Xenon Palniki D2S - Porownanie orginału z podrobą Philips. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ja mam takie "philipsy" za 100 z allegro i 2 lata świecą genialnie - nie używam długich bo mnie rozśmieszają a jak wyprzedzam inne auta to ja świecę a oni tylko udają.

Tak - nie porównywałem tego z philipsem za którego ktoś zapłacił 300 lub 500 (ciekawe czy przez to lepiej się czuje) ale zastanawiam się czego więcej ja mógłbym oczekiwać po moich światłach. Jak przesiądę się do jeepa albo golfa z H4 to czuję się jakby ktoś mi oczy wydłubał

Widzę homer, że pracę dyplomową piszesz na temat żarników
  
 
Pracy nie pisze ale temat musiałem dłubnac dosc głeboko.
bo jak pierwszy raz kupiłem palnik z allegro to po chwili zastanawiałem sie czy moze odblaski z soczewki same sie zeskrobały. Bo swiecily gorzej niz zwykłe soczewki. To zamowiłem kolejne a te odesłałem. Miały byc te następne rewelacja okazały sie ze jest to samo. To wtedy poprosiłem imma zeby stesowac na jego lampach i okazało sie ze mam racje ze jest cos z nimi nie tak. Z ta druga para. Wiec tez odesłałem ze zwrotem nie było problemu bo przed zakupem sie tak umowiłem. Wiec szukanie kolejny raz. Na te co teraz mam i jak narazie jest ok choc troche gorzej swieca niz te wczesniejsze wypusty ale dałem sobie spokój.
Zeby w serwisie były troche tańsze zapewne bym kupił w serwisie ale jak narazie cena powala na kolana.
  
 
homer a powiedz mi tylko jak możesz porównywać dwa modele żarników, które różnią się konstrukcyjnie i pisać, że jeden jest podróbką a drugi nie

czas rozświecenia żarnika 85122 wynosi od 90 do 150 h co w niekt órych przypadkach daje i ponad rok czasu a nie jak piszą sprzedawcy allegro 20-40h.

Nowy żarnik 85122 zawsze będzie świecił na żółto w porównaniu do starszego, gdyż jej barwa na starcie to 4100K a pod koniec pracy 4800-5200K (tzw. efekt color shift).
  
 
z tego co czytam to trochę to dziwne, bo nowe lampy + HID h1 podróba najtańsza świeci lepiej ( lepiej że wiecej światła bo jakość gorsza) niż oryginał. A podróba oryginału jeszcze gorzej od oryginału czyli wychodzi na to że gorzej niż żarówka

[ wiadomość edytowana przez: Schizm dnia 2009-05-31 13:06:02 ]
  
 
Jak bedzie Immo czytał to moze potwierdzi to co sam widział. Palnik z allegro swiecił gorzej niz zarówka dopiero za 3 razem trafiłem na takie ktore po nie dlugim czasie zaczeły swiecic jak trzeba i widziałem przynajmniej gdzie jade...Jak byś przeczytał cały watek to byś zobaczył ze tutaj bardziej chodzi o to ze na allegro sprzedaje sie podroby tylko o nowszej budowie najczesciej to sa podróby a jak prosisz kogos o stary model to niestety albo nie maja albo mowi ze wyśle stary model a dostajesz nowy...
I tutaj nie chodzi o rozświecanie tylko o jakość swiatła i moc po dwa pierwsze zakupy na allegro okazały sie taka lipa jak ryfle (sam je posiadałem w pierwszej omedze)
  
 
homer nie przeczę, że trafiłeś na podróbki
ale zdjęcia, które pokazałeś przedstawiają 2 różne modele żarników: 85122 (po lewej) - model z 1996 roku oraz 85122+ (po prawej). Różnią się konstrukcyjnie i trochę osiągami. 85122 barwa wejściowa to 4100K i 3200 lumenów - podczas całego cyklu pracy ma tendencję do zmiany barwy i spadku intensywności świecenia:

0 godzin = 3200 lumenów (100%)
200 godzin = 2880 lumenów (90%)
1000 godzin = 2560 lumenów (80%)
1500 godzin = 2400 lumenów (75%)
2000 godzin = 2240 lumenów (70%)

Z kolei 85122+ to barwa wejściowa 4300K i 3400 lumenów -praktycznie nie zmienia się przez cały okres żywotności.
Praktycznie po 200 pierwszych godzinach żarniki świecą już róznie.

Porównanie obu żarników jest bezsensowne.

  
 
Kupiłem z + i bez plusa i nie było roznicy wszystkie swieciły tragicznie dopiero na 3 razem trafilem na takie jak trzeba...Wszystkie nowe wypusty czy z + czy bez wygladaja tak samo. Te pierwsze rewizje z tymi blaszkami wewnatrz nie trafialy sie podrobione bo troche wieksza zabawa zeby zrobic podroby. Teraz nawet te hajdy wygladaja jak nowe rewizje orginalnych tylko nadruk jest inny. Widziało to pare osób i było widac ze swiecą tragicznie. Gorzej to swieciło niz zwykle soczewki na h1.
  
