Słaby akumulator?Problemy z odpaleniem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witamy!
Mam problem...dosyc często mojemu Essiemu siada akumulator.Naładuje go na maxa,i jesli przez 2 dni nie będe jezdzil,to moge zapomniec o odpaleniu.Akumulator mam dosyc nowy bo kupiony jakis rok temu.Co moze byc przyczyna?cos z elektryka zwiazanego?moze cos mi prąd ciagnie??proszę o pomoc,bo to nie maluch,zebym codziennie wyjmowal aku na noc
  
 
Cytat:
2007-11-12 09:06:51, przemoost pisze:
Witamy! Mam problem...dosyc często mojemu Essiemu siada akumulator.Naładuje go na maxa,i jesli przez 2 dni nie będe jezdzil,to moge zapomniec o odpaleniu.Akumulator mam dosyc nowy bo kupiony jakis rok temu.Co moze byc przyczyna?cos z elektryka zwiazanego?moze cos mi prąd ciagnie??proszę o pomoc,bo to nie maluch,zebym codziennie wyjmowal aku na noc



no to chyb a ci coś prąd "kradnie" trzeba to sprawdzić może lampka w bagażniku świeci cały czas?,
  
 
Wlasnie wszystko sprawdzalem,i napewno nic nie swieci.Kurde nie mam pojecia co to moze byc??
  
 
przede wszystkim sprawdz napięcie na akumulatorze:
1. przy wyłączonym silniku
2. podczas rozruchu (do ilu spada?)
3. przy włączonym silniku, światłach, wentylacji
  
 
A może gdzieś zwarcie Ci robi?
Odłączaj po kolei bezpieczniki i sprawdzaj...
a ładowanie masz?
  
 
Cytat:
2007-11-12 09:06:51, przemoost pisze:
Witamy! Mam problem...dosyc często mojemu Essiemu siada akumulator.Naładuje go na maxa,i jesli przez 2 dni nie będe jezdzil,to moge zapomniec o odpaleniu.Akumulator mam dosyc nowy bo kupiony jakis rok temu.Co moze byc przyczyna?cos z elektryka zwiazanego?moze cos mi prąd ciagnie??proszę o pomoc,bo to nie maluch,zebym codziennie wyjmowal aku na noc



No witam, nie wiem czy Ci to pomoże ale ja miałem podobny przypadek, kilka dni bez jazdy i trzeba było wyjmowac akumulator i ładowac go w domu. W moim przypadku problemem okazało się radio, tzn. pamięć i zasilanie miałem podłączone na stałe i jakoś mi prąd uciekał, ale teraz mam zasilanie pod stacyjkę i problem zniknął. Chociaż u Ciebie to moze byc cos innego... posprawdzaj całą instalację...
  
 
Moze to byc radio..bo jak nawet nie mam kluczyka w statcyjce to radio gra...oczywiscie zawsze je wylaczam,ale byc moze cos tam ciagnie pradu...sprawdze to
  
 
Zawsze jeszcze może być akumulator winny. Po prostu felerny. Jakoś często akumulatory są felerne.

Po zgaszeniu autka odłacz klemę i za pare dni podłącz z powrotem i sprawdź czy prąd jest czy uciekł. Jak prąd będzie to coś (radio) kradnie a jak pomimo wszystko prądu i tak nie będzie to aku ma feler.
  
 
Sprawdz uziemienie w radiu, moze byc zasniedziale albo przerwane, mialem to samo, zle podlaczone bo byla przekladka radia i tyle. Skocz do warsztatu i powinni sprawdzic za free czy aku dobry, tylko pamietaj aby jechac z naladowanym.
Pozdro
  
 
przemoost i co w końcu wyszło z tym akumulatorem ? Zapytałeś i zero odpowiedzi..może naprawiłeś albo **** wie co...

Sorry ze odgrzebuje ale wk***ia mnie takie podejście...jak ktoś ma problem to pisze a potem jak naprawi to pisze co było przyczyną itp. a jesli dalej masz ten problem i ładujesz co 2 dni to wielkie GJ (czyt. good job) ale warto byłoby odpisać...

ehh nie ma to jak sie wk**** na j**** aku, ktory jest ładowany co parę dni....
  
 
Chciałem przeprosić wszystkich,których wkurzylem swoim postępowianiem

Problem słabego akumulatora rozwiązałem.Okazało się,że to radio pobiera prąd.Podłączyłem je pod stacyjke i teraz jest wszystko ok

Jednak pojawił się nowy problem!!
Mianowicie,przymarzły mi zamki,juz pisałem o tym kiedyś,no i przestał mi działac centralny zamek:/
Troche przesmarowałem zamki i centralny łapie...ale tylko od strony pasażera i na tył!Drzwi kierowcy muszę otwierać kluczykiem niestety może przerwało się jakieś połączenie czy cos?kto wie jak to roziwązac?
  
 
Czyli się nie myliłem Pozdro
  
 
mam podobny problem jak kolega, chcę zacząć od sprawdzenia radia...Czy ktoś jest w stanie w jakiś czytelny sposób jak Radio ma być w odpowiedni sposób podłączone?? Nie znam się zbytnio na autach...więc proszę o jakiś "łopatologiczny opis" ..z góry dzięki
  
 
problem rozwiązał mechanik...okazało sie że trzeba było wymienić regulator napiecia, łożysko alternatora i komutator...Więc innym z takimi dolegliwosciami zalecam i sprawdzenie tego..pozdro
  
 
w jaki sposob podlaczyc radio pod stacyjke ?