Alarm Challenger - wymontować czy spróbować naprawić ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich ponownie

Dziś mam (o dziwo) pytanko nie odnośnie stukania przy uruchamianiu tym razem chodzi o nieszczęsny alarm challenger, ktory to wk...ył nie niemiłosiernie wczoraj pomimo tego, że poprzedni właściciel zarzekał się, że został całkowicie odłączony... Grzebaliśmy z kolegą w aucie i musieliśmy odłączyć akumulator na jakieś 2 godziny - skończyliśmy grzebanko podłączamy aku cali uśmiechnięci, że już koniec a tu szast prast wszystkie drzwi się zamknęły a kluczyki zostały w stacyjce no i kaplica - musieliśmy zasuwać po zapasowy kluczyk 160 km w obie strony - oczywiście po otwarciu auta zaczęły mrugać kierunkowskazy (syrena jest odłączona więc na szczęście było cicho) pojawił się brak kontrolek na desce a ta paskuda nie reagowała w ogóle na swojego pilota wkurzyłem się wygrzebałem toto spod kierownicy i odłączyłem od niego największą wtyczkę... no i auto zaczęło chodzić - ale np. nie działa automat otwierania szyby w drzwiach kierowcy no i teraz pora na pytanie:

1. czy warto toto w ogóle naprawiać (na forach ma kiepską opinie i uznawany jest za kompletne dziadostwo)

2. jeśli nie warto to może ktoś wie jak to profesjonalnie wymontować tak, żeby wszystko działało dobrze ??

Z góry dziękuję za opinie i pomoc - pozdrowionka
  
 
Automat szyb nie dziala bo zdjeta byla klema i trzeba przyuczyc i niema to zwiazku z alarmem.
Challanger to jeden z najlepszych alarmow jakie znam i najmniej awaryjny wiec niewiem o co chodzi?
K ktorego jest roku lub jaki ma wylacznik serwisowy lub jak wyglada pilot czy jest uruchamiany z przyciskow w kluczu?Z ktorego roku samochod?czy to ten co w profilu z 2000r
Co do wymontowania to wlasnie go sobie profesjonalnie wymontowales zostalo tylko odlaczyc ta wtyczke z dwoma grubymi czarnymi kablami z odciecia i zamostkowac lub jej nie wypinac bo przekaznik odciecia jest typu NC.
Najprosciej jednak bedzie wymienic baterie i dokodowac pilota.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2011-09-10 20:48:37 ]
  
 
BIG - tak w skrocie to chodzi o to ze poprzedni wlasciciel mowil mi, ze alarm sie zepsul i go odlaczyli i ja jezdzilem sobie myslac ze alarmu nie ma... az do piatku wieczorem, kiedy okazalo sie ze jednak jest i sam zamknal auto z kluczykami w srodku. Skoro mowisz, ze to dobry alarm to moze warto byloby naprawic, a moze wystarczy tylko cos tam dokodowac albo cos ustawic i bedzie OK ? Opisze Ci jak on sie zachowywal: dioda od alarmu mrugala sobie jak auto bylo zamkniete, jak sie otworzylo drzwi to zaczynaly mrugac awaryjne i dioda przestawala swiecic. Kontrolki na desce byly wylaczone po przekreceniu kluczyka (byly jakies dwie tylko od poduszek i recznego chyba) - rozrusznik krecil... alarm nie reagowal na pilota (jest oddzielny, taki kwadratowy, szary z trzema przyciskami I, II i III) Syrena jest odlaczona kluczykiem, ktory poprzedni wlasciciel ulamal i pewnie trzeba bedzie ja wymienic (ciekawe czy pasuje dowolna i jaki koszt). Pod deska sa takie trzy skrzyneczki, jedna to alarm a dwie pozostałe sa takie owalne, z glosniczkiem i takim malym pokretlem na imbus do regulacji (glosnosci chyba). Aha - i wczesniej jak myslalem ze alarmu nie ma to po przekreceniu kluczyka byl taki sygnal dzwiekowy, teraz go nie ma i tak sobie mysle ze oni przelaczyli go w tryb awaryjny czy cos ze nie dzialal wczesniej... i tak sie zastanawiam czy cos z tym robic bo auto dosc stare (tak to ave z profilu - rocznik 2000) i czy czasami potem nie bedzie jakis cyrkow z tym alarmem typu jakies samoistne dziwne dzialania itp. Co do tych szyb to mnie ucieszyles - bede musial poszukac jak sie to ustawia dzieki za pomoc
  
