Yaris - wkładka - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
z którym Yarisem 1.3
Crit bądź pod wzgórzem w niedziele to chętnie pooglądam coś znów wymyślił, wezmę cyfraka to i zdjęcia na forum się wrzuci, sam bym chętnie zobaczył jak ci teraz autko śmiga może i u siebie bym coś w końcu pomajstrował
  
 
O dobry pomysł pokażcie zdjęcia
  
 
no i nie było Crita szkoda bo byłem bardzo ciekaw
  
 
Szkoda Może innym razem. A cz Crit będzie w Lubiatowie bo może wtedy
  
 
Sorki ale byłem nad wodą do późna i nie dałem rady przyjechać, ale nadrobimy przy najbliższej okazji
  
 
CRIT Lubiatowo to jest to
  
 
to jak tam będziecie to strzelcie kilka fotków jak możecie oczywiście - bo i ja jestem ciekawy jak to wygląda
  
 
wwtcka zrobi zdjęcia na najbliższym spocie we wrocku bo ja nie mam aparatu i sie roześle, tylko zastanawiam się jak mam zrobić zdjęcia od środka , coś wymyślimy
  
 
trzaby wyjąć z połowe silnika
a może w jakichś chińskich pozycjach da radę (orighami czy coś)
  
 
Cytat:
2003-08-11 14:04:08, Kruchy pisze:
trzaby wyjąć z połowe silnika
a może w jakichś chińskich pozycjach da radę (orighami czy coś)



Moze chodzi o kamasutre bo origami to sztuka skladania papieru
  
 
może być orisutra
  
 
jaki opszyn wchodzę sobie na stronę sklep.tuning.pl tam gdzie są wkłady do filtrów powietrza lookam yarisa - i oczom nie wierzę do mojego kosztuje normalnie 1250.13 PLN a w cenie klubowej sklep.tuning.pl: 1062.61 PLN

wielkie

pozdrowienia dla ludzi którzy narