Koniec z numerami?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Podobno od przyszłego roku tracą na ważności numery silnika, czyli będzie tak jak m.in. w Niemczech, a co z tym się wiąże, ze silnik będzie zwykłą częścią... czy ktoś potrafi to potwierdzić?

Mało tego... OC miałoby być naliczane od wieku auta, a nie od jego pojemności...
  
 
Ale jak,im starszy,tym drożej,czy taniej,wolałbym tą drugą opcje
  
 
Przegladnelem stronke ministerstwa infrastruktury i nic takiego nie znalazlem ale

Bylo by fajnie im starszy tym taniej i do tego silniki w kazdym kiosku ehhhh V6 V8 iiiiiiiha

pozdr
  
 
nie ze mna te numery, brunner. prawidlowoscia tego kraju jest to, ze wszystko zmienia sie na gorsze, wiec nie mozliwe jest to, aby sensownie naliczano skladke ubezpieczenia. z drugiej strony ma to jakis sens, bo coraz mniej jest starych samochodow( fso, moskwicz, trabant, wartburg), ktore mialy mniejsze pojemnosci ponizej 2.0, a wiecej nowych, z ktorych mozna zedrzec wieksza skladke, wiec maja sepy okazje do pozyskania wiekszego szmalu.
jak zwykle pod przykrywka deklarowanej obnizki cen nastepuje realna podwyzka. patrz tpsa, telefony komorkowe, inne.
  
 
No to fajnie Bo w Nubirze rodziców blok silnika trochę zardzewiał i już nie ma numerów silika!!!!
Na pewno będą ograniczenia typu... tylko to co fabryka wsadzała.
  
 
jest to pomysł niemiecki gdzie stare auta wykańcza sie własnie ubezpieczeniem
  
 
Oczywiście im starsze auto, tym wyższa składka OC. W ten sposób pewnie chcą zredukować ilość starych aut oraz by nie dopuścić, po wejściu do UE, do zalania kraju starymi autami z zachodu. Jednymi słowy biednemu wiatr w oczy...
  
 
... i ch^j w dupe? skads to znam. zyje w tym kraju juz 33 lata.
  
 
Znajac Polakow i ich pomysly to taniej bedzie wyjechac na wczasy na na 2 miechy majorke tam sprzedaz i od razu odkupic i nie bedzie juz wiekowy tylko jakis zabytkowy spropwadzany

pozdr
  
 
Co do pierwszej części ujętej w temacie czyli numerów to ja jestem mocno ZA. Jesli chodzi o te zmiany w OC to już zdecydowanie PRZECIW, no chyba że zniosą zwyżke za wiek albo przynajmniej zmniejszą do >10%. Jak sie dowiedzialem ze teraz obowiazuje ona do 26 roku życia to sie zupelnie zalamałem - mam nadzieje że poprzeczka nie będzie się wznosić wraz z moim wiekiem . Dobrze że przynajmniej mam -50% na "Weterana szos" i jakoś mi starczyło na pół roku (338zł) - ufff...
Niestety n/t żadnego z powyższych nie mam potwierdzonych informacji a jedynie plotki, ale licze że ktoś wie coś więcej.


[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2003-08-12 17:44:24 ]
  
 
Cytat:
2003-08-12 11:22:25, Granturismo pisze:
Mało tego... OC miałoby być naliczane od wieku auta, a nie od jego pojemności...


Napewno ubezpieczenie OC bedzie przypisane do auta - czyli przechodzić na nowego właściciela, nie trzeba bedzie tak jak teraz zawierać nowego OC w ciągu 30 dni od kupna auta
  
 
Cytat:
2003-08-12 13:13:48, Konrad_Polk pisze:
No to fajnie Bo w Nubirze rodziców blok silnika trochę zardzewiał i już nie ma numerów silika!!!!



Fajnie u mojego ojca w Uno z XII 2000 r. numery poprostu znikły tak jakby ich nie było. Na diagnostyce powiedzieli mu że numery na tych silnikach (900cm3 na wtrysku) są wypalane czymś w stylu laseru i po pewnym czasie poprostu zanikają. (są do odczytania tylko w świetlee UV czy coś takiego) Żeby je odnowić trzeba specjalne papiery z wydziału komunikacji załatwić i wtawić samochód do serwisu na około tydzień(!) czasu bo numery są wypalane gdzieś tam w ...... . ale można normalnie jeździć i nikt (?) sie o to nie dowala.
  
 
Ubezpieczenie w naszym pięknym kraju to poprostu napad w biały dzień... Pamiętam swojego pierwszego poldolota (kupiłem go od wujka za całe 800 zł) a za OC w PZU zapłaciłem 2400!

Ale z silnikami to chyba nie przejdzie....
Moze to i dobrze bo zaczelo by sie masowe znikanie bryczek.

macmind