21072 88" 2107-PROJECT - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
noi mialem dzis zajscie. pierw panna na szpilce czarnym citroenem wymusila na mnie
pierwszenstwo a pozniej po 3 kilometrach uprzejmie zatrzymala sie gwaltownie na skrzyzowanku w ulamku sekundy by ustapic facetowi i przytulilem w tyl. ladna ma drasnieta tablice i polamala sie atrapka. zadnych powaznych uszkadzen ale cytryna ma pekniety zderzak i 300 poszlo, obylo sie bez policji. heh i znow w dlugach.
  
 
Cytat:
2008-12-28 00:01:44, janisz pisze:
konukera - czy masz teraz w posiadaniu łade vfts-look Fleszera? Czy to znaczy opis aut w profilu?


tja, mam dwie lady
heh, ale chwilowo jestem bez prawka
  
 
A to jak odzyskasz/zrobisz prawko to zapraszamy na warszawski spot!
  
 
Cytat:
2008-12-31 11:11:14, janisz pisze:
A to jak odzyskasz/zrobisz prawko to zapraszamy na warszawski spot!


Odzyskam hehe
Na pewno sie wybiore na zlot czy tez spot ... mam nadzieje ze uda sie wlozyc troche pracy w vftsa i bedzie sie mozna gesto nim chwalic ! ha!
  
 
i sie narobilo drugi raz to samo ostre hamowanie i kola zablokowane a pedal siup o 4cm w podloge. ostatnio probowalem odpowietrzyc zeropowietrza nie wylecialo
wszedzie sucho. zero ubytku plynu. po odpowietrzeniu hamuje sam przod a po tej akcji sam tyl. stalo sie to wczoraj a dzis sam tyl hamuje wiec co panowie sugerujecie??? juz odpowietrzanie nie pomoglo ja mowie ze pompka hamulcowa przepuszcza sama w sobie

  
 
sprawdzic na wycieki pod cylinderkami wszystkimi 6 szescioma !
Zmienic pompe hamulcowa na fiat Delphi- chyba ze cos lepszego dostaniesz niz fenox i inne badziewie
  
 
Cytat:
sprawdzic na wycieki pod cylinderkami wszystkimi 6 szescioma !
Zmienic pompe hamulcowa na fiat Delphi- chyba ze cos lepszego dostaniesz niz fenox i inne badziewie



wczoraj zjechalem specjalnie z krakowa do wujka za krakow za zielonki i siedzielismy troche przy tym. zaciski suchutkie a tyl napewno dobry bo zero kropli plynu plyn nie znika z jednej strony beben nie chce zejsc ale hamuje to kolo. obstawiam pompe a pompe mam z poprzedniej ale chyba to fenox :/ ewentualnie mam ori w czarnej ale takm sa hamulce zrobione na tip top wiec szkoda ja ruszac zaloze to co mam mnoze z 2 lata podziala a jak nie to wtedy zainwestuje. Dzieki Krzysku pozdrawiam
  
 
hamulce mozna powiedziec ze zrobione, czasem tylko sie glupio zachowuja ale to moze kolektor sily hamowania, nie wiem, jest ok i hamuja jak trzeba.


zrobilem sobie maly dodatek i zmienilem troszke konsole srodkowa dodatkowe przelaczniki pod halogeny i plynna regulacja obrotow wiatraka od nawiewu. zdjecia w nocy halogenow:







oczywiscie to sa postojowki

[ wiadomość edytowana przez: 2107-PROJECT dnia 2009-03-01 13:11:19 ]
  
 
KOLEDZY TAK SOBIE SLEDZE WĄTKI NA FORUM I SIE ZASTANAWIAM. NAPEWNO TERAZ NA WIOSNE ZEDRE CAŁĄ PODLOGE W BIAŁEJ I JA OD NOWA ZAIMPREGNUJE, ALE ZASTANAWIAM SIE NAD PROGAMI CZY JE RWAC I CZYSCIC TO CO W NICH SIEDZI?? MOZE BYC ROZNIE A IM WCZESNIEJ ZE WYRATUJE TYM DLUZEJ BEDZIE SIE TRZYMAŁA A SADZE ZE WARTO JAK RADZICIE WIDZICIE JAKI JEST JEJ STAN ZEWNETRZNY Z FOTEK, I WLASNIE MACIE JAKIS POMYSL NA CHROMY NA ZDERZAKACH BO ZACZYNAJA PLAMKI WYCHODZIC, JAK JE DOCZYSCIC I CO IM ZROBIC ZEBY NIE ZACZELY LECIEC, MOZE JE DOCZYSCIC I ZMATWOIC I BEZBARWNYM POCIAGNAC?? A MOZE DA SIE BEZ TEGO?? CO JE WYCZYSZCZE JEST TO SAMO NIE WIEM CZY JUZ SIE NIE UTLENIAJA, PROGI SA ZDROWE ALE NA LACZENIACH WCIAZ WYCHODZI ZLOTY PYL ZE TAK POWIEM I TROSZKE BLOTNIK JEST NA PROGU PRZYGRYZIONY ALE DOSLOWNIE MINIMALNIE INNI BY SIE TYM NIE PRZEJMOWALI ALE MNIE ZALEZY NA TYM SAMOCHODZIE ZWLASZCZA ZE MAM ZAMIAR GO PILNOWAC JAK TYLKO BEDZIE CHCIAL SLUZYC JUZ ZROBILEM NIA 7 TYSIECY I DOLALEM NA SAMYM POCZATKU JAK JA KUPILEM LITR OLEJU, DLUBALEM PRZY SILNICZKU I SIE WRESZCIE ZROBIL ELASTYCZNY, ZBIERA SIE BEZ SZARPNIECIA PO POL ROKU Z 1200 OBROTOW NAWET JEST PRZYZWOICIE TRZEBA POWIEDZIEC, DRECZY MNIE JESZCZE JEJ MALA PREDKOSC MAKSYMALNA OSIAGA JEDYNE 120. CZY TO WINA MOSTU I JEGO PRZELOZENIA?? SKRZYNII? BEDZIE MIALA V JUZ NIE DLUGO MIEJMY NADZIEJE, I ZAKLADAM SPRZEGLO Z NIVY BO MI ZOSTALO NOWIUTKIE PO 2.0 DOHC. NIE MAM WIELKICH WYMAGAN OD 64 KONI NO ALE JEDNAK :p DORADZCIE KOLEDZY
  
 
przy ilu obrotach masz te 120 km/h?
  
 
Cytat:
2009-03-10 19:36:08, 2107-PROJECT pisze:
KOLEDZY TAK SOBIE SLEDZE WĄTKI NA FORUM I SIE ZASTANAWIAM. NAPEWNO TERAZ NA WIOSNE ZEDRE CAŁĄ PODLOGE W BIAŁEJ I JA OD NOWA ZAIMPREGNUJE, ALE ZASTANAWIAM SIE NAD PROGAMI CZY JE RWAC I CZYSCIC TO CO W NICH SIEDZI?? MOZE BYC ROZNIE A IM WCZESNIEJ ZE WYRATUJE TYM DLUZEJ BEDZIE SIE TRZYMAŁA A SADZE ZE WARTO JAK RADZICIE WIDZICIE JAKI JEST JEJ STAN ZEWNETRZNY Z FOTEK, I WLASNIE MACIE JAKIS POMYSL NA CHROMY NA ZDERZAKACH BO ZACZYNAJA PLAMKI WYCHODZIC, JAK JE DOCZYSCIC I CO IM ZROBIC ZEBY NIE ZACZELY LECIEC, MOZE JE DOCZYSCIC I ZMATWOIC I BEZBARWNYM POCIAGNAC?? A MOZE DA SIE BEZ TEGO?? CO JE WYCZYSZCZE JEST TO SAMO NIE WIEM CZY JUZ SIE NIE UTLENIAJA, PROGI SA ZDROWE ALE NA LACZENIACH WCIAZ WYCHODZI ZLOTY PYL ZE TAK POWIEM I TROSZKE BLOTNIK JEST NA PROGU PRZYGRYZIONY ALE DOSLOWNIE MINIMALNIE INNI BY SIE TYM NIE PRZEJMOWALI ALE MNIE ZALEZY NA TYM SAMOCHODZIE ZWLASZCZA ZE MAM ZAMIAR GO PILNOWAC JAK TYLKO BEDZIE CHCIAL SLUZYC JUZ ZROBILEM NIA 7 TYSIECY I DOLALEM NA SAMYM POCZATKU JAK JA KUPILEM LITR OLEJU, DLUBALEM PRZY SILNICZKU I SIE WRESZCIE ZROBIL ELASTYCZNY, ZBIERA SIE BEZ SZARPNIECIA PO POL ROKU Z 1200 OBROTOW NAWET JEST PRZYZWOICIE TRZEBA POWIEDZIEC, DRECZY MNIE JESZCZE JEJ MALA PREDKOSC MAKSYMALNA OSIAGA JEDYNE 120. CZY TO WINA MOSTU I JEGO PRZELOZENIA?? SKRZYNII? BEDZIE MIALA V JUZ NIE DLUGO MIEJMY NADZIEJE, I ZAKLADAM SPRZEGLO Z NIVY BO MI ZOSTALO NOWIUTKIE PO 2.0 DOHC. NIE MAM WIELKICH WYMAGAN OD 64 KONI NO ALE JEDNAK :p DORADZCIE KOLEDZY


