Falowanie jak ciepły.Film dołaczony.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Upzrzedzając odpowiedzi "Szukajka ci powie" piszę że przczytałem dziesiątki postów,ale nie znalazłem przypadku identycznego jak mój i dlatego zaczynam nowy post.

Chodzi o falowanie obrotów jak silnik się zagrzeje,wiem że może to być przes sonde,ale po odłączeniu przepływki falowanie ustaje ale też nie jest idealnie.
Wydaje mi się że akurat od zmiany tumika to się zaczęło.
Acha odłączanie sondy nic nie daje,silnik dalej pracuje nierówno.
Kable i świece w 1000% sprawne.Podczas hamowania silnikiem też czuć szarpnięcia.
Bardzo proszę o oglądnięcie filmu i doradę co sprawdzić.
film klik
  
 
Krokowiec sprawdzony ?
  
 
Ja tez tak mam i po wymianie Krokowca, calej oryginalnej przebustnicy wraz z czujnikiem polozenia przepustnicy, przewody WN, wszystko nowe i oryginalne i wiecie co dalej to samo

takze postanowilem nie przejmowac sie tym i dalej smigac bo przyczyn jest 1000-ce, dopuki nie gasnie to moim zdaniem jest prawie ok pozdrawiam
  
 
Krokowiec jest sprawdzony,ale chyba mam winowajce.
Dopiero po papisaniu postu i przeczytaniu go moją uwagę skupiła sonda lambda,bo jak pisałem wydaje mi się że po zmianie tumika to się zrobiło.
Podpiąłem już pod wieczór sonde pod miernik i miernik ani drgnął.
Znaczy się nic się nie rusza.Sprawdziłem czy sonda ma dobrą mase,ale masa jest.Najprawdopodobniej to będzie sonda,ale dlaczego się uszkodziła ściąganiem tej dwururki.
Starałem się nie ruszać zbytnio kablami od sondy,ale widocznie od temperatury mogły być osłabione i pewnie gdzieś przerwa.

Jednym słowem potrzebuję sonde i jeżeli ktoś ma na sprzedaż w dobrej cenie to proszę pisać.
  
 
Cytat:
2008-09-25 23:45:21, danek7902 pisze:
Krokowiec jest sprawdzony,ale chyba mam winowajce. Dopiero po papisaniu postu i przeczytaniu go moją uwagę skupiła sonda lambda,bo jak pisałem wydaje mi się że po zmianie tumika to się zrobiło. Podpiąłem już pod wieczór sonde pod miernik i miernik ani drgnął. Znaczy się nic się nie rusza.Sprawdziłem czy sonda ma dobrą mase,ale masa jest.Najprawdopodobniej to będzie sonda,ale dlaczego się uszkodziła ściąganiem tej dwururki. Starałem się nie ruszać zbytnio kablami od sondy,ale widocznie od temperatury mogły być osłabione i pewnie gdzieś przerwa. Jednym słowem potrzebuję sonde i jeżeli ktoś ma na sprzedaż w dobrej cenie to proszę pisać.



na allegro mozesz kupic uniwersalna nowa lub od innego samochodu byle miala 4 przewody 2 biale, czarny i siwy. ja kupilem od fiata stilo i tez dziala np: ja ta kupilem
  
 
Noi zakupiłam sonde TAKĄ KLIK
Okazało się że na uszkodzonej sondzie jezdziłem 2 m-ce a uszkodziłem ją przy zmianie tumika.Tzn. czarny przewód wyrwał się z sondy.Jak to się stało to nie mam pojęcia.
Po założeniu nowej sondy i przejechaniu ok.2-3km objawy falowania ustały.Nie trzeba było nawet resetu komputera robić.
Teraz jest idealnie i oby tak było dalej.

Ps.Do wszystkich którzy walczą z falowaniem obrotów.Nie zajmować się świecami ani kablami (bo to na forum zawsze radzą pierwsze zmieniać) tylko miernik w łapy i mierzyć sonde.
  
 
Hmmm gdybym miał takie falowanie to bym się cieszył. U mnie to jest istna bonanza. Wskazówka lata sobie od około 800 do 1200 obrotów fajnie się jeździ moim samochodem EXTREMALNIE hehuehue
  
 
Cytat:
2008-09-30 23:17:45, danek7902 pisze:
Noi zakupiłam sonde TAKĄ KLIK Okazało się że na uszkodzonej sondzie jezdziłem 2 m-ce a uszkodziłem ją przy zmianie tumika.Tzn. czarny przewód wyrwał się z sondy.Jak to się stało to nie mam pojęcia. Po założeniu nowej sondy i przejechaniu ok.2-3km objawy falowania ustały.Nie trzeba było nawet resetu komputera robić. Teraz jest idealnie i oby tak było dalej. Ps.Do wszystkich którzy walczą z falowaniem obrotów.Nie zajmować się świecami ani kablami (bo to na forum zawsze radzą pierwsze zmieniać) tylko miernik w łapy i mierzyć sonde.


ja kupilem nowa sonde i tansza z 4 kablami. od jakiegos faita chyba to bylo.
  
 
Cytat:
2008-10-01 00:12:17, Luniz pisze:
Hmmm gdybym miał takie falowanie to bym się cieszył. U mnie to jest istna bonanza. Wskazówka lata sobie od około 800 do 1200 obrotów fajnie się jeździ moim samochodem EXTREMALNIE hehuehue



no wlasnie ja myslalem ze na tym polega falowanie na takie lekkie dyganie wskazowki w czarnuchu to nawet nei zwracalem uwagi
  
 
Na filmie jest faktycznie małe,ale czasami a szczególnie jak dałem mu trochę w d..ę to falowanie było dużo większe.
Druga sprawa która mnie męczyła to jazda w korku,nie dało się jechać bez gazu tak autem terepało.Teraz jest już wszystko idealnie,wreszcie puszczam sprzęgło i jadę w koreczku bez gazu nie robiąc kangurów.

A tak na koniec to powiem wam że mocowanie przewodów do sondy jest strasznie słabe.Starą sonde rozebrałem na części i jak zobaczyłem jak płytko są tam przewody wpuszczane to zdębiałem.One nie są wcale zablokowane,tylko wpuszczone ok.2mm w gumkę.Każdo odkręcanie sondy może wyrwać te kabelki,bo się ukręcają.