 
Cytat:
2009-06-09 21:50:19, brunner pisze:
homer nie przeczę, że trafiłeś na podróbki ale zdjęcia, które pokazałeś przedstawiają 2 różne modele żarników: 85122 (po lewej) - model z 1996 roku oraz 85122+ (po prawej). Różnią się konstrukcyjnie i trochę osiągami. 85122 barwa wejściowa to 4100K i 3200 lumenów - podczas całego cyklu pracy ma tendencję do zmiany barwy i spadku intensywności świecenia: 0 godzin = 3200 lumenów (100%) 200 godzin = 2880 lumenów (90%) 1000 godzin = 2560 lumenów (80%) 1500 godzin = 2400 lumenów (75%) 2000 godzin = 2240 lumenów (70%) Z kolei 85122+ to barwa wejściowa 4300K i 3400 lumenów -praktycznie nie zmienia się przez cały okres żywotności. Praktycznie po 200 pierwszych godzinach żarniki świecą już róznie. Porównanie obu żarników jest bezsensowne.



czytajac ten watek sam juz nie wiem co mam kupic
zastanawaim sie nad tym

http://www.allegro.pl/item656419420_nowe_xrnony_d2s_85122_4800k_oryginal_philips.html

koles twierdzi ze to nie sa podroby.
  
 
Philips w takim opakowaniu? Coś wierzyć mi się nie chce. Kupiłem rok temu Philipsy i były w normalnych "Philipsowskich" barwach.
  
 
Cytat:
2009-06-19 14:30:14, beast6 pisze:
czytajac ten watek sam juz nie wiem co mam kupic zastanawaim sie nad tym http://www.allegro.pl/item656419420_nowe_xrnony_d2s_85122_4800k_oryginal_philips.html koles twierdzi ze to nie sa podroby.


Beast nie kupuj od tego kolesia wlasnie od niego kupilem lipe na maxa. miały swiecic rewelacyjne a okazały sie smietnikiem. A koles powiedział mi ze moge zwrocic jesli nie beda mi pasowały.
Po miesiacu swiecily tragicznie Immo moze ci powiedziec.
A dostałem je wogole w pudełkach białych jak sciana bez opisu zadnego. A nadruk na palniku wizualnie wygladał na jakis trefny.
Zeby nadruk był nie równo zrobiony i po wycierany to robi maszyna wiec w błedy takie nie wierze.

[ wiadomość edytowana przez: homer171 dnia 2009-06-19 21:53:21 ]
  
 
Cytat:
2009-06-19 21:51:05, homer171 pisze:
Beast nie kupuj od tego kolesia wlasnie od niego kupilem lipe na maxa. miały swiecic rewelacyjne a okazały sie smietnikiem. A koles powiedział mi ze moge zwrocic jesli nie beda mi pasowały. Po miesiacu swiecily tragicznie Immo moze ci powiedziec. A dostałem je wogole w pudełkach białych jak sciana bez opisu zadnego. A nadruk na palniku wizualnie wygladał na jakis trefny. Zeby nadruk był nie równo zrobiony i po wycierany to robi maszyna wiec w błedy takie nie wierze. [ wiadomość edytowana przez: homer171 dnia 2009-06-19 21:53:21 ]



homer daj mi linka gdzie kupiles obecne ktore ci pasuja bo niestety jeden dzis zlapal sliczny rozowy kolorek wiec czas na zmiane. wczesniej zdarzalo mu sie nie odpalic za pierwszym razem - tzn mignal i zgasl.
  
 
Mnie też to dopadło
jak na razie zapala za 1 razem,ale lewy zaczyna wpadać w lekki brąz.
homer171 - możesz podać linka lub nik gościa od którego kupowałeś te dobre ?

pzdr.Marek
  
 
Cytat:
2009-11-05 20:21:31, MarekV6 pisze:
Mnie też to dopadło jak na razie zapala za 1 razem,ale lewy zaczyna wpadać w lekki brąz. homer171 - możesz podać linka lub nik gościa od którego kupowałeś te dobre ? pzdr.Marek


Jak tylko allegro zacznie działac to wrzuce linka bo od 7 nieda sie.
  
 
Niestety juz nie moge edytowac.
ata3331
Od tego goscia brałem i beast chyba tez od niego.
Ale widze ze ma ta nowosc z philipsa
PHILIPS XENON D4S XenEco
Mozna zapytac czy bedzie pasowac pod d2s widzialem te palniki w inter-carsie sa troche drozsze od tych seryjnych. ten model xeneco
Zawsze mozesz zapytac jako zainteresowany napewno gosc podpowie.
  
 
Te palniki pracują na innym napięciu (42V dla D4S, 85V dla D2S), więc potrzebują innych przetwornic.
 
 
on troche niewie o czym pisze.System d4s nie jest energooszczedny jak podaje sprzedawca.Zuzywa tyle samo mocy 35W i niewazne jakie napiecie potrzebuje.D4s sa o tyle lepsze ze w porownaniu do D2s daja znacznie wiecej lumenow czyli na nasz lepiej oswietlaja.
  
 
automatyczny układ poziomowania reflektora ksenonowego, trochę z innej beczki ale dotyczy tego smego, potzrebuję foto i opis jak to dobrze poskladać w omedze B. Mam juz oryginalne ksenony hella wraz z przetwornicą ale bez ukladu sie nie obejdzie a moduł udający ruch soczewki mnie nie interesuje. Może ktoś życzliwy pomoże, licze na Was.
pozdr.
  
 
czas na zmine żarników i jak zwykle problem, ceny są od 13zł do 300zł.
Ma ktoś sprawdzonego sprzedawcę bo moje niby świecą ale przy H4 więcej widzę niż przy nich.
  
 
Cytat:
2011-12-07 17:34:59, Brutal pisze:
czas na zmine żarników i jak zwykle problem, ceny są od 13zł do 300zł. Ma ktoś sprawdzonego sprzedawcę bo moje niby świecą ale przy H4 więcej widzę niż przy nich.



wziąłem zwykłe chinole z firmy Jafra ze Szna, od kilku lat czyli jakichś 30tys km pełen relax - mogę śmiało polecić.