Zapieczony tłoczek :/ Renowacja zacisków

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie, nie wiem czy w trakcie piaskowania nie ulegnie uszkodzeniu wewnętrzna część zacisku Wydaje mi się że jeśli w środku będą rysy/nierówności (a takie pewnie powstaną po piaskowaniu) to po założeniu tłoczka będzie ciekło
Podpowiedzcie prosze jak to zrobić

Jest sens wymieniać tłoczki na nowe? Obecnie nie ciekną
Gumeczki/uszczeleczki będa wszystkie nowe, ogólnie to chcę zrobić tak na TIP TOP

PS. Piaskować będzie "specjalista", ale wolę się upewnić jak to ma być żeby potem nie było tak że wywalę zaciski na złom

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2008-10-26 17:29:44 ]
  
 
bez.
zawsze naleci tam szajsu i klopot bedzie.
  
 
To zaślep cylinderki
  
 
Cytat:
2008-10-24 22:33:57, CKsrv pisze:
bez. zawsze naleci tam szajsu i klopot bedzie.


Możesz jaśniej ? Bo nie kumam

Cytat:
2008-10-24 22:34:02, Sjepka pisze:
To zaślep cylinderki



Czym ? Przed malowaniem napchałbym gazety, ale przy piaskowaniu to się nie sprawdzi

Malowane będą proszkowo na czerwono
  
 
A kto mowi o gazecie???
  
 
Cytat:
2008-10-24 22:42:19, Sjepka pisze:
A kto mowi o gazecie???


Co zatem polecasz ?
  
 
Zrob cos na zasadzie tarczy... Tzn zaslep szczeline w ktorej porusza sie tarcza jakim klockiem,kawalkiem metalu cos w tym stylu... Juz tak robilem bo sam sie tym zajmuje... Wazne to potem dobrze wydmuchac z pylu i dokladnie przemyc...
  
 
Panowie jak wyciągnąć zapieczony tłoczek ? Wszystkie już wyciągłem za pomocą pompki i odpowietrzników ale z jednym mam problem - ani drgnie
  
 
UP
Panowie jutro chcę oddać zaciski do piaskowania i malowania
  
 
ja swoje zaciski od rs-a jak piaskowalem to wyjalem gumki wszystkie (zostawilem tylko ten oring uszczelniajacy ktory jest w srodku zacisku i wcisnalem tloczek do konca i takie oddalem do piachu. nic nie ma prawa do srodka naleciec. a co do wyciagania tloczka to najlepiej delikatnie puscic powietrze z kompresora przez miejsce po wykreconym odpowietrzniku i tloczek sam wyskoczy (uwaga na palce )
  
 
Ile Ci policzyli za piaskowanie ? Bo u mnie chcą aż 60zł z malowaniem
  
 
25 za 2 zaciski kompletne, malowalem sam...
  
 
Ja chyba też wsadzę uszczelkę do zacisku i tłoczek - przy okazji się środek tłoczka i jego krawędź wypiaskuje
Zastanawiam się czy jest sens wymieniać wszystkie tłoczki - patrzyłem na ceny... wyjdzie bardzo drogo
6 tłoczków po prawie 50zł za szt., do tego wszystkie gumeczki - kolejne 150-200zł
No ale wtedy to jak nowe