Jakie wycieraczki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam koledzy mam takie pytanko nie wiem jakiej długości sa wycieraczki do toyoty celicy 92 rok orginalnie montowane i jakiej firmy sa lepsze pozdrawiam
  
 
jak wezmiesz miarkę i zmierzysz to bedziesz wiedział
  
 
nom, w razie braku miarki zwykle piszą na opakowaniu do jakiego modelu pasuje

...ja mam Bosch'a. na sucho czasami nie chodzą za cicho
  
 
Na zimę dobre są zwykłe, najzwyklejsze Valeo z jakimś spojlerkiem.

Na lato płaskie, też polecam Valeo ( silencio xtrm, czy jakoś tak ). W zimie nie sprawdzają się zbytnio w czasie opadów śniegu - dużo śniegu "siada" pod nimi, i mażą. Zwykłe nie robią tego.

Bosche też są dobre, przy czym najważniejsze, żeby wycieraczki dostać świeże.

Valeo mają czujniki zużycia, wprawdzie czujnik świeci już, kiedy wycieraczka jest jeszcze dobra, ale fajny bajer

Płaskie mają tą zaletę, że nie odrywają się przy wyższych prędkościach. Na zwykłych miałem ogranicznik do 160 w deszczu, bo albo je podnosiło i nie wycierały, albo silniczek nie był w stanie przezwyciężyć oporu wiatru, i stawały w połowie szyby, idąc na dół.

Płaskie homologowałem do 220 w deszczu

Jeszcze jedna zaleta płaskich, taka zupełnie przyziemna - z racji mniejszego, od standardowych, oporu aerodynamicznego, mniej obciążają zarówno silnik, jak i cięgła wycieraczek.

pzdr
  
 
Tez polecam Valeo Silencio , przystepna cena, IMO lepsze od Boscha , ciche, ladnie zbieraja, na sezon starczaja spokojnie.

A ja mam plaskie teraz , ale TRICO , kurde 120 zeta a sa twarde, jak za malo wody na szybie to wydaja okropne dzwieki, pozatym w deszczu to do 160 mozna jechac, jak na zwyklych wycieraczkach, powyzej juz nie zbieraja wody.
Ale ogolnie szybe ladnie wycieraja w normalnych warunkach.
Nie polecam, lepiej dorzucic pare zlotych do Valeo xtreme albo jakiegos boscha.





[ wiadomość edytowana przez: CzapCzap dnia 2008-12-30 17:29:55 ]
  
 
Cytat:
2008-12-30 17:25:50, CzapCzap pisze:
lepiej dorzucic pare zlotych do Valeo xtreme albo jakiegos boscha. [ wiadomość edytowana przez: CzapCzap dnia 2008-12-30 17:29:55 ]


Z Boschem niestety różnie bywa. Kupiłam kiedyś mojej i też wydawały "okropne dźwięki".
Może to jakaś podróba była ?
  
 
Tylko i wyłacznie polecam Valeo , Bosch`a mozna sobie po zakupie tylko w buty włozyc jak wiekszosc ich produktów.
  
 
Cytat:
2009-01-01 11:10:07, BabciaEwa pisze:
Z Boschem niestety różnie bywa. Kupiłam kiedyś mojej i też wydawały "okropne dźwięki". Może to jakaś podróba była ?


No wlasnie, dlatego napisalem ze Valeo jest lepsze wedlug mnie, bo pare razy sie nadzialem na boscha, raz piszczal, raz jedna wycieraczka dobrze nie zbierala i gumka szybko sie urwala, ale nie wiem czy to podrobka czy wada
  
 
Cytat:
2009-01-01 11:36:13, CzapCzap pisze:
No wlasnie, dlatego napisalem ze Valeo jest lepsze wedlug mnie, bo pare razy sie nadzialem na boscha, raz piszczal, raz jedna wycieraczka dobrze nie zbierala i gumka szybko sie urwala, ale nie wiem czy to podrobka czy wada



Miałem taka sama akcje... najpierw toto piszczało potem się rozleciało. Kupiłem drugie i była ta sama bajka...
w złości i trochę przymuszony, bo toto gdzieś się rozpadło po drodze gdzieś kupiłem w tesco coś o nazwie Alco i rabotajet...
kończą się już ale to normalna eksploatacji... cóż może spróbujemy następnym razem z Valeo