Carina II- jaki olej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam od niedawna mam w posiadaniu Carine II 2.0 DXL z 91r. Odziedziczylem ja po dziadku tylko jest maly problem, auto stalo chuba z 2.5roku i w zwiazku z czym chce wumienic olej bo napewno trzeba niesty nie wiem na jaki. Jesli to pomoze to Cari ma przejechane 340 tys. km

Prosze o rady i z gory dziekuje
  
 
No a nie wiesz wogole jaki byl wlany ?
pali normalnie, nie dymi ?
Odkrec korek wlewowy widzisz jakies czarne osady, czy czysciutki metal ?
  
 
pali normalnie, kontrolka gasnie i ciach pali. osady sprawdze, ale jaki byl wlany nie mam pojecia
  
 
ogladalem ten silnik wiec wyglada to tak, jak odkrecam korek to widok jest taki jakby olej byl nalny do pelna, wszystkie czesci sa powleczone olejem ;/ to chyba nie za dobry znak no nie. I jeszcze jedno pytanie ile wchodzi oleju?? bo nie wiem czy 5l wystarczy?
  
 
Wszystkie części pokryte olejem, oj niedobrze ( atak na powaznie to niedobrze jakby nie były pokryte)
A leje sie tyle ile w książce napisali lub sprawdza sie na bagnecie po wlaniu 3 litrów w mojej corolci wchodzi 3.5 l. U mnie po odkreceniu korka nic nie widać, bo pokrywa zaworów ma pod korkiem blache która przysłania widok.
  
 
Cytat:
2008-12-30 21:24:40, Ralph4 pisze:
ogladalem ten silnik wiec wyglada to tak, jak odkrecam korek to widok jest taki jakby olej byl nalny do pelna, wszystkie czesci sa powleczone olejem ;/ to chyba nie za dobry znak no nie. I jeszcze jedno pytanie ile wchodzi oleju?? bo nie wiem czy 5l wystarczy?



w moje 1,8 D z wymiana filtra wchodzi jakies 4,3 czy cosik tak więc mysle ze 5l, spokojnie Ci wystarczy
  
 
ok rozumiem to dzieki wielkie panowie za pomoc
  
 
Coś mr Cromm się mało wypowiada na ten temat a przecież temat oleju zgłębia mocno i wciąż brak odpowiedzi na pytanie "jaki olej ?"
Ja do swojej lałem minerał 15W40 np Mobil i było o.k.
Można ryzykować półsyntetyk ale zawsze to jednak drożej i jakieś ryzyko istnieje przy tym przebiegu.
Spokojnej eksploatacji ; to fajne autko z fajnym silnikiem
Pozdrawiam