Spadek mocy i dziwne stukanie "terkotanie" YARIS 1.0

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mój Yaris ostatnio bardzo stracił na mocy i pojawiło się dziwne "terkotanie" - takie stuki które słychać przeważnie przy ruszaniu gdy obroty silnika są małe lub gdy np jadę powoli ok 20 km/h i przyśpieszam na drugim lub wyższym biegu (gdy bieg jest za duży a prędkość za mała) to się to pojawia, jak silnik wejdzie w wyższe obroty terkotanie ustaje ale brakuje mu mocy.
Podejrzewam paliwo bo po ostatnim tankowaniu się nasiliło, choć tankuję na BP i nie miałem nigdy problemu z paliwem.

Boje się że coś może być z kołem VVT-i, check engine po uruchomieniu silnika gaśnie. Przejechane 81000 km, od ponad 1000km zalany olejem Castrol EDGE 5w30, wcześniej Mobil 10W40, oleju nie bierze ani kropli, na wolnych obrotach pracuje normalnie, nie ma problemu z zapalaniem.

Co robić bardzo mnie niepokoi to terkotanie, spuścić paliwo i zatankować inne, sprawdzić świece bo prawdę mówiąc nie wiem ile mają przejechane, wrócić do mobila??
  
 
Hmm, przeszedłeś z półsyntetyka na syntetyk, ale przy tym przebiegu nie powinno to być jakąś różnicą.

VVT... nie miała baba kłopotu...

Poczekaj, może Big coś powie.

pzdr
  
 
Jakie stuki takie jak spalanie stukowe ,czy takie metaliczne klupniecie w momencie jak dodajesz gazu,
sprawdz czy na biegu jalowym jak przegazujesz to tez wystepuje.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-12-02 18:51:45, Bigelektron pisze:
Jakie stuki takie jak spalanie stukowe ,czy takie metaliczne klupniecie w momencie jak dodajesz gazu, sprawdz czy na biegu jalowym jak przegazujesz to tez wystepuje.


Na biegu jałowym te stuki nie występują i są właśnie jak spalanie stukowe, nie dosłyszałem się żadnego klupnięcia. Dziś rano po przestanej nocy jakby mu się trochę poprawiło, postaram się dziś wymienić świece zapłonowe bo nie wiem ile poprzedni właściciel na nich zrobił, u mnie przejechały 16 tys. , zjeździłem już z 10 l tego paliwa może dotankować jakiegoś wysokooktanowego np SHELL V-POWER ??
  
 
Cytat:
2008-12-03 07:21:37, wwerek pisze:
Na biegu jałowym te stuki nie występują i są właśnie jak spalanie stukowe, nie dosłyszałem się żadnego klupnięcia. Dziś rano po przestanej nocy jakby mu się trochę poprawiło, postaram się dziś wymienić świece zapłonowe bo nie wiem ile poprzedni właściciel na nich zrobił, u mnie przejechały 16 tys. , zjeździłem już z 10 l tego paliwa może dotankować jakiegoś wysokooktanowego np SHELL V-POWER ??


Przeplywomierz trza wyczyscic

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Nie pomyślałem o tym, spróbuje i zobacze czy pomoże

Dzięki Big
  
 
Wyczyściłem przepływomierz i przy okazji przepustnicę, wymieniłem świece na oryginalne Denso (były jakieś dwuelektrodowe NGK) i samochodzik odzyskał chęć do jazdy

dzięki : Bigelektron za trafną diagnozę i wskazówki jesteś Big