Zabudowa MK4 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zaden klej ci szpachli nie rozpóści, chyba ze uzywałeś jakiejś szpachlówki do drewna..
  
 
Cytat:
2009-04-04 11:08:48, nomos pisze:
z tył tuba własnej konstrukcji z głosnikiem 30 cm DAX.




proponuje jakiś głośnik do którego można znaleźć realne parametry T/S żeby tą skrzynie zestroić.

Co do liczenia obudowy to ten program ze strony RF zauważyłem nie jest do tego ! Proponuje Basbox pro 6 albo winisd.

Powerbass przyzwoity wybór, napęd będzie z radia czy będzie wzmacniacz ?
  
 
Oczywiście wznachol nie moge sie zdecydowac jaki jeszcze, no kondensator tez jak najbardziej, co do tuby to sie okarze jezli bedzie zle grała bede robił jeszcze raz jezeli znow sie nie uda to kupie i przerobie No a co do głosnika nie ma zadnych zastrzezen, chyba ze tez pwb wychacze niedrogo to wsadze własnie taki. Fotki juz niedługo.
  
 
Witam, załozyłem dzis te głośniki pb sc 5 i kiszka jak nie wiem co, oczywiscie zwrotnice wszystko w komplecie, nie wiem czy one maja tak grac ale jakos dziwnie charcza jak sie podgłosi. Nie wiem czy zle podklaczylem ale chyba raczej nie wyjscie z radia do zwrotnicy a reszta na (T) Teeter W wofer i nie wiem czy to tak ma byc. A ja nie wiem gdzie wy tam 16 wciskacie jak normalnie 13 nie chiały wejsc
  
 
jaką te głośniki mają moc RMS ? myślę że jak im dasz wzmacniacz będzie o niebo lepiej, dobrze by było jeszcze drzwi wygłuszyć to poprawia dźwięk w dużym stopniu.
  
 
50 w rms Tak słyszałem zeby wzmacniacz podpiąc jakiś, ale jeszcze raz rozbiore to wszystko i podłącze od nowa moze gdzies zle podłączyłem. Na wzmaku mowicie ze bedzie lepiej
  
 
Na wzmaku będzie na pewno lepiej ale cudów się nie spodziewaj to tylko 13 cm
  
 
No dokaldnie cudów sie nie moge spodziweać, nie wiem czy dawac im wzmak jeszczze, musial bym sprobować. Mam pytanie odnośnie głośników w tylnych boczkach CABRIO !! tam sa oryginalne dziury na 10 cm z tego co pamietam, widzialem gdzies u kogoś zamontowany 6,9 czy jest to mozliwe ma ktos moze fotki?? A no i jak myślicie podpinac wzmak do tym pb ??
  
 
co do tylnych boczkow nie wsadzaj tam glosnikow bo nie warto! przecierz tam glosnik bedzie gral w powietrzu, jedynie doloz wzmaka na przod i wyglusz bedzie gitarka
  
 
do PB wzmacniacz jak najbardziej z pewnością będzie ciekawszy dźwięk
  
 
elipsy moga byc troche ciezkie na slaba plastikowa konstrukcje tylnych boczkow, ale spokojnie mieszcza sie tam 16stki (oczywiscie odpowiednio waskie) i bardzo ladnie to zagra.
proponowalbym ci wsadzenie na przod tez 16stek, u mnie sie miescily bardzo dobrze. troche przycialem bude i naturalnie maskownice. w drugim kabrio mialem wlasnie 4x16stki pod samym radiem i byl szal .
aktualnie wrocilem do 13stek w nim, bo auto idzie na sprzedaz, ale tobie bym proponowal wlasnie takie rozwiazanie. zawsze mozesz wsadzic swoje 13stki z przodu na tyl i kupic cos pod nogi konkretniejszego
  
 
Więc tak głośniki zostaja z przodu PB dochodzi do nich wzmacniacz prawdopodobnie mpx 2000Maca do suba idzie mpx 2500 maca, głosnik :d jeszcze nie wybrałem ie ludzi tyle opini albo JBL,LANZAR INFINITY i kazdy ma jakies wady niestety bede sie chyba sam musiał zdecydować. Co do zabudowy to zmienilem koncepcje, dochodzi wieksza skrzynka 50 litrów BR + kondek 1,5 F. bEDE MIAŁ DO SPRZEDANIA skrzynke zrobiona do MK4 na lewy bok bagarznika pasujaca pod nadkole ok 20 litrów. Mysle ze wkoncu trzeba jakas fotorelacje zamiescić ale nigdy nie moge sie zabrac do fotek
  
 
czekamy na zdjęcia:]
  
 
A moje pytanie dotyczy tego czy jest taka straszna roznica w głosniku 30 a 25 bo chyba te 5 centów nie gra bardzo duzej rolli. Z dnia na dzien cos zmieniam ale tak to juz niestety bywa mozecie mi powiedziec ?? Jak z tymi głosnikami I NIE WIEM jeszcze czym sie rozni 2 cewkowy od 1
  
 
No i gdzie ta zabudowa?
  
 
Chwilka moment spokojnie bo sie rozpędziłem z moim moturem ktorego kupilem i nawet nie mialem czasu zagladnac do bagarznika. Zakupione wzmaki kondek juz wszystko podłaczone zostało pochowanie kabli oraz załozenie rozdzielaczy plusowo minudsowych oraz obszycie materialem bagarznika. mYSLE ZE zdjecia beda jzu w nast tyg. Przepraszam za zwłoke