Wyłacz kapsloka. Z Twojego opisu nie wynika jednoznacznie w jakim stanie są progi. U mnie wizualnie też było ok, ale jak podniosłem tył, to mi rynienka wraz z ramieniem podnośnika wygięła próg i dziurę zrobiła-tak, że musisz sam sprawdzić. Ja bym zrobił te progi, tym bardziej, ze chcesz od nowa robić podłogę.
  
 
około 4500. dziko jest wlasnie z jazda. podloga jest zdrowiutka nic nie zdradza zadnych oznakow korozji i dziur, podloge chce profilaktycznie wyskrobac, rynienki sa jak nowe na nich wciaz samochod podnosze ale sa na laczeniach non stop zacieki male co wyczyszcze i zaimpregnuje to znow wychodza
  
 
a znasz przelozenie mostu? skrzynia 4 czy 5?
  
 
skrzynia jeszcze IV i nie znam przelozenia ale tylko ta jest taka wolna z tych co mialem, juz sie zastanawiam czy mosgtu nie zmienic. w czarnej byl ori 1500 silnik i inaczejs ei bujala, 130 lapala na 3 biegu a tez IV skrzynia byla, koła wydaje mi sie ze tez oszukuja bo sa na nich nadlewki i mam wrazenie jakby byly nizsze ale to nie powinna sie dac rady wykrecic wyzej?
  
 
ciezko powiedziec. seryjny silnik watpie zeby sie duzo wyzej krecil, szczegolnie na 4ce, trzeba by sie przejechac, zeby ocenic, mozliwe ze motor ma mniej km niz ci sie wydaje
  
 
no to jest dziwne od Rogacka niebieska z tym samym wyposarzeniem leciala mi bez gniecenia do oporu 140km/h a ta sie uparla na 120 tylko wszystko juz przy silniku zrobione, oleju nie bierze, cisnienie jej zmierze ale czy jest sens? chyba nie bardzo. V ja powinna troche odciazyc i koła inne
  
 
Jak miałem 2105 z silnikiem 1300 i skrzynię czwórkę to leciała z 5 osobami spokojnie 140 km/h, jak miałe 2101 z silnikiem 1200 i też skrzynia 4 (most 4,3) to więcej jak 120 nie dało sie jej rozbujac. Oczywiście mówię o danych licznikowych, a o ile przekłamuje licznik tego nie wiem.
  
 
no i chyba most zostanie podmieniony i kusi mnie pseudo szpera
  
 
Cytat:
2009-03-10 20:03:48, 3zeR_MDS pisze:
ciezko powiedziec. seryjny silnik watpie zeby sie duzo wyzej krecil, szczegolnie na 4ce, trzeba by sie przejechac, zeby ocenic, mozliwe ze motor ma mniej km niz ci sie wydaje


To może być racja. Moja siódemka po nastu latach użytkowania z początkowych 75 KM miała zaledwie 53 - a zastanawiałem się, dlaczego mnie już cieniasy i poldki wyprzedzają Tak, że jak masz możliwość sprawdzenia na hamowni, to zrób to. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że z wiekiem i przebiegiem moc auta może ulec zmianie. Nawet Toyota w warunkach gwarancji ostrzega, że z wiekiem osiagi auta moga ulec pogorszeniu (widziałem taki zapis w warunkach gwarancji Yarisa znajomego).
  
 
Jak wracalem z mazur we wrzesniu zeszlego roku, predkosc przelotowa wynosila 120 km/h przy 4500 RPM. Skrzynia "4"

Pod Warszawa podgonilem troche i lecialem 150 km/h przy okolo 5800. Opony 175/70/13, ale sa wieksze niz moje zimowki w tym samym rozmiarze, realnie to chyba 175/80/13.