Prosze o kładne instrukcje(..) Wymiana klocków.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A więc będe sie do tego chyba sam zabierał. I chciałbym żeby ktoś mi napisał jak krok po kroku to zrobić i jakie trzeba narzedzia. Z góry wielkie dziki.


[ wiadomość edytowana przez: Cetek71 dnia 2008-10-20 10:11:07 ]
  
 
odkręcasz koło, wyciągasz zawleczkę w zacisku (kombinerki), wybijasz sworzeń zacisku (młotek+gwóźdź), wyjmujesz klocki, rozpychasz trzonkiem młotka lub śrubakiem tłoczek (wciskasz go do środka, żeby zmieściły się grubsze klocki). Wkłądasz klocki i składasz wszystko. Można też użyć odrobinę smaru miedzianego na stuku kleocek-tłoczek-klocek-zacis-tam gdzie trą się metal o metal.
  
 
A co z odpowietrzaniem, bo wiem że coś można zepsuć ale nie wiem co. Czyli z tego co piszeszesz surec to żądna filozofia?



Cetek jeszcze raz " zabłyśniesz " z inna formą niż zepsucie to polecisz na zesłanie klimatyczne. Ot taki urlop przed zimą

[ wiadomość edytowana przez: radex70 dnia 2008-10-20 12:57:19 ]
  
 
Cytat:
2008-10-20 10:47:25, Cetek71 pisze:
A co z odpowietrzaniem, bo wiem że coś można zepsuć ale nie wiem co. Czyli z tego co piszeszesz surec to żądna filozofia?


jeśli zmieniasz tylko klocki, to nie trzeba odpowietrzać. Jak będziesz wpychał tłoczek, to powoli i odkręć korek w zbiorniczku.

[ wiadomość edytowana przez: radex70 dnia 2008-10-20 12:58:01 ]
  
 
Cytat:
2008-10-20 10:52:00, surec pisze:
jeśli zmieniasz tylko klocki, to nie trzeba odpowietrzać. Jak będziesz wpychał tłoczek, to powoli i odkręć korek w zbiorniczku.


dokładnie - i obserwuj czy się płyn nie przelewa. Możliwe że był dolewany i przy wymianie klocków będzie go za dużo w zbiorniczku.
  
 
Cytat:
2008-10-20 12:45:52, przemkowal pisze:
dokładnie - i obserwuj czy się płyn nie przelewa. Możliwe że był dolewany i przy wymianie klocków będzie go za dużo w zbiorniczku.


na wszelki wypadek i dla spokojności bym odpowietrzył układ, niekoniecznie od razu, ale w przyszłości. Nie zaszkodzi, a może pomóc.
  
 
ojjj Tomus a wystarczylo looknac w porady
KLIKADLO
  
 
Cytat:
2008-10-20 13:30:44, ALLka pisze:
ojjj Tomus a wystarczylo looknac w porady KLIKADLO


On jest strasznym leniuchem
  
 
Wiem Tadzik dlatego go wyreczylam
  
 
Cytat:
2008-10-20 21:46:51, ALLka pisze:
Wiem Tadzik dlatego go wyreczylam


Ale takie coś trzeba tępić
Bo się nauczy i nic mu się szukać nie będzie chciało