Brak mocy/wibracje/niestabilny silnik przy 2-3 tys obr.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dziwne zachowanie silnika od jakiegos czasu: przy obrotach pomiędzy 2-3 tys niechetnie przyspiesza, da się odczuć jakieś dziwne wibracje i silnik generalnie nienormalnie pracuje na mój gust :]

Od 3 tys w górę jak depne to idzie jak burza i wszystko OK, ale jak jade na biegu 3 lub 4 w okolicach 2.5 tys to jakoś tak niemrawo (albo ja mam zwidy i wyolbrzymiam

Autko Carina II, 1.6 16V, 1989

Gdzie grzebać? Zapłon? Gaźnik czy cos innego jeszcze? Jak sie do tego zabrać - wszelkie sugestie mile widziane

(Ale jestem płodny w posty ostatnio - chyba mam za dużo czasu
  
 
Może byś też sonda kopci na czarno? Śmierdzi paliwem?
  
 
siooska,

to jest klasyka motoryzacji - bez katalizatora ;]

Nic nie smierdzi i nie kopci... no moze troszeszke olejem na bialo jak zapala ale to chwile i jak sie rozgrzeje to mozna oddychac powietrzem z rury :]
  
 
A skąd ja mam wiedzieć czy ma czy nie ma Ja nie mechanik Ja tylko podpowiadam rozwiązanie I czemu tak krzyczysz?
  
 
Przecież nikt nie krzyczy !
  
 
Po pierwsze --- Na biało to nie olej sie pali tylko wilgoć z układu ci się usuwa,
po drugie --- Jak ci nie przyspiesza to może ci pada sprzęgło.
  
 
dziki-toy,

sprzęgło nie - miałem kiedyś zużyte więc wiem jak to jest - silnik wyje a auto stoi w miejscu sprzęgło odpada

białe dymy z wilgoci prędko się "rozpuszczaja" w powietrzu a te biało-sine z oleju niestety nie

silnik się tak zachowuje jakby go ktoś dusił albo trzymał za ogon (nie, nie jeżdżę z zaciągniętym ręcznym ;] i ma dziwne wibrajce jakby jeden z cylindrów nie palił prawidłowo.



  
 
ostatnie słowa są dobrym tropem