Czy¿by przep³ywomierz?

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
vectra b 18 16v - obroty skacza na biegu ja³owym od 500 do 1000
Tak by³o przez ostatnie 3 miesiace. Ostatni zdarzy³o sie jej pare razy juz zgasn±æ. Czy to przep³ywomierz?
Czy mo¿e byæ jaka¶ inna przyczyna?
Na serwisie komp. nie pokaza³ ¿adnych b³êdów/.
Je¿eli tak gdzie mozna dostac cos takiego - tylko nie w aso - i ile to mniej wiecej kosztuje. Ostatni podobno podczas wymiany oleju by³ czyszczony ale nic to nie pomog³o, tak wiec pozostaje mi niestety zakup nowego.

Nawiasem mówiæ to chyba standart w oplach prawda?

Z góry dziêki za wszelki informacje.
Marcin
 
 
Witam,
mia³em podobny problem w Omedze A (C20NE) obroty szala³y, silnik gas³... objawy ustêpowa³y po ok. 2 min. od zapalenia kiedy silnik siê troche rozgrza³... Jest kilka mo¿liwo¶ci: pad³ czujnik temperatury, przep³ywomierz lub sonda lambda... U mnie by³ to czujnik naszczêscie nie jest to du¿y wydatek (25z³) a wymienana jest banalna wiêc we w³asnym zaresie Pozdr.
  
 
Sam podejrzewa³em u siebie przep³ywomierz ale w ka¿dym serwisie twierdzili, ¿e kontrolka silnika bêdzie siê paliæ, je¶li to wina przep³ywomierza. Koszt przep³ywomierza u mnie to ok. 800 z³. Raczej szukaj przyczyny gdzie indziej.
Witek
 
 
Najprawdopodobniej to silniczek krokowy - spróbuj wyczy¶ciæ powierzchnie trzpienia i gniazda zamykaj±ce przeplyw powietrza na biegu ja³owym.
Przep³ywomierza siê nie czy¶ci - to element elektroniczny wskazyj±cy objêto¶æ (lub masê w zale¿no¶ci od wersji) powietrza do silnika.
  
 
Jezeli nawalil przeplywomierz to nie koniecznie musi sie palic kontrolka silnika - u mnie tak bylo.

Na starym formum na przelomie czerwac i lipca, zostaly podane wartosci dla jakich przeplywomierz pracuje
- dobrze,
- zle i kontrolka jeszcze sie nia pali
- zle i kontrolka sie pali

Te wartosci mozna zczytac z TECHa kiedy silnika pracuje. Wartosci powinny sie zmieniac plynie.
Okreslenia jednostki przeplywu powietrza na sekunde nie pamietam, ale wartosci byly (CHYBA) nastepujace:
- powyzej 800 OK
- 500 - 800 przeplywomierz nie dziala dobrze i kontrolka sie nie pali
- ponizej 500 kompletna klapa

Okazuje sie, ze spece z serwisu Opla nie maja o tych wartosciach pojecia.

Michal

ps przeplywomierz mozna kupic w sklepach Intercarsie i jest taniej niz w serwisie i mozna dostac upust okolo 10%.