[125p] Mój rarytas "73 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
nie no looz, domyslam sie ale nie wiem czy ten drazek przeboleje
  
 
Cytat:
2008-11-26 09:57:48, stasiu pisze:
ale nie wiem czy ten drazek przeboleje



to rozwalaj skrzynie i dłub... ale jak msz biegi w kierownicy to lepiej daj ukosnego drąga ba z taką wiertarką nie nadążysz z shift upem
  
 
gdzie w 73' biegi w kierownicy, Furiosus nie poggrazaj sie no cos bede myslal
  
 
Cytat:
2008-11-26 10:23:27, stasiu pisze:
gdzie w 73' biegi w kierownicy, Furiosus nie poggrazaj sie no cos bede myslal



no dałem dupy wogóle nie zwróciłem uwagi na rocznik... no to kombinuj Stachu z wałkiem sprzęgłowym. powinno dać radę bo różni się chyba tylko długością o seryjnego trybiki sa take same... a tak wogóle to wysokoobrotowa 16V wiertaka i krótka fiatowska czwórka powinny ze świateł wypierdzielać jak oszalałe... o ile skrzynia wydoli
  
 
ty zaraz a czy 4ka nie jest taka sama dluga jak 5tka po prostu piatka ma dolozony nadbieg wiec wcale nie bedzie roznicy spod swiatel - chyba ze czegos nie wiem
Do pionowego drazka to przeloz bebechy skrzyni do fiatowej (walek, dzwon etc) i tyle - mysle ze podejdzie. Bak chyba tez nie koniecznie bo zawsze mozna wsadzic zewnetrzna pompe.
Ale nie robiejuz offtopu

[ wiadomość edytowana przez: jaqo dnia 2008-11-26 12:38:57 ]
  
 
zaden off top ale to bak od poloneza pasuje plug&play do fiata? za ktorymi polonezami sie rozgladac? nowszymi/starszymi ?
  
 
Plug wlasciwie tak. Play? Hmmm raczej pray przy skracaniu wlewu

Aby bak z poldolota pasowal do fiata trzeba skrocic rure wlewowa i bedzie git.
  
 
Przełożenie do prostej IV samego wałka sprzęgłowego to mit. Skrzynki w polonezach po MR93 mają inne przełożenia. Tak więc oprócz wałka sprzęgłowego należy również włożyć wałek pośredni, główny i koła na główny.
Czy wałek główny z MR93 będzie pasował do fiatowskiej prostej IV to już mnie nie pytajcie, tylko raz rozbierałem fiatowską skrzynię i nie pamiętam już takich szczegółów
  
 
Cytat:
2008-11-26 12:38:27, jaqo pisze:
ty zaraz a czy 4ka nie jest taka sama dluga jak 5tka



Cytat:
2008-11-26 12:57:01, lookaash pisze:
Skrzynki w polonezach po MR93 mają inne przełożenia.



no chyba Łukasz był bardziej precyzyjny z tą skrzynią niż ja... ale o to mniej więcej chodziło, zatem gdyby udało się skonfigurować poldorowa z seryjną czwórą powinno być krótsze przełożenie...
poldorovy to chyba właśnie od 93-go wychodziły... Ja???
  
 
no tylkko carusy wiec jaki rok kupisz to chyba mala roznica. plusow nie bylo.
  
 
Cytat:
gdyby udało się skonfigurować poldorowa z seryjną czwórą powinno być krótsze przełożenie...


Krótszego przełożenia nie będzie Wałek sprzęgłowy ma zęby na stałe, nie można zmienić na nim zazębienia. Tak więc zęby na wałku sprzęgłowym (które również są jedną częścią z wałkiem) powinny być pod nowe przełożenia.

...tak myślę i może przeszłoby założenie na wałek główny z prostej IV kół ze skośnej V - o to rozbija się sprawa, na razie nic więcej nie wiem, gdyż taki jeden z Gliwic nie oddał mi jeszcze Kaima

EDIT:
PnR tłuczone były również w 1997r., więc trochę plusów też się załapało.

[ wiadomość edytowana przez: lookaash dnia 2008-11-26 13:52:54 ]
  
 
A jak to jest z tym szerokim zawiasem? o ile to jest szersze? rozumiem ze z tym zawiszeniem moge zapomniec o 8 calach na przodzie a 7 :>?
  
 
Tak w ogóle. to w mojej wypowiedzi^^ w drugim zdaniu miałem na myśli wałek pośredni, a napisałem 'sprzęgłowy...

Szeroki zawias to +3cm na stronę.
  
 
Przełożenia były już inne jak tylko wprowadzili skrzynie z poldka a w później to jeszcze ze 2 razy zmieniali w tym raz właśnie jak był mr 93.
Szeroki zawias to plus 6 cm. A w tym fiacie brązowym co dałem ci wcześniej linka w temacie o glebieniu jest właśnie szeroki i 8 cali.

[ wiadomość edytowana przez: kylo125 dnia 2008-11-26 15:30:58 ]
  
 
6cm na strone :>? aha czyli looz, ja raczej nie bede zakladal ats, ale cos o podobnym ET z duzym rancikiem
  
 
Cytat:
2008-11-26 15:40:36, stasiu pisze:
6cm na strone :>? aha czyli looz, ja raczej nie bede zakladal ats, ale cos o podobnym ET z duzym rancikiem



nie nie stasiu, po 3 cm na strone...
  
 
eeeeeeeeeeeeee to choooooooj nie szeroki zawias
  
 
Stasiu prawie jak 740 prawie jak full opcja no ale chociaż w manualu Zacne auto będzie cult style jak sie nie patrzy
  
 
tak jak pisalem, poki co mam na oku 740 4,4 litra ale w tiptrnicu jednak zeby kupic to auto musze wrocic z tej delegacji, nie moge dac zaliczki na gg jak za fiata
  
 
Cytat:
2008-11-26 09:35:23, stasiu pisze:
wloskie czesci w tych fiatach to mit, tak jak i bezawaryjnosc w alfach Panowie wykorzystam temat, czy przy przekladce na 1.4 bede mial ukosny drozek? [ wiadomość edytowana przez: stasiu dnia 2008-11-26 09:36:07 ]




no wreszcie kupiles jakies normalne auto