Patent na amortyzacje głośników tylnej półke

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam . Chciałbym sie podzielić moim nowym patentem. mam założone głośniki 40W panasonic na tylnej półce. Do tej pory nie mogłem znaleźć dobrego patentu na dobry montaż (tzn TANIEGO patentu). Chodzi mi o dobranie jakiegoś pożądnego materiału który służyłby jako amortyzacja w/w głośników. Materiał ten (jakaś guma albo coś podobnego) powinien znajdować sie pomiędzy pliastikową półką a głośnikiem. Mam!!!! wymyśliłem i patent sprawdza sie genialnie, nie ma żadnych wibracji, charczenia i innych niezbyt przyjemnych efektów dźwiękowych.
Tym materiałem okazała się - podkładka pod mysz (ten typ na grubej czarnej piance powlekany cienkim materiałem)
Otóż zrywa sie tan materiał, pianke docina sie do kształtu maskownicy i montuje sie między maskownice i półke. Koszt 4 zyle za sztuke. To chyba niedrogo. No nie????

Prosze o opinie i ewentualnie inne patenty.

[ wiadomość edytowana przez: raski dnia 2003-08-10 13:25:48 ]
  
 
Kumpel stosował piankę białą taka do owijania sprzętu RTV - taka biała, gruości 0.5 mm około z jakiegoś tworzywa sztucznego. Tylko, że on to robił w kolumienkach domowych, ale właśnie jako podkładka/uszczelnienie pod głośnik.
  
 
ja amortyzowalem silikonem...
ale patent z podkladkami tez dobry...
a do wytlumienia nadaje sie nawet zwykla wata budowlana (taka, co wody nie chlonie)