Modul domykanie szyb elektrycznych -problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zakupilem ten modul modul bylem u elektryka i dowiedzialem sie ze musi jeszcze wlozyc 8 przekaznikow jak chce aby mi to chodzilo prawda to jest czy nie?


[ wiadomość edytowana przez: pablo_ns dnia 2006-07-06 18:20:41 ]
  
 
Cytat:
2006-07-06 18:19:02, pablo_ns pisze:
Zakupilem ten modul modul bylem u elektryka i dowiedzialem sie ze musi jeszcze wlozyc 8 przekaznikow jak chce aby mi to chodzilo prawda to jest czy nie? [ wiadomość edytowana przez: pablo_ns dnia 2006-07-06 18:20:41 ]



wg mnie bzdura, nie wyobrażam sobie po cholerę tam jeszcze przekaźniki.
jeśli masz schemat i instrukcję to wyślij do mnie to powiem na 100%
  
 
tu jest Schemat
  
 
Nie trzeba żadnych przekaźnkiów.
Łączysz tak jak na schemacie i wszystko działa.

Można to zrobić na dodatkowych przekaźnikach (faktycznie 8 szt.) i daje to nawet jakiś efekt ale w esperaku trzeba by jeszcze za przekaznikami stawiać czujniki przeciążeniowe żeby wyłączały podnośnik przy całkiem zamkniętej i otwartej szybie.

Nie ma co kombinować
Pozdrawiam

Dogan
  
 
Mam zamontowany identyczny moduł.
Elektryk montował mi go ok. 30minut.
Fakt, jest ustawiony na domykanie szyb „po kolei”
Ponieważ „parami” było coś nie tak z tym przeciążeniem.
Ale ogólnie jest ok. Nie potrzeba żadnych przekaźników.
Pozdrawiam
  
 
teraz dzwonilem do elektryka i powiedzial ze bez przekaznikow mu sie to nie widzi i moze sie modul spalic w najgorszym razie. Co o tym sadzicie, ryzykowac?
  
 
Witam.
Poprostu zmień elektryka. Moduł jest przystosowany do wpięcia w każdą instalację i nie ma co tworzyć przy tym pracy doktorskiej.
Kobar
  
 
napewno ?? bo on powiedzial ze bez tego na 90 proc sie spali
  
 
Chyba zmień elektryka.......Dlaczego ma się spalić???
Zamontowany mam w tamtym roku. Zero problemów.
To chyba moja najlepsza modyfikacja w tym aucie....
  
 
on mowi ze jak nie da sie przekaznikow to sie spali zaraz. Gosciu chyba sie zna bo robi kolo 5 sztuk espero policyjnych i wogole innych aut policyjnych w moim miescie.
  
 
Poprostu nie chce mie cpotem problemow ze przyjedziesz i ebdziesz mowil ze sie spalilo bo zle zalozyl, tak jak zalozy przekzaniki to ma pewnosc ze nie splonie. Teraz jak sie uprzesz to pewnie CI tez zalozy bez przekznikow tlyko nie da gwarancji. Ja to tak wlasnie widze. Swoja droga to jak wam szyby chodza ze chcecie takie cos zakladac ? Przy moich predkosciach to by sie z minute zamykalo
  
 
no moze masz racje z ta gwarancja . Ile za taka robote moze mnie skrobnac z 50 zl?
  
 
w module są przekaźniki, więc nie wiem po cholerę dodatkowe.
Tak jak koledzy radzą - zmień elektryka.
Jeśli ten gość chce zamontować przekaźniki tak jak ja myślę (zdejmując obciążenie ze styków modułu) to przestanie działać jego podstawowa funkcja, czyli reakcja na przeciążenie (przeciążenie pojawia się gdy szyba zamknie się całkowicie, wówczas moduł wykrywa je i przestaje zamykać szybę, przechodząc do zamykania następnej)
  
 
Cytat:
2006-07-06 21:51:29, pablo_ns pisze:
on mowi ze jak nie da sie przekaznikow to sie spali zaraz. Gosciu chyba sie zna bo robi kolo 5 sztuk espero policyjnych i wogole innych aut policyjnych w moim miescie.


Rany !!...pablo !...przestań walić głową w mur (i to pusty jak widać)...ZMIEŃ elektryka i to KONIECZNIE !

P.S. już to widzę jaki "doświadczony" ten twój "elektryk" w tej materii...no przecie wszystkie policyjne radiowozy mają OBOWIąZKOWO montowany tenże moduł "domykacza"
  
 
co ty gadasz!!! Widzialem jak zamykaja 2 espero i w zadnym tego nie bylo
  
 
Bogdan zapewne ironizowal
  
 
Cytat:
2006-07-06 22:24:04, maskekk pisze:
Bogdan zapewne ironizowal




Dziękuję maskekk za (wy) tłumaczenie
...pablo coś dzisiaj mocno nie formie chyba (albo odwrotnie )
  
 
Cytat:
2006-07-06 23:00:37, bogdan1 pisze:
Dziękuję maskekk za (wy) tłumaczenie ...pablo coś dzisiaj mocno nie formie chyba (albo odwrotnie )



Sorry ale jakos zle to odebralem.
  
 
Cytat:
2006-07-06 18:19:02, pablo_ns pisze:
Zakupilem ten modul modul bylem u elektryka i dowiedzialem sie ze musi jeszcze wlozyc 8 przekaznikow jak chce aby mi to chodzilo prawda to jest czy nie? [ wiadomość edytowana przez: pablo_ns dnia 2006-07-06 18:20:41 ]



Weź zrób to sobie sam !! wyciągnij panel przycisków i wepnij tam to urządzonko !! tylko najlepiej zasilanie pociągnąć z bezpieczników Żeby faniej i płynnie zamykało !! Już takie dwa w espero montowałem i działają i to bez dodatkowych przekażników !!!

Raffsa
  
 
mozesz zrobic taka instrukcje krok po kroku jak dla blondi? Ja ciemny w tych sprawach jestem ale moze sie uda