Co o tym myslicie??WZMAK I TUBA - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mysle powoli nad zakupem wzmacniacza i skrzyni.

mam okazdje kupic tanio wzmacniacz jednak podejrzewam ze ten wzmacniacz co najwyzej zasili glosniki w polce a nie skrzynie.

wzmacniacz to

Sony xm3020s
link do zdjecia ze specyfikacja KLIK

tube/skrzynie nie potrzebuje duzej. moze byc jakies 20/25 cm glosnik

pociagnie ten wzmak takie cus?
klik
  
 
a il;e ten ''wzmacniacz'' kosztuje i ta ''tuba'' ? ile chcesz wydac kasy to ? bo wydaje mnie sie ze jak to kupisz to wyrzucisz tylko kase w błoto
  
 
szukam okazji he. najlepiej skrzynia plus wzmak uzywane do 200 zł. bez kabli. nie spieszy mi sie z kupnem dlatego wypatruje cos po taniossci.

np ten wzmak za 30 zł jednak jak ma nie ruszyc glosnika 25cm to wiadomo ze go nie wezme
  
 
pdasiek,
wzmak nic specjalnego, a ten głośniczek to już wogole... ta skrzynka od niego to tylko do porąbania i na rozpałkę do pieca
  
 
Cytat:
2010-01-13 21:52:02, pytlar pisze:
pdasiek, wzmak nic specjalnego, a ten głośniczek to już wogole... ta skrzynka od niego to tylko do porąbania i na rozpałkę do pieca



pytlar o tym samym pomyślałem gdy zobaczyłem tą ''skrzyneczke'' ale nie chciałem tak dosadnie napisać co o tym mysle hahahhaa
  
 
hehe, szukam czegos małego bo juz mam zapas w bagazniku. jeszcze ten zapas to nie dojazdowka tylko 15" o szerokosci 195.

dlatego najlepiej nieduza skrzynia albo tuba. basu wielce nie potrzebuje. mozecie mi podeslac jakies wasze pomysly jak macie czas
  
 
stary jak potrzebujesz bagażnik a chcesz basu to kup sobie jakies dobre glośniki 6x9 wsadź je w półke i ciesz sie dzwiękiem. do tego jakies dobre radio i nie bedziesz musial miec dodatkowego wzmaka .
  
 
no radio nabyłem tydzien temu sony gt414u, poki co mam 17cm pioneera ktore w rzeczywistosci sa mniejsze od glosnikow 16.5 cm, w oryginalnych miejscach na glosniki. znowu nie chcialem sobie ciac polki bo nie lubie jak polka jest pocieta...
  
 
kup sobie uzywane JBL GTO 937 I bedziesz zachwycony pod samym radiem . moja żonka ma takie w hondzie civic z 93 roku i ładnie gra .
  
 
a nie lepiej jakies 16.5 cm? elipsy sa lepsze od okraglych?
  
 
jak w półke - miałem Lanzary 7x10 - nieco większe od standardowych 6x9.
do tego wzmak (bo nawet 6x9 jak pisze STILON na radiu to sobie coś tam poprykuje... ale bez wzmaka to nie muzyka!!) i nie potrzeba ci skrzynka w bagażniku :]
a te Lanzarki nie dość, że ładnie czysto grały to bassik naprawde fajny był z tego...

a jak nie chcesz wzmaka - tak jak piszesz jakieś 16cm 2-drożne słabe głosniki. Nie kupuj żadnych 500W bo to nie ma sensu, szukaj głosników po radio takich co będą miały po te 50W i starczy - mocniejsze nie znaczy, że będą mocniej grały - będzie im brakowało prądu pod radiem i efekt będzie odwrotny...


[ wiadomość edytowana przez: pytlar dnia 2010-01-13 22:24:28 ]
  
 
Cytat:
2010-01-13 22:22:26, pytlar pisze:
jak w półke - miałem Lanzary 7x10 - nieco większe od standardowych 6x9. do tego wzmak (bo nawet 6x9 jak pisze STILON na radiu to sobie coś tam poprykuje... ale bez wzmaka to nie muzyka!!) i nie potrzeba ci skrzynka w bagażniku :] a te Lanzarki nie dość, że ładnie czysto grały to bassik naprawde fajny był z tego...



Mati napisałem Ci na gg o co mi chodzi
Niech kupi na razie te 6X9 , podłączy pod radio - i wtedy zadecyduje czy mu starcza to czy potrzebny wzmak. jesli wzmak to kupi
A serio mówi Ci ze moja ma te JBL GTO 937 i na samym radiu jej to super gra . Choć nie ukrywam że ja bym dał pod wzmacniacz
  
 
w polke czyli to co masz za zaglowkami. a oryginalnie sa miejsca na glosniki 5x7 ale i tak nei zawsze pasuja. no i wiekszosc ludzi tnie tą polke na glosniki 16.5 badz te elipsy. tylko wg mnie to nieestetycznie wyglada he, no ale moze tak zrobie.

czyli ogolnie lepiej wzmak plus elipsy badz okragle wieksze np 16.5 niz mała tubka.skrzynia ?

no nie wiem czy mnie przekonaliscie he
  
 
kup sobie na razie te 6x9 co Ci pokazałem albo jakieś dobre 16,5 i podlacz pod radio i zobacz czy to właśnie o to Ci chodzi , jesli bedzie słabo w/g Ciebie to wtedy kupisz jakiś wzmacniaczyk .
  
 
no zastanowie sie... he jeszcze troche poczytam tu i owdzie.
  
 
Witam!
Miał ktoś do czynienia z tym konkretnym modelem lub firmą?
SUBWOOFER AKTYWNY 500W PY-BC300X
Co o nim powiecie?
  
 
Cytat:
2010-01-21 18:27:41, krojek pisze:
Witam! Miał ktoś do czynienia z tym konkretnym modelem lub firmą? SUBWOOFER AKTYWNY 500W PY-BC300X Co o nim powiecie?



Jeżeli chodzi o tą firmę to mam radio z niej od ponad 3 lat i prócz tego że lakier zszedł z 2 przycisków działa jak nowe a natomiast ojciec na dwa "owale" w tylnej półce i też nie można na nie narzekać i nawet ładnie grają... a o tym subwooferze sie nie wypowiadam bo nie miałem z nim do czynienia
  
 
Fajny sprzęcik u kumpel ma tą tube i bardzo dobrze gra wymiata
  
 
mam nadzieje ze nikt nie uwierzyl w napis "500W" i liczyc potraficie.
realne jest tu 110W w porywach.
  
 
Cytat:
2010-01-21 18:27:41, krojek pisze:
Witam! Miał ktoś do czynienia z tym konkretnym modelem lub firmą? SUBWOOFER AKTYWNY 500W PY-BC300X Co o nim powiecie?


Tak na zdrowy rozum...
Głośnik "niby" 500W MAX, powiedzmy że połowa tego to RMS czyli 250W (założenie czysto hipotetyczne i raczej mocno zawyżone) a na wzmacniaczu - zresztą wątpliwego pochodzenia - bezpiecznik 20A. O ile da się z niego wyciągnąć 100W w RMS można powiedzieć że to dobry wynik, ale za 350zł plus przesyłka to można złożyć już całkiem "ludzkie" granie.

Moje zdanie na temat tego suba jest takie, że gdyby kosztował w całości 199zł można by od biedy się na niego skusić choć i to nazwałbym wywalaniem pieniędzy w błoto.