Ladowanie? dziwna sytuacja

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
wczoraj odpalilem samochod i zauwazylem ze wszytsko w aucie swieci sie jasniej...swiatlo,podswietlenie deski. zmierzylem ladowanie jakims starym miernikiem. na wylaczonym silniku bylo na aku 15V...troszku za duzo. na odpalonym szlo do max skali.nagle jak wracalem do odmu zasiwcilo sie ladowniae,zgaslo i teraz jest juz w normie. co posprawdzac? regulator?
teaz jest juz niby ok...
  
 
Wymien regulator, bo taka sytuacja moze ci instalke lub elektronike spalic.
  
 
Cytat:
2008-10-11 07:47:33, Magik123 pisze:
Wymien regulator, bo taka sytuacja moze ci instalke lub elektronike spalic.

mi pokazywalo 18v ladowanie na wlaczonym. wymienilem regulator i jest ok. wczesniej popalilo mi kilka zarowek
  
 
Regulator jest w sumie nowy. Ladowanie jest teraz normalne u sumie. narazie sie naprawilo...
  
 
Jednak sie nie naprawilo...

-nie ma ladowania
-Nie swieci sie kontrolka od ladwoania.

To regulator czy diody?
  
 
Do tego może być jeszcze kontrolka od ładowania ubita, a "przez nią" się wzbudza altek.
Altek najlepiej zawieź do elektryka albo kup i to i to i baw się.
  
 
witam , ja mam taki problem a mianowicie zawsze rano jak odpalam samochód to swieci sie kontrolka z ladowania ( np jak go rano odpale i odpale go ponownie np wieczorem to juz tak nie bedzie ... tylko z rana tak jest ) ale dodam lekko gazu to juz jest okej .. mam sie tym martwic ? albo to cos powaznego
  
 
A ma ktos moze jakas rozpiske jaki regulator podchodzi do alternatora Magneti (70A) w TD?