Hak i prawo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam zamontowany i wbity w dowodzie hak .... ale mam zamiar go sciagnac bo go nie uzywam i nie widze potrzeby jego posiadania ... wiec takie pytanko czy jak go zdejme musze znowu zalatwiac papierkowa robote w UM i zglaszac zdjecie haka czy tez moge po prostu jezdzic bez niego ????


z gory thx
  
 
Możesz tak jeździć. Odwrotna sytuacja (tzn. jazda z hakiem bez jego odnotowania w dowodzie) jest wg przepisów niedopuszczalna.
  
 
Mozesz tak jezdzic. Teraz matuja haki ktore sa zdejmowane gdy sa nie potrzebne.
  
 
Powiem więcej - widziałem kiedyś taki przepis (nie wiem czy jeszcze aktualny) mówiący o tym, że jeśli nie mamy zamiaru ciągania przyczep to powinniśmy hak zdemontować !! Ja tam swój trzymam jako barierę przed sąsiadami którzy zbyt blisko podjeżdżają przy parkowaniu - hak budzi respekt
  
 
ja natomiast zakładam tylko na okres zimy
  
 
Hak to jest to ale nie ma przeciwskazań do zdemontowania go jak nie jesty potrzebny
  
 
nie bede mial pozniej problemow jak zajade na przegladzik a tu: hak bity w dowodzik a jest zdemontowany ???
  
 
sprzedaje haki holownicze i wiem ze nie będzie z tym problemów
to ze masz hak wbity to on sobie moze tam być ale Ty nie musisz go mieć zamontowanego,inaczej gdybyś miał hak ale nie miał go wbitego do dowodu,także z czystym sumieniem mozesz zdemontować hak ,jak sie postarasz to jeszcze z jakieś 150 zł za niego dostaniesz pozdro
  
 
Cytat:
2002-11-08 22:58:37, munIO pisze:
Powiem więcej - widziałem kiedyś taki przepis (nie wiem czy jeszcze aktualny) mówiący o tym, że jeśli nie mamy zamiaru ciągania przyczep to powinniśmy hak zdemontować !! Ja tam swój trzymam jako barierę przed sąsiadami którzy zbyt blisko podjeżdżają przy parkowaniu - hak budzi respekt



a co do tego to w polsce tego przepisu nikt nie praktykuje ,fakt jeśli pojediesz do naszych zachodnich sąsiadów to musisz odkręcić bądź odczepić (tu zależy czy masz odpinany czy odkręcany na śróby) sam trzpień z kulką jeżeli nie ciągniesz za sobą przyczepki
a w polsce jest wolna amerykanka