E11 brak oświetlenia deski rozdzielczej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Od pewnego czasu straciłem większość oświetlenia deski rozdzielczej.
Nie świeci większość żąróweczek. Przy czym jak walnę pięścią w deskę to w okolicy uderzenia zaczyna się część świecić. Po jakim czasie gasną.
To samo dzieje z podświetleniem klawiszy na konsoli centralnej.

Czyli tak jakby coś nie kontaktuje. Masa? Tylko gdzie tego szukać?
W którym miejscu?

  
 
poprostu powymieniaj spalone zarowki i wszystkie przyciemnione.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
mam wrażenie że to bez sensu co wymienie to się zaraz przepalają
  
 
Cytat:
2011-09-10 12:57:15, rng17 pisze:
mam wrażenie że to bez sensu co wymienie to się zaraz przepalają


A na jakiej mocy wymieniasz 4 czy 5W.
Pozatym czy przepalaja ci sie te same czy inne?
Skuteczna wymiana zarowek deski wyglada tak :
zaznaczasz otwory w ktorych niema zarowek,wyciagasz wszystkie pozostale ,kazdej dajesz psztyczka w banke ,aby wyeliminowac te ktore jeszcze swieca ale zaraz przestana bo wlokno jest wyzarzone i smetnie zwisa
Kladziesz wszystkie na bialej kartce papieru ,wyrzucasz wszystkie przyciemnione,i pozostale sprawdzasz np omomierzem czy sa sprawne, niesprawne wyrzucasz.
Zostaja ci tylko sprawne -jest ich niewiele ale napewno jeszcze dlugo poswieca wiec uzupelniasz reszte przecietnie okolo 8-10szt.
To jest jedyna skuteczna metoda wymiany taka sobie wymyslilem i sie sprawdza.
Niektorzy robia jednak inaczej tzn wymieniaja tylko te ktore w danej chwili nie swieca ,a to blad ,poniewaz zarowki zanim przestaja swiecic to sa okopcone lub wlokno jest nadwyrezone i podczas wkladania zegarow do auta wystarczy maly wstrzas i juz nie swieca kolejne, lub przejechanie po dziurze w asfalcie i nie swieca nastepne.
Czesto tez wlokno sie przerwie i nie swieci a potem wystarczy wstrzas i zaiskrzy i sie zgrzeje na nowo w calosc i swieci jakis czas az znowu sie przerwie i zabawa bez konca.



-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2011-09-10 14:05:21 ]
  
 
no ja niestety byłem w tej drugiej grupie czyli wymieniałem tylko te co nie swiecą i po wymianie te co wymieniłem świeciły a te co były dobre wcześniej jak na złość nie więc ręce mi opadły i dałem sobie na luz ale metoda wydaje mi się bardzo logiczna więc zastosuje i sprawdzę . Niewiem jaka moc jest myślałem że wszystkie mają taką samą a jaka ma być ? a i niestety wymieniam na zwykłe bez zielonych garniturków
  
 
Cytat:
2011-09-10 15:11:07, rng17 pisze:
no ja niestety byłem w tej drugiej grupie czyli wymieniałem tylko te co nie swiecą i po wymianie te co wymieniłem świeciły a te co były dobre wcześniej jak na złość nie więc ręce mi opadły i dałem sobie na luz ale metoda wydaje mi się bardzo logiczna więc zastosuje i sprawdzę . Niewiem jaka moc jest myślałem że wszystkie mają taką samą a jaka ma być ? a i niestety wymieniam na zwykłe bez zielonych garniturków


No zarowki niestety trzeba w ASO kupowac i przecietnie 100-180zl wychodza same zarowki.
Wazne aby te podswietlajace tarcze zegarow byly 4w a nie 5 bo wytopia licznik i moga sie cuda dziac.
Ewentualnie poszukac taniej , bo na zarowkach to chyba jest najwieksza marza.Zielone kondomiki natomiast sa dosc tanie w ASO , bez nich to strasznie po oczach daje.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
Kladziesz wszystkie na bialej kartce papieru ,wyrzucasz wszystkie przyciemnione,i pozostale sprawdzasz np omomierzem czy sa sprawne, niesprawne wyrzucasz.


No to u mnie tylko jedna przeszła....
Reszta wygląda tak:
I teraz pytanko: czy można je zastąpić czymś takim: link 1 lub link 2
  
 
Cytat:
2011-09-11 17:15:31, wojstank pisze:
No to u mnie tylko jedna przeszła.... Reszta wygląda tak: I teraz pytanko: czy można je zastąpić czymś takim: link 1 lub link 2


No to taka jest na wykonczeniu a pozatym jak dasz jedna nowa to bedzie znaczaco jasniej swiecic od tych zdychajacych.
diody juz ktos kiedys pisal ze slabo swieca ,ale kazdy lubi co innego...ja zawsze daje na maxa a moj ojciec na minimum,jak mam okazje jechac jego autem to nie widze zegarow.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer