[125p] szara c-classe - Strona 24

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
Jedyne co mnie wkurza to fakt, że mi synchro na 2jce dosc wolno (jak na sport) czasami dziala tzn czasem z 7krpm z jeden na dwa nie da sie przepiac bez zawahania


Wlej najrzadszy olej, jaki tylko można.
Najlepiej Castrol RK 80.

  
 
Cytat:
2012-01-17 20:56:30, gregor125 pisze:
Wlej najrzadszy olej, jaki tylko można. Najlepiej Castrol RK 80.


Pomyslimy jak bede w koncu robil fiata - planuje remont od golej budy jak tylko skoncze malucha - musze miec czym jezdzic.
  
 
Cytat:
2012-01-17 14:26:06, gregor125 pisze:
Nareszcie,,,,, Ale uważaj, bo zaraz cię zasypią OT, na temat skrzyń.



Ty sie może lepiej na temat skrzyń nie wypowiadaj Bo pomysł przerobienia skrzyni od bejcy na kłówkę przez wyjęcie synchronizatorów przebija wszystkie Twoje dotychczasowe "profesjonalne" teorie
  
 
Widzisz pavlus odnośnie bmw we fiatach nie było gołosłowne . Jak na razie spotkałem się z 3 125p powiązanymi z bmw z czego 2 to e30.
  
 
Co do katowania rovera ja co pół roku zmieniam skrzynie biegów bo 2 wysiada ale auto pałowane non stop to ma prawo się sypać synchronizator ja wole wsadzić inna i przy okazji tarcze sprzęgła wymienić. Pomimo pałowania smażenia laczków strzałów ze sprzęgła itp jedyne awarie to rozleciało się sprzęgło skrzynia most nigdy pomimo że wyje to dalej jedzie
Ale olej raz w roku w moście wymieniony i w skrzyni przy montażu.

  
 
Cytat:
2012-01-18 22:00:17, jose pisze:
Ty sie może lepiej na temat skrzyń nie wypowiadaj Bo pomysł przerobienia skrzyni od bejcy na kłówkę przez wyjęcie synchronizatorów przebija wszystkie Twoje dotychczasowe "profesjonalne" teorie



Przestań się czepiać, przecież chociażby nawet dajmy na to... taki Stanisław Lem nigdy w kosmosie nie był a o nim pisał
  
 
Ponawiam pytanie:
Tą flanszę przy głowicy będziesz nacinał między kolejnymi runnerami czy zostawiasz jednolitą?
  
 
Cytat:
Ty sie może lepiej na temat skrzyń nie wypowiadaj Bo pomysł przerobienia skrzyni od bejcy na kłówkę przez wyjęcie synchronizatorów przebija wszystkie Twoje dotychczasowe "profesjonalne" teorie



Cytat:
Ja bym pomyślał nad ZF od E36, z lightblokiem - prawie kłowka, bo wyciągasz synchronizatory i bijesz bez sprzęgła.
A cena prawie ta sama.


Widzisz różnicę?
dodatkowo napisany w skrócie. Bo to jedna z dwóch skrzyń, w BMW które przyjmują bez przeróbek w obudowy, kłowy wkład ZF, albo Quaifa.
Czy poza klikaniem w klawisze, masz coś jeszcze do powiedzenia, lub pokazania?, a przepraszam, bo są fotki rozbitego kanta na osiedlowym parkingu.
  
 
Cytat:
2012-01-19 08:33:10, gregor125 pisze:
Widzisz różnicę? dodatkowo napisany w skrócie. Bo to jedna z dwóch skrzyń, w BMW które przyjmują bez przeróbek w obudowy, kłowy wkład ZF, albo Quaifa. Czy poza klikaniem w klawisze, masz coś jeszcze do powiedzenia, lub pokazania?, a przepraszam, bo są fotki rozbitego kanta na osiedlowym parkingu.



ten skrót to był jednak co najmniej o milę za duży
też się zastanawiałem co to u licha za skrzynia , że wystarczy wyjąć to i owo i ma się kłową. ale głupi jestem to się nie pytałem
  
 
Cytat:
2012-01-19 07:42:41, menzuramenzura pisze:
Ponawiam pytanie: Tą flanszę przy głowicy będziesz nacinał między kolejnymi runnerami czy zostawiasz jednolitą?


zostawiam jednolitą
  
 
Fiat jakis czas temu przeszedł na urlop i wolnymi chwilami powoli go rozbieram, remontuję.



  
 
oł je



  
 
Początki nie miłe, aczkolwiek przewidywalny, w końcu samochód dzielnie służył nie tylko wiosną i latem
W każdym bądź razie dobrze że się za niego wziąłeś to od razu będzie dobra książka do naprawy blacharskiej DF, od razu jakiś artykuł na stronę
Działaj Panie!!
  
 
Prace będą szły bardzo wolno - praca praca... Ale na szczęście mam świetnych kolegów którzy bardzo pomagają pchnąć sprawy do przodu, wiec remont będzie ( bez tego bym sie nie podejmował nawet).
  
 
Podczas autonostalgii ekipa F&F (fiatabarth, mar, yapko, pavlus, kania, kylo i pewnie jeszcze ktoś) pomogłą mi ruszyć fiata - wyciągneliśmy go gnijącego z krzaków i w ciągu jednego wieczoru buda została odarta praktycznie ze wszystkiego! Dzięki chłopaki! Zostało tylko zdjąć szyvy, drzwi i dać go do piachu.
Jakieś tam fotki z prac, jeśli ktoś ma więcej to proszę o wstawienie:




  
 
akcja nocna była super ,
sąsiadów masz cierpliwych (1-2 nad ranem,klucz udarowy,imprezka )
  
 
normalni sąsiedzi w takich przypadkach są bezcenni...
  
 
sąsiedzi są odpukać mega wyrozumiali.
  
 
Tą minę Yabola to ja znam Dobrze ze było to wzmocnienie od Fiata, było się czego przytrzymać
  
 
Bo oni tam maja taka ruda wodke na myszach...