Sprzedaż polskiego auta za granice (do UE) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mój brat też miał taką sytuacje tyle, że z telefonem, jak napisał, że nie wyśle dokąd nie dostanie kasy na konto, że jak chcą go oszukać to nie jego itp. itd. Po tym mailu już nic nie napisali.

Z drugiej strony sąsiad wysyłał kiedyś tira chyba do Turcji i było wszystko ok, no prawie. Kazali mu go przeciąć na ramie tak by złożyło się ładnie kabina z ramą.
  
 
Boszz...Sprawa jest prosta, dostaniesz pieniądze na konto to najlepiej przlej je od razu na inne i wypłać. I wyślij chłopu samochód. Nie dostaniesz przelewu albo w banku się okaże że pieniędzy nie ma to wylewasz i tyle...Zawsze owtarzam, masz kase w ręce, masz transakcję, dalej ludzie nie rozumieją...
  
 
hej,ja mam pytanie...odnosnie sprzedawania auta na polskich tablicach we Francji.bo nie moge tego znalezc.czy jesli mam tylko umowe na siebie a nie jestem wlascicielem tez moge spokojnie sprzedac tu auto?(a potem wyrejestrowac w pl?) ma wazne uzbezpieczenie i przeglad,tylko nie wiem jak to wyglada ze strony francuskiej,bo ktos mowil,ze podobno musze miec przeglad francuski tutaj.....jak to wyglada?to auto 20letnie,ale musze sie go szybko tutaj pozbyc,bo jezdzi,ale nie wiadomo ile jeszcze pojezdzi a na dlugie trasy to juz troche strach. z gory dziekuje za odpowiedz
  
 
Cytat:
2012-03-26 18:17:46, diaz pisze:
czy jesli mam tylko umowe na siebie a nie jestem wlascicielem....



To cos malo mozliwe jedno wyklucza drugie. Zapewne Ci chodzilo ze auto nie jest przerejestrowane na Ciebie ?

Cytat:
2012-03-26 18:17:46, diaz pisze:
tez moge spokojnie sprzedac tu auto?(a potem wyrejestrowac w pl?)



Jesli jestes wlascicielem to masz prawo je sprzedac a pozniej obowiazek wrecz zglosic w WK i w ubezpieczalni sprzedaz samochodu za granice. Musisz przedlozyc umowe w WK.

Cytat:
2012-03-26 18:17:46, diaz pisze:
ma wazne uzbezpieczenie i przeglad,tylko nie wiem jak to wyglada ze strony francuskiej,bo ktos mowil,ze podobno musze miec przeglad francuski tutaj.....



Straszliwa bzdura. Samochod polski ma miec przeglad polski. Jak ktos go od Ciebie kupi w e Francji to przy rejestrowaniu go samochod musi przejsc przeglad techniczny, ale to juz nie Twoj problem po sprzedaniu auta tylko kupujacego.

Sprzedawaj trupa i sie nie zastanawiaj nawet.
  
 
hej,ja mam pytanie...odnosnie sprzedawania auta na polskich tablicach we Francji.bo nie moge tego znalezc.czy jesli mam tylko umowe na siebie a nie jestem wlascicielem tez moge spokojnie sprzedac tu auto?(a potem wyrejestrowac w pl?) ma wazne uzbezpieczenie i przeglad,tylko nie wiem jak to wyglada ze strony francuskiej,bo ktos mowil,ze podobno musze miec przeglad francuski tutaj.....jak to wyglada?to auto 20letnie,ale musze sie go szybko tutaj pozbyc,bo jezdzi,ale nie wiadomo ile jeszcze pojezdzi a na dlugie trasy to juz troche strach. z gory dziekuje za odpowiedz
  
 
Cytat:
2012-03-27 12:34:36, diaz pisze:
hej,ja mam pytanie..



A oczekujesz na nie odpowiedzi, czy bedziesz je wklejal X razy bez sensu?

Ciekawy koncept, sprzedawac cos, czego sie nie jest wlascicielem. Wydaje mi sie, ze to moze byc karalne.
  
 
ale heca
  
 
Witam.
Mam podobny problem jak już raz poruszany. Chcę sprzedać za granicę samochód, który kupiłem w Polsce (zarejestrowany również w Polsce), mam umowę kupna-sprzedaży z poprzednim właścicielem, jednak nie przerejestrowałem auta na siebie. Kupiłem stare auto w celu pełnej odbudowy i odrestaurowania i dalszej odsprzedaży, nie zamierzałem nim jeździć, więc nie rejestrowałem na siebie. Teraz dysponuję poprzednią umową, dowodem rejestracyjnym z nazwiskiem poprzedniego właściciela i oczywiście tablicami rejestracyjnymi, zrobię dla klienta nowy przegląd u nas, który powinien być uznany w krajach UE. I co dalej w takiej sytuacji, jak spisać umowę z kupującym? Dodam, że auto wyjedzie do Hiszpanii a transakcja zostanie dokonana tam na miejscu. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam
  
 
Ja to nie moge pojac z czym Wy sie chopoki tak sracie.

