyni też nie wyrabia.
  
 
nie wiem jaka jest konstrukcja ale jak są puste miejsca to zalać klejem do szyb
  
 
Cytat:
2015-07-07 21:44:43, mauzer64 pisze:
Ten obrotek mam już ładne parę lat, trafiony gdzieś przypadkiem. Panowie jak wzmocnić zawieszenie silnika i skrzyni, ciągle zrywa mi jedną poduszkę przy silniki i poduszka skrzyni też nie wyrabia.



Stara szkoła mówiła coś o rurach z aluminium do tego pakowali poduszki...

Zawsze możesz zdystansować, mocowania od silnika - poduszka będzie zdecydowanie lepiej leżeć.
Pokaż fotki...
  
 
w sklepach ze śrubami są poduszki (tuleje metalowo-gumowe z gwintem zewn) ze śrubami z obu stron. te pod silnik są sporo twardsze od serii a po zastosowaniu takich (dwie po 20mm) przy skrzyni silnik stoi w komorze jak powinien.
  
 
Poduszki silnika można dobrać np. od E30 gdzie masz spory wybór producentów plus poliuretanowe. A wzmocnienia o których mówi PWR wyglądają tak jak w tym ogłoszeniu
http://olx.pl/oferta/kjs-rajdowy-polonez-2000-polski-fiat-125p-obrso-abarth-CID5-ID9jYbb.html#81a49cf17f
  
 
Cytat:
Panowie jak wzmocnić zawieszenie silnika i skrzyni, ciągle zrywa mi jedną poduszkę przy silniki i poduszka skrzyni też nie wyrabia.


Do silnika - załóż od Watburga 353 W - dwu sów.
Groszę a są idealne i nic nie kombinujesz
  
 
Faktycznie, zdystansowanie powinno poprawić sytuację, spróbuję tak zrobić. Marcin masz fotki, jak masz zamocowane te poduszki?
  
 
Cytat:
2015-07-08 20:27:06, mauzer64 pisze:
Faktycznie, zdystansowanie powinno poprawić sytuację, spróbuję tak zrobić. Marcin masz fotki, jak masz zamocowane te poduszki?


niestety fot chyba nie mam a do auta narazie dostęp ograniczony.
  
 
Oryginalne poduszki można kupić na allegro (koleś z Lublina). Jednak warto dotoczyć do nich "kubeczki".
  
 
Wiem, że gdzieś jest na forum, ale nie potrafię tego teraz zlokalizować.
Potrzebuję namiar na wzór zrobienia przegrody w misce olejowej, przeraża mnie czerwona kontrolka po hamowaniu...
  
 
Znalazłem coś takiego, myślicie że to wystarczy, tyle że ja mam zwykłą miskę.
">
  
 
daj maila to ci przesle to co dostalem od kolegi Bing17
  
 
Szeroka miska poprawiła sytuację, przy ostrych hamowaniach jest ok, ale przy ostrych nawrotach zapali się czasami kontrolka.

Kolejny rajd zaliczony, jeden cylinder odmawiał posłuszeństwa, podejrzewam gaźnik...

Klik
  
 
nie chodzi link