Problem ze światłami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie

Ostatnio w moim essim zaczeło dziac się coś dziwnego a mianowicie zrobiło się jakieś zwarcie. Kiedy wbije lewy kierunkowskaz to mruga on na przemian z lewym światłem pozycyjnym tylnim i w dodatku kiedy wdusze hamulec to kierunkowskaz zachowuje sie jakby jedna żaróweczke poszła. Wszystkie żarówki w tylnim lewym kloszu sprawdziłem, bezpieczniki również. Jak myślicie co jeszcze może być na rzeczy ?
  
 
Sprawdź czy masz podobne anomalie w przypadku światła cofania.

Jeżeli tak to coś jest nie tak na skrzynce bezpieczników bo kierunkowskazy są na tym samym bezpieczniku co światło cofania.

Jeżeli miga on na przemian ze światłem pozycyjnym to znaczy ze gdzieś jest z nim sprzężony i jak zaświecie się kierunek to zabiera napięcie światłu pozycyjnemu.

Gdzieś te światła muszą być sprzężone... może mostek między

/numer, prąd, opis:/

6, 10A, Światło pozycyjne lewe, oświetlenie zestawu wskaźników

a

12, 10A, Kierunkowskazy, światło cofania.


Sprawdź czy razem ze światłem pozycyjnym miga też oświetlenie zestawu wskaźników jeżeli tak to patrz wyżej a jeżeli nie to nie mam pojęcia

  
 
Jeżeli chodzi o światła cofania to jedynie co to przygasa lekko zamiast mrugania więc własnie jest mu zabierane napięcie. Słyszałem że możliwe jest to że jest coś z kostką w kloszu lewej tylnej lampy..
  
 
Hmm no jeżeli nie masz zmostkowanych bezpieczników i sprawdziłeś skrzynkę bezpieczników pod spodem (boże gdzieś tam się stykają) to jedyna szansa to sprawdzić kostkę w lewej tylej lampie i w lewej przedniej lampie. Gdzieś tam musi być zwarcie na przewodach i ciągną napięcie z tego samego układu i dlatego migają na zmianę. Do tego powinno ci przygasać oświetlenie zegarów.

Musisz poszukać. Jak coś to pisz
  
 
Zanim zabierzesz się za skrzynkę bezpieczników sprawdź najpierw czy jest masa na lampie