Piszeta umowe KS - sprzedajesz auto i po ptokach. Co Cie guano obchodza regulacje danego kraju do ktorego auto jest sprzedawane ? Przeciez to problem kupujacego a nie sprzedajacego.

Auto ma ubezpieczenie, przeglad, dokumenty wozu, umowe miedzy Toba a poprzednim wlascicielem, teraz tylko sporzadzic umowe miedzy Toba a kupujacym i HASTA LUEGO !

Jedyne co moge poradzic to zebys spisal umowe dwujezyczna, w polskim i hiszpanskim. Ulatwi to Tobie i jemu wszystkie procedury. Ty zglosisz w ubezpieczalni oraz w WK sprzedaz i masz z grzywy.
  
 
@Porawski - to chyba logiczne - Kupiles samochod od poprzedniego wlasciciela, masz na to dowod w postaci umowy, to oznacza ze teraz Ty jestes wlascicielem samochodu i mozesz go sprzedac, czego dowodem bedzie kolejna umowa - miedzy Toba i kupujacym.

To czy samochod zarejestrowales czy nie nie wplywa na twoje prawo do jego sprzedazy.

Inna sprawa czy hiszpanski urzednik nie bedzie mial klopotu z dwoma umowami po polsku. Watpie.
  
 
Dzięki wielkie za odpowiedź, czyli wracam z samą umową między mną a kupującym i to wystarcza WK i ubezpieczalni. Wiem, że przerejestrowanie jest wymagane w ciągu 30 dni od zakupu, a u mnie minęło już kilka miesięcy, ale mam nadzieję, że bardzo się nie przyczepią u nas? Ubezpieczenie też się już skończyło i nie problem wykupić nowe, ale chyba nie będzie do niczego potrzebne jak auto pojedzie na lawecie a nowy właściciel i tak wykupi u siebie nowe po zarejestrowaniu. Co z podatkiem, sprzedam raczej drożej niż kupiłem, bawić się w zaniżanie kwot na umowie?
  
 
Jeśli minęło pół roku od końca miesiąca w którym kupiłeś auto to nie płacisz podatku.
  
 
Jak hiszpanski urzednik dostanie komplet umow ( oryginaly ) to nie powinnien miec zadnego problemu.

Luksemburski nie mial zadnego mimo ze dostal ze 3 umowy z czego wszystkie byly w jezyku polskim. Ale sprawdzal skrupulatnie DR i po kolei daty i imiona i nazwiska kolejnych wlascicieli. Wszystko musialo sie zgadzac, wtedy przystawil pieczatke i powiedzial OK.

O polskie podatki i ubezpieczenia nic nie podpowiem bo to jest pojebane jak lato z radiem i ciesze sie ze nie mam z tym juz wiecej doczynienia.
  
 
Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Sporo zamieszania a chodzi tylko o malucha (kilka fotek w moim profilu)
Pozdrawiam!
  
 
a podatek płacisz tylko od różnicy ktowy jak sprzedałeś za większa kasę niz kupiłeś
  
 
witam

ja zapytam jeszcze o odkupienie naszego samochodu z zagranicy.

dajmy na to auto zostało sprzedane 3 lata temu Niemcowi, oc było wypowiedziane z dniem ukończenia umowy ( sprzedaż jeszcze z oc ). teraz po 3 latach chciał bym odkupić to samo auto które nigdy nie było w Niemczech rejestrowane.

czy wystarcza po prostu umowa kupna sprzedaży czy traktuje się takie auto jako sprowadzane i wymagane są wszystkie dokumenty niemieckie , przeglądy akcyzy itp.

pozdrawiam
  
 
Witam.


Chciałbym sprzedać Volvo - ciągnik siodłowy 2002 rok, do kraju należącego do Unii Europejskiej, jednak ostatnio dowiedziałem się z nie potwierdzonego źródła, iż nie można sprzedawać tam (UE) ciągników siodłowych które mają więcej niż 10 lat czy to prawda?


Pozdrawiam
  
 
to już raczej kupujący z zagranicy powinien się orientować czy może u siebie zarejestrować ciągnik siodłowy starszy niż 10 lat czy nie.
Ty się nie musisz tym przejmować jako sprzedający
  
 
Ile kosztuje obecnie rejestracja samochodu z zagranicy? W ubiegłym roku było to jeszcze jakieś 250 zł, ale suma pewnie wzrosła....