[MKV] Urwany pasek klinowy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ! : )

Więc sprawa wygląda następująco. Próbowałem tu na forum znaleźć, ale nie udało mi się niczego konkretnego i pomocnego mi dowiedzieć więc zakładam nowy temat.

Jadąc dzisiaj, coś zaczęło bardzo piszczeć - domyślałem się że to ten słynny "pasek". Przejechałem jeszcze z 2 KM i nagle zaświeciła mi się kontrolka z akumulatorem - wtedy już wiedziałem że "ten pasek" padł - i alternator nie jest nakręcany itd. Później się dowiedziałem, że nie mogę z tym jeździć - bo mogę mieć większe bagno. Teraz moje pytania:



Znajduję się on tak jak strzałka prowadzi (oczywiście autko nie moje tylko z allegro jakieś znalazłem żeby wskazać pozycje). Jest odsłonięty i wisiał na jednym mniejszym (chyba gładkim bo jest ciemno) i drugim większym kółku zębatym (pewnie od alternatora)

Jak dokładnie się nazywa ten pasek ? : ) Bo jak zacząłem się zagłębiać, to z prostej sprawy stała się sprawa skomplikowana i dowiedziałem się że tych pasków jest mnóstwo. Chodzi mi po prostu o to jaki pasek mam w sklepie kupić, żeby to był na pewno ten.

2 sprawa jest taka: Dwie osoby powiedziały mi że powinienem dać radę sam go wymienić "na polu" - jednak wolę potwierdzenia ekspertów z forum... : ) Wiem, że dla niektórych z Was może wydać się śmieszne że facet, który nie wie o który pasek mu chodzi będzie próbował go wymienić, jednak zapewniam, że szybko się uczę i jeżeli ktoś chodź trochę mi wytłumaczy jak to zrobić - to pewnie dam sobie radę. Kwestia jest tego typu by mnie ktoś poinstruował z zakupem, oraz dał jakieś rady jeśli chodzi o wymianę : )

Dziękuję !: )


[ wiadomość edytowana przez: blacker dnia 2009-05-08 00:00:48 ]

[ wiadomość edytowana przez: blacker dnia 2009-05-08 00:01:16 ]

[ wiadomość edytowana przez: blacker dnia 2009-05-08 00:02:00 ]

[ wiadomość edytowana przez: blacker dnia 2009-05-08 00:10:57 ]

[ wiadomość edytowana przez: blacker dnia 2009-05-08 00:15:25 ]
  
 
Cytat:
2009-05-08 00:00:10, blacker pisze:
alternator nie jest nakręcany



A co to katarynka? Po drugie temat kolego
  
 
A co jest z tematem ?
  
 
Cytat:
2009-05-08 00:04:41, blacker pisze:
A co jest z tematem ?



No naprawdę dokładnie obrazuje Twój problem,tak że każdy nie omieszka zajrzeć..
  
 
A co mam napisać skoro nie wiem dokładnie jak to nazwać ? Jakbyś przeczytał to co napisałem w poście to byś wiedział, że najlepszym tematem na ten post jest "Pomocy" Bo ogólnie oczekuję pomocy, a nie zgryźliwości i czepiania się o temat.
  
 
Zrób tak, że : ) : / ( x( ) _ + # & ^ < , > ? | " : ; " ( % ) ( () ^ ! $ # i już wszystko masz gotowe.
  
 
mogles napisac np. urwany pasek. potocznie to pasek klinowy. w sklepie podaj rocznik , silnik ( najlepiej oznaczenia ) i ci dobiora.
  
 
Cytat:
2009-05-08 00:07:58, blacker pisze:
A co mam napisać skoro nie wiem dokładnie jak to nazwać ? Jakbyś przeczytał to co napisałem w poście to byś wiedział, że najlepszym tematem na ten post jest "Pomocy" Bo ogólnie oczekuję pomocy, a nie zgryźliwości i czepiania się o temat.



Równie dobrze każdy może tak powiedzieć... Potem wpisujesz w szukajce "pomocy" i wyskakuje 1000 stron... Zastanów się co mówisz...
  
 
Jak mi już ktoś wytłumaczy, czego dotyczy problem to zmienie treść tematu. Narazie nie wiem co dokładnie mam wpisać więc wpisuje "pomocy" i to Ty się zastanów nad tym co piszesz. Mogłem odrazu napisać
  
 
Kolega deny coś zasugerował... A Ty idziesz na łatwizne... Zamiast poczytać na forum,w google poszukac...
  
 
Sjepka, spędziłem dużo czasu najpierw szukając. Nie znalazłem żadnego schematu dokładnie wskazujązego na ten pasek o który mi chodzi. Domyślałem się że chodzi o klinowy, jednak zacząłem znajdywać jakies wielorowkowe, itd. Zostawiłem auto na obcym osiedlu i rano chce szybko jechac i to wymienic. Dlatego zakładam taki temat, żeby miec 100% pewność, że wejde do sklepu i kupie co trzeba, i że nie będę później bładził.... Ogarnij się trochę i nie zachowuj się jak emerytowany policjant.


[ wiadomość edytowana przez: blacker dnia 2009-05-08 00:18:21 ]
  
 
Weź tu komuś zwróć uwagę...
  
 
Bo Ty nie zwracasz uwagi kolego tylko się czepisz standardowo. Ktoś (bo jest zielony) zakłada temat dla Ciebie pewnie oczywisty bo mechanikę pojazdową masz w 1 palcu a ty się wściekasz i czerwienisz że od razu nie napisał jak to zrobić i co to jest... Ja szukałem schematów na googlach, nie znalazłem. Na tym forum też szukałem i nie znalazłem, a jeśli jest inaczej to proszę pokaż mi że jest taki temat na tym forum i udowodnij mi, że dałem pupy. Na samym początku już napisałem, że przeglądałem forum.

A teraz zakonczmy już tą śmieszną dyskusję i jeśli ktoś może mi dać jakieś rady odnośnie wymiany tego paska klinowego to poproszę o pomoc.
  
 
Nie, nie lubię lenistwa i śmieciarstwa...
  
 
wiec już się nie odzywaj
  
 
Jak chcesz to Ci pośle na maila WKŁ
  
 
bardzo poproszę dareq-cs@tlen.pl[addsig]
  
 
Tylko najpierw poszukam konkretnego rozdziału,chyba że chcesz wertować...
  
 
dawaj całość : ) Nie jestem leniem...
  
 
Mam też sporo po angielsku,tylko trza język dobrze znać