Skacząca wskazówka!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
niewiem czy to normalne ale w moim aucie gdy jade lu chodzi na biegu jałowym po wciśnięciu pedała hamulca wskazówka obrotomierza podskakuje w góre z 500 odrotów czy to normalne?
  
 
Oczywiscie ze nie, wina lezy w obrotomierzu, ale w czym dokladnie to Ci nie powiem, u mnie tez tak bylo, ale zmienilem obrotek i po problemie.
  
 
czyli wymienić licznik?
  
 
wskazówka skacze, a co z obrotami silnika?
bez zmian?
  
 
Ja bym po prostu przelutował zegary. Pewnie gdzieś się zimne luty zrobiły i czasami świruje, albo zespolony ma jakieś spięcie.
U mnie czasami jak włączam światła to wskazówka od obrotka potrafi "dygnąć" lekko.
  
 
Własnie bez zmian i to jest dziwne że wskazówka skacze. może jakaś zwara?
  
 
Cytat:
Oczywiscie ze nie, wina lezy w obrotomierzu




Nieprawda ,obrotek jest podpięty do tego samego kabla plusowego co światła stopu .Ja zrobiłem sobie stop "bez kluczyka " po bezpieczniku i obrotomierz przestał skakać .
  
 
jeśli to pomoże to opisz bardziej szczegółowo jak to zrobić
  
 
U mnie bylo tak jade np 5 100km/h puszczam gaz hamuje biegiem i naciskam hamulec i wskazowka podnosi sie do 2700-3000tys, i to nie wzne czy to byl hamulec, nawiew na 3 biegu czy ogrzewanie szyby, sprawdz kolego czy dzieje sie tak na nawiewie na 3 biegu, jesli tak to tylko wina obrotka, zadne podlaczanie tu nic nie da, jeszcze moze, mozna go przelutowac, dokladanie masy na zegary, poprawienie masy samochodu, zmiana regulatora ze szczotkami itp. i zadne tutaj nic nie zmienilo, jedynie jak zegary zmienilem to problem ustal.
  
 
Patrzyłem na włączonym wentylatorze na I ,II,III i na wyłączonym za każdym razem podskoczy. Na zgaszonym silniku przy włączonym zapłonie terz poskoczy i nawet kontrolki lekko przygasają. a może bateria co?