 
Cytat:
2011-09-11 11:46:16, Piotr_Dzialdowo pisze:
BIG - tak w skrocie to chodzi o to ze poprzedni wlasciciel mowil mi, ze alarm sie zepsul i go odlaczyli i ja jezdzilem sobie myslac ze alarmu nie ma... az do piatku wieczorem, kiedy okazalo sie ze jednak jest i sam zamknal auto z kluczykami w srodku. Skoro mowisz, ze to dobry alarm to moze warto byloby naprawic, a moze wystarczy tylko cos tam dokodowac albo cos ustawic i bedzie OK ? Opisze Ci jak on sie zachowywal: dioda od alarmu mrugala sobie jak auto bylo zamkniete, jak sie otworzylo drzwi to zaczynaly mrugac awaryjne i dioda przestawala swiecic. Kontrolki na desce byly wylaczone po przekreceniu kluczyka (byly jakies dwie tylko od poduszek i recznego chyba) - rozrusznik krecil... alarm nie reagowal na pilota (jest oddzielny, taki kwadratowy, szary z trzema przyciskami I, II i III) Syrena jest odlaczona kluczykiem, ktory poprzedni wlasciciel ulamal i pewnie trzeba bedzie ja wymienic (ciekawe czy pasuje dowolna i jaki koszt). Pod deska sa takie trzy skrzyneczki, jedna to alarm a dwie pozostałe sa takie owalne, z glosniczkiem i takim malym pokretlem na imbus do regulacji (glosnosci chyba). Aha - i wczesniej jak myslalem ze alarmu nie ma to po przekreceniu kluczyka byl taki sygnal dzwiekowy, teraz go nie ma i tak sobie mysle ze oni przelaczyli go w tryb awaryjny czy cos ze nie dzialal wczesniej... i tak sie zastanawiam czy cos z tym robic bo auto dosc stare (tak to ave z profilu - rocznik 2000) i czy czasami potem nie bedzie jakis cyrkow z tym alarmem typu jakies samoistne dziwne dzialania itp. Co do tych szyb to mnie ucieszyles - bede musial poszukac jak sie to ustawia dzieki za pomoc


Zjazdzasz szyba na dol i do gory jednym ciagiem i w gornym polozeniu przytrzymujesz ze 3 razy na automacie i juz.
Te dwie male skrzyneczki to wstrzasowy i glasdetektor.
Wstrzasowy od razu wywal bo sam zmienia czulosc w zaleznosci od temperatury i wlacza alarm bez przyczyny np od wibracji przejezdzajacego samochodu.
Ten z glosniczkiem to glas detektor ustaw czulosc na srodek na trymerze.
Jak chcesz dobrze chronic wnetrze to zamiast wstrzasowego mozesz dokupic ultradzwieki.
Jaki masz wylacznik serwisowy taki gumowy przycisk 1cm kwadratowy czy taki przycisk z czerwonym koncem?
jezeli piszczal przy wlaczaniu zaplonu i dioda swiecila na stale to byl w trybie serwisowym.
w zaleznosci od wygladu wylacznika roznie sie koduje pilota.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
BIG jestes nieoceniony szyba juz dziala co do alarmu to poszukam tego przycisku w weekend - on jest gdzies na tej skrzyneczce czy moze ukryty na jakims kabelku ? Ciesze sie ze udalo mi sie profesjonalnie odlaczyc ten alarm Musze oszacowac koszty i pomyslec czy naprawiac to ustrojstwo czy moze sobie darowac - jeszcze raz dzieki za pomoc
  
 
Cytat:
2011-09-13 07:14:54, Piotr_Dzialdowo pisze:
BIG jestes nieoceniony szyba juz dziala co do alarmu to poszukam tego przycisku w weekend - on jest gdzies na tej skrzyneczce czy moze ukryty na jakims kabelku ? Ciesze sie ze udalo mi sie profesjonalnie odlaczyc ten alarm Musze oszacowac koszty i pomyslec czy naprawiac to ustrojstwo czy moze sobie darowac - jeszcze raz dzieki za pomoc


Z centralki wychodza takie dwa podobne kabelki 2 zylowe o podobnych wtyczkach jedna obok drugiej czerwona i niebieska ale za kolor to nie dam glowy jeden to dioda sygnalizacyjna drugi to wylacznik serwisowy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer