Jakie zimówki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przygotowuje sie powoli do kupna opon zimowych do Essiego.
Rozmiar 175/65/R14 - może ktoś mi poleci konkretny model do 170 zł?

Obecnie mam na oku:
Yokohama F601
Dębica Frigo 2?
Co o nich myślicie?
  
 
Ważne by była zimówka, posiadająca lamele i odpowiedni bieżnik. Do szaleństwa na śniegu i lodzie i tak to nie uprawnia, bo na zimę nie ma mocnych, podstawa tylko nie mieć letnich, bo to wiadomo, że masakra.

Ja uznaję Dębicę Frigo.

I już można śmigać bezpiecznie. Nie odczujesz różnicy wartej dużej różnicy w cenie. Jw. Do szaleństw Yokohama i tak Cię nie upoważni.

Takie moje zdanie
  
 

ja jezdze od kilkunastu juz lat na Goodyear-ach (w 3 roznych samochodach) i z roznymi bieznikami (coraz nowszymi) i uwazam ze sa super

a co do ceny - to poszukaj na www, zdarzaja sie (bo takie ja kupilem po 159 PLN) - oczywiscie nowki,

  
 
No właśnie znalazłem nówki Yokohamy za 149 zł więc myślę że to dobra cena
  
 
ostatni sezon na nokianach (190zl/szt). nie pamietam jaki model ale rewelacja! w ubieglym sezonie debica frigo... nokian duuuuuuzo lepszy... albo zima jakas bardziej przyjazna


ciezko jest porownac kilka typow opon.. trzeba by bylo zmieniac opony kilka razy dziennie zeby to porownac... kazdego dnia inne warunki, inaczej posypane... nie jest tak ze zima to zima... zalezy gdzie jezdzisz itp. kazdy swoje chwalil bedzie

grunt to dobry bieznik.. elastyczna guma, dobre odprowadzanie "chlapy". czyli poprostu nowe opony...


aha... moim zdaniem nie zaluj na dobre gumy bezpieczenstwo jest bezcenne . (+30zl na jednej gumie = 120zl.... w tej cenie nie kupisz nawet nowego zderzaka w razie w.....)

pozdrawiam
  
 
Fulda Kristall Montero 2 KLIK
  
 
Nokian są rewelacyjne
  
 
Jak co to odradzam Barumki! Mój Ś.P. Essi na nich jeździł jak chciał po drodze(2 sezony miały). Założyłem Dębice i było spoko
  
 
ja jezdze zima na barum polaris 1,,,,ale nastawiam sie na fulde cristal montero 2 z bieznikiem tatoo
  
 
Ja mam sava na licencji dunlopa z 5 letnią gwarancją. Nie narzekam
  
 
Polecam Goodyeara Ultragripp miałem w poprzednim Essim i sprawowały się rewelacyjnie (nówki jeździłem 1 sezon - sprzedałem razem z samochodem). Teraz planuje zakup 4 nówek i raczej (99,9%) będą to Goodyeary.
  
 
Dayton D200 jak sie nie myle. Lepsze od michelin alpine
  
 
Zamówiłem Goodyera UltraGrip 7 - przetestuję je w zimę
  
 
Cytat:
2008-09-12 17:42:00, DarasBB pisze:
Ja mam sava na licencji dunlopa z 5 letnią gwarancją. Nie narzekam



Polecam - też miałem takie, no i pół byłej firmy na takich jeździ zimą - stosunek jakości do ceny wypada na duży plus
 
 
słyszałem dużo dobrego o dębicach ponoć są dobre. chyba też sie skusze na nie
  
 
A co myślicie o Kleberach ???
  
 
Nie połakom się na barum ani 1 ani polaris 2, jestem tego samego zdania co kolega YGH. Natomiast z Fuldami jak najbardziej pozytywne emocje w zimie można przeżyć Ultra Grip'y w kilku firmowych flotowych autkach będą teraz 3 zimę, w poprzednich 2 same plusy. Wynalazek pod nazwą matador - nie wiem czy już jednak na porządnych letnich nie lepiej się jeździ Dużo ludzi śmiga na frigo i w sumie wszyscy sobie chwalą, fajne oponki, i nie o to w tym chodzi ale także dla oka
  
 
Ja mam Firestone Winterhawk - 2 rok - bardzo sobie chwalę, żona w Lanosie też...
  
 
KLEBER robi jedną z lepszych gum na zimę, ponad to biorąc pod uwage cenę i jakość to w przypadku KLEBERA i FULDY relacja jest ok, Jesli moge doradzać , dobrze tez sprawują się dobrze SEMPERITY.Co do NOKIANÓW to finowie znają sie na zimie i ta guma tez jest spoko.Osobiscie w tym roku robię spore zapasy gumy i główne marki to własnie kleber i fulda w tamtym sezonie spyliłem sporo własnie tych opon i zaden z klientów nie narzekał.
ale jak to bywa ilu uzytkowników tyle opini,wazne zeby guma miała odpowiedni bieznik(wysokosc) i była zimowa