Skrzynia basowa pod muzykę techno. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-12-18 16:38:43, RumJanek pisze:
Sorry ze sie wtrace, ale czy do muzy techno nie bedzie lepsza tuba aktywna? Czy nie da lepsiejszych efektów?



a w czym ona bedzie lapsza ? wiesz czym sie rozni ''tuba'' aktywna od pasywnej ?
  
 
z wiedzy już bardziej doświadczonych wiem że przy tego rodzaju muzyczki jaki ja wymieniłem potrzeba głośnika najlepiej 25 cm w skrzyneczce zamkniętej. czekam na propozycję.. no chyba że są jakieś naprawdę szybkie 12 nastki ?
  
 
a co to jest tuba?
megafon?
z jej istnieniem jest tak jak z silnikiem krokowym w dolocie.
glosniki sa w obudowach np:
- zamknietych
- bass reflex
- bass reflex z membrana bierna
- band-pass
- TL
- free air
  
 
Cytat:
2008-12-18 17:53:34, stilon pisze:
a w czym ona bedzie lapsza ? wiesz czym sie rozni ''tuba'' aktywna od pasywnej ?


Nie wiesz? - zapraszam do PWN

Mi chodzi o to zeby autor nie dawał zadnego suba na muzyke techno i zadnych (pasywnych???) glosnikow tzn nic co daje gleboki bas, bo chyba kazdy wie ze techno to sieczkarnia wiec musi byc glosnik ktory parametrami wyrobi tym częstotliwością i sie do tego nada.
Ja nie zaglebiam sie w pojecia, wiem natomiast ze jak mialem tube JBL'a BTX250, to na normalnej muzyce nie mozna bylo tego sluchac, lepiej bylo wlasnie na szybkiej.
Jesli sie myle to prosze o poprawe a nie nasmiewaniu sie i wytykaniu bledow, bo wielu tutaj kozakow i powtarza cos z poprzednich postow a tak naprawde wiedza teoretyczna a wiedza praktyczna - to wielka przepasc!
  
 
no RumJanku, aktywna tuba z allegro to juz chyba najgorsze co moze byc dziadoski glosniczek z jeszcze gorszym wzmacniaczem, ale za to z pieknymi parametrami wypisanymi jako moc PMPO czy jakos tak, ale wazne ze liczby sa w tysiącach a wszystko za jedyne 299zl... no bez przesady...

  
 
Cytat:
2008-12-19 09:13:28, pytlar pisze:
no RumJanku, aktywna tuba z allegro to juz chyba najgorsze co moze byc dziadoski glosniczek z jeszcze gorszym wzmacniaczem, ale za to z pieknymi parametrami wypisanymi jako moc PMPO czy jakos tak, ale wazne ze liczby sa w tysiącach a wszystko za jedyne 299zl... no bez przesady...

tyle że dla nie audiofilów to i tak ciekawa oferta bo to tansze niż sam porządny wzmacniacz , do tego jeszcze częstokroć ma możliwość zmiany fazy na przęłączniku i częstotliwośći , dodatkowy potencjometr do ustawienia tego względem reszty,umożliwia łatwy montaż i choć jakościowo szłu nie robi z głośnikiem nie przekraczającym 25 cm jakiś tam hałas potrafi wyprodukować.
Że tak powiem coś co dla jednych jest podłogą dla innych może byc i sufitem, ważne żeby właściciel był zadowolony.

Ja za swoją dałem 200 zł Pytlar a ty tu taką drożyzne za trzy stówy próbujesz wcisnąć

Żart żartami ale nawet taki niskobudżetowy sprzęt dla nie wymagającego ucha może zagrać ''stosunkowo'' przyzwoicie.

Poprostu ja to widze tak czasem kiedy ktoś pyta o coś, każdy z nas oferuje lub poleca sprzęt z wyższej półki a ja to ujmę porównaniem . Jak ktoś przesiada sie na 20 letniego malczana nie koniecznie trzeba mu oferować E klase merca w AMG , dla niego i 15 letni golf bedzie milowym skokiem do przodu.
  
 
moze i masz Remarq racje, ale w tym temacie kolega nie szuka niskobudrzetowego pukadła :] a sam juz wiem, ze czasem lepiej poszukac i nawet jakis niekoniecznie bardzo drogi glosnik w odpowiedniej skrzyni moze zagrac, ale nie te pukadla w zprasowanym papierze z nibywzmacniaczem przyklejonym do sklejki, a na drugim koncu potezny glosnik, ktory cos tam puka, ale jakim cudem to sami konstruktorzy pewnie sie dziwia ja juz wiem, ze lepiej trosze poczekac i odlozyc i samemu zrobic niz te wynalazki robione na pale, bez zadnych wyliczen
  
 
[quote]
2008-12-19 08:57:04, RumJanek pisze:
Nie wiesz? - zapraszam do PWN

ja wiem ale moze inni nie wiedza
  
 
Cytat:
2008-12-19 14:46:22, stilon pisze:
ja wiem ale moze inni nie wiedza


Moze inni tak, lub nie ale podejrzewam ze Ty tez nie wiesz, nawet bedac 9m-cy na Forum zle idzie Tobie wklejanie 'cytatów'....
  
 
Cytat:
2008-12-19 15:22:35, RumJanek pisze:
Moze inni tak, lub nie ale podejrzewam ze Ty tez nie wiesz, nawet bedac 9m-cy na Forum zle idzie Tobie wklejanie 'cytatów'....



ahah dowcipas z Ciebie RumJanek wystarczy ze Ty wiesz o co chodzi wiec czepiasz sie o byle co . widocznie nie masz nic sensownego do powiedzenia w tym poscie. a ''tuba'' jak to co niektorzy pisza wcale nie jest tuba zacznijmy od tego . bo w ''tube'' to można dostac. jesli juz to moga o obudowach lub skrzyniach . ''tuba'' pasywana to tuba bez wzmacniacza a aktywna ma wbudowany wzmacniacz proste to tyle
  
 
Cytat:
2008-12-18 16:38:43, RumJanek pisze:
Sorry ze sie wtrace, ale czy do muzy techno nie bedzie lepsza tuba aktywna? Czy nie da lepsiejszych efektów?



tym to akurat Ty zabłysnąłeś
  
 
może ja mam wejść na PWN w poszukiwaniu głośnika/skrzyni basowej ?
  
 
Kolego Szczurek1986 lepiej chyba bedzie jak sie udasz na jakies specjalistyczne w tym temacie forum, jednak wszystkiego sie nie da znalesc w jednym miejscu (na FEFK-u). Ja tak zrobiłem i jestem narazie zadowolony ze swojego sprzetu grajacego w aucie
  
 
Tez sie interesowalem tematem. Ktos madrze napisał, zainwestuj w dobry, maly glosnik i zrób pod niego "klozet". Moje doswiadczenia z subami bas reflex sa mieszane. Pompowały mase powietrza, efekt "kozacki". Masowanie pleców (dosłowne) i poruszenie w promieniu 300 metrów. Ale bass-reflex dla mnie tylko do "czarnej" muzyki, z dynamiczna muzyka, trance, techno, electro zwyczajnie sobie nie radzi. Opoznienie jest drazniace do tego stopnia ze psuje cala zabawe z muzyki.