Mapa polski do nawigacji VDO Dayton - ma ktos juz ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No jak w temacie.
Czy ktos juz posiada mape polski do tego systemu nawigacji ??
Podobny system ma BMW i Renault - VDO Dayton.
Sa do krajow zachodnich, do polski podobno tez juz jest (od TeleAtlas).

Macie jakies swieze informacje ??
  
 
Też bym chciał...
Sprzedaje ją firma DRABPOL w Warszawie,coś ok.16o euro.Można też wykupić abonament na tydzień,rok albo dwa lata i jest taniej ale trzeba mieć navi,które obsługuje system C-IQ.
Na emulach na razie echo..
Nie mogę nigdzie znaleźć żadnych opinii,czy to warte tych pieniędzy.

Jarek
  
 
No wlasnie.
W P2P znalazlem mape krajow beneluksu "VDO Dayton Benelux 2004-2005" ktora ma podobno wszystkie glowne drogi europy.
Dzisiaj ja nagram i zobacze czy jest tez troche z polskich asfaltow.
Zajmuje na CD okolo 622MB

Znalazlem mape polski, ale do systemow VW i Skody.
"Polen 2004-2005 DX"
Zajmuje okolo 184MB, ale to na pewno nie bedzie u nas dzialac.
Oczywiscie tez jest pelna mapa Czech "TeleAtlas_Travelpilot_DX_Czech_Republic_2004-2005_v.20.4.2004"
215MB ale jak zwykle nie do VDO w Oplu.

Juz wiem ze Opel ma to samo co BMW i Renault - VDO Dayton Carin Navigation Systems.
Bede szukal dalej... moze kiedys...
  
 
Ok. Szukalem i znalazlem tylko na te kraje:

"Europa Paket VDO/CARIN FRÜHLING/SOMMER 2004

Dieses Paket umfasst ein Set aus 8 CD`s mit den Ländern Andorra, Belgien, Dänemark, Deutschland, England, Irland, Italien, Frankreich, Lichtenstein, Luxembourd, Monaco, Niederlande, Österreich, Portugal, San Marino, Schottland, Schweden, Spaien, Wales und Schweiz CD Benelux incl. Hauptstrassen Europa umfasst Niederlande, Belgien, Luxemburg verwendbar für Carin/VDO-Dayton Navigationssysteme."

OPEL Philips CARIN

  
 
Witam,
Sprawa jest przebadana dość dokładnie.
W tej chwili jest tylko mapa która pasuje do systemów obsługujących I-CQ. Planowane jest wydanie mapy do "zwykłych" nawigacji ale dopiero na jesieni przyszłego roku. I to są informacje ze źródła czyli z DRABPOL oraz potwierdzone przez VDO-DAYTON Deutchland.
Szukałem tego CD w sieci p2p i jak na razie nie występuje.
Innym pytaniem jest czy mapy do I-CQ nie da się "scrackować" ale w tej sprawie się nie wypowiadam bo trzeba być fachowcem a ja nie jestem.


Pozdro
MCZ
  
 
Shit,to jakaś przebiegła polityka....
Przecież mapa to mapa - taka sama do C-IQ czy bez niego.
Jeżeli tak boją się kopiowania to obawiam się,że wersja na zwykłe navi może się nigdy nie ukazać.Albo wtedy jak już nie będę miał Omegi. Wymiana navi na nowszy model to chyba też niełatwa sprawa,pomijając koszty. Na razie rozglądam się za jakimś serwisem ,który potrafiłby coś doradzić.
Ja bardzo duzo jeżdżę po kraju więc taki bajer przydałby się.
Ale jeśli ta mapa jest tak dokładna jak na DX,to nie warto zawracać sobie głowy.

Pozdr.
Jarek
  
 
Wlasnie dzisiaj zmienilem sobie oprogramowanie w nawigacji Philips Carin.

To jest taki sam model jaki produkuje VDO Dayton:
MS 3000 Monochrome Navigation System
Instrukcja obslugi Philips Carin EN

Plik z oprogramowaniem w wersji 2.90 sciagnolem z p2p.
Nazywa sie VDO Dayton Navigation Operating Software MO3029 MS3000 and Philips Carin.nrg
ed2k://|file|VDO%20Dayton%20Navigation%20Operating%20Software%20MO3029%20MS3000%20and%20Philips%20Carin.nrg|59058922|BEDDC78B8103BAC9C707A01BF960088E|h=FTEHY65ZSDMMGHYYM56Y2UVCP455N57E|
Zajmuje 56,32MB

Do wyboru jest 9 jezykow i 21 glosow (kobiecy lub meski).
Kazdy jezyk ma do wyboru dwa glosy kobiece i jeden meski.
  
 
Witam,
Dziś dostałem maila z Teleatlasa w którym napisali, ze NIE MA I NIE PLANUJE SIĘ mapy polski do systemów nie obsługujących C-IQ. Myślę, ze to wyczerpuje temat map do naszych navi.

MCZ
  
 
Pisalem o mape Polski do VDO Dayton i dostalem taka odpowiedz:

"Sehr geehrter Herr Kanarski,

vielen Dank für Ihre Anfrage.

Eine Straßenkarten CD-ROM von Polen wird es für dieses System nicht mehr geben.

Sollten Sie noch Fragen haben oder Informationen benötigen sind wir montags - freitags von
9.00 Uhr - 17.00 Uhr, unter der Telefonnummer 0190 - 674370 (0,41 EUR/min.), für Sie da.

Bei weiterem E-Mail Kontakt möchte ich Sie bitten, den gesamten Schriftverkehr im Anhang zu
belassen um eine problemlose Zuordnung zu gewährleisten.
Bei Nutzung von AOL: Bitte zuerst den kompletten Schriftverkehr kopieren und erst dann auf
"Beantworten" klicken.

Ich wünsche Ihnen einen wunderschönen Tag und verbleibe

mit freundlichen Grüßen / kind regards

Christina Unger
Customer Help Desk
SV S SO FFM SI I PM23
Siemens VDO Trading GmbH
Kruppstrasse 105
D-60388 Frankfurt am Main
Fon: +49 (0)190 67 43 70 (0,41EUR/min)
Fax: +49 (0) 69 40 80 55 95
Internet: www.vdodayton.de
www.vdo.com "

  
 
Kurcze, moja omega nie ma standardowo systemu nawigacji, czy można gdzieś coś takiego używanego kupić i zamontować w miejsce monochromatycznego monitorka, który mam w tej chwili?
  
 
Dla tych co jeszcze się łudzą, że będą mieli mapę Polski do swojej Navi oto odpowiedź jaką dostałem z NAVTEQ w tej sprawie.

Dear Mr. Marek,

Thank you for your enquiry about the availability of the map for Poland.

NAVTEQ is continuously assessing the possibility of expanding its European
coverage to countries that are currently not included in our product
portfolio. However at this time our plans do not include Poland

Kind regards,

NAVTEQ Customer Service Centre
PO Box 501
7300 AM APELDOORN
THE NETHERLANDS
International Toll Free Number: 00800 18 23 53 22
Local Toll Free Number Germany: 0800 181 6065
Local Toll Free Number France: 0800 914 478
Local Toll Free Number Italy: 800 781 145
Telephone Number: +31 555 384 245


Niestety, wcześniej dostałem taką samą z TELEATLASA Plus to co odpisało VDO Dayton to chyba już kończy sprawę całkowicie. No chyba, że zrobimy sobie mapę sami.

Pozdro
MCZ
Fax Number: +31 555 433 947
  
 
Sorki ten fax to oczywiście nie do mnie tylko do NAVTEQ. Trochę mi się żle wleiła ich odpowiedź.
pozdro
MCZ
  
 
Ale wiocha!!!
Zeby taki wielki i potezny kraj - Polska - nie mial mapy do VDO Dayton ?!

Cos im sie chyba pomieszalo we lbach :/
  
 
Koliberk,
A jak myślisz ile sztuk takiej mapy by sprzedali? Ile wogóle jest takich navi w wozach w Polsce? Bo ja myślę, że poniżej 10 tyś. Z tego połowa nie jest zainteresowana bo jest za dzika na navi. Z reszty połowa nie da 150 euro za płytę. No to zostaje jakieś 2 tyś sztuk POTENCJALNYCH klientów. A ile z tego kupi? Może tysiąc. To jak warto robić mapę, żeby sprzedać 1000 sztuk?
Ty byś kupił płytkę za 150 euro bo ja bym zciągnął eMulem. Ja osobiście rozważyłbym zakup gdyby cena była porównywalna z dobrym atlasem papierowym czyli gdzieś ok. 100 zł. I to jest właśnie druga przyczyna, piraci, dranie i chytrusy co wszystko ściągają z sieci
Gdzieś na jesieni czytałem test takiej mapki dla beemy, niestety na DVD i teraz czekam aż się pojawi w sieci (w wydaniu Europa 2005-01 jeszcze jej nie ma-sprawdzone) a potem ją "łyknę" i będę myślał jak "wyłuskać". No a potem będę sprzedawał "po pivecku" za kopię i myślę, ze sprzedam tyle że będę nawalony przec całe 4 godziny

Pozdro
MCZ
  
 
Mapa Polski w wersi testowej do VDO Dayton i Philips Carin juz jest.

Mam to na CD, zajmuje okolo 24MB. Jest z 2004-02-06.
Zalatwil mi to znajomy z Berlina. A on to dostal od znajomego z BMW.
Prawdopodobnie BMW zlozylo zamowienie w Tele Atlas, z powodu dostepu takiej mapy
dla uzytkownikow Mercedesa. Hmm...

Na CD jest takie info:
---------------------------------------------------------------------------------------------
This medium contains a digital road map database for the CARiN- and VDODayton navigation compatible systems.
The medium can be used in `product' target-systems, for the "CARiN on PC" application, and for CARSiM.

Tool : V2.0
Date : 2004-02-06

Operator : uida1203
CD number : MAPCD_11304_EHV
CD Kind : Test CD

Navigation database : .../TeleAtlas/europe/poland/pl_ta_ald_04II_20040206f.cpr
Utilities : /home/uida1518/Mastering/datafiles/profile/cd_default.tmpl
Type : non C-IQ
Event Texts : carinet16s2048.20020513
TPD Database : Not available
IBA Database : Not available
Language Loading : Not available
CARINSYS File : Not available
---------------------------------------------------------------------------------------------

Testuje ja od wczoraj. Ma sporo bledow, w moim rejonie jest bardzo malo drog, tylko krajowe
i kilka ulic w Nysie. Im wieksze miasto, tym wiecej ulic i bardziej dokladne dane o trasie.


Teraz nie mam stalego lacza, wiec nie moge tego nigdzie umiescic.
W piatek bede mial juz lacze, wiec .... do piatku, moze wczesniej.
Badzcie cierpliwi.
Pamietajcie, zeby nigdzie nie kupowac mapy, skoro mozna to miec za darmo z internetu !!!
  
 
dobra robota

  
 
mam w zasadzie komplet 8 cd map vdo dayton 2004/2005. sprawdzalem 2 razy w niemczech, dziala swietnie i prowadzi pod drzwi. system wlacza sie dopiero na moscie w swiecku. niestety mimo kilku roznych prob z software cd i language cd nie znalazlem jeszcze zadnego wlasciwego. o ile dobrze pamietam, moj system to jest philips carin 530. bark tylko polskiej mapy. dostalem odpowiedzi z vdo dayton i teleatlas jak te ponizej, wiec nie bede przytaczal
  
 
Wie ktoś może jak zmienić język w menu navi Omega '98 ? (CARIN)
  
 
Ktoś wie. Trzeba mieć płytę z softem. Trzeba wejść w ustawienia wybrać język. Potem wsadzić płytę i wybrać język jaki sie chce i jazda.
  
 
dzieki MCZ właśnie ściągam softa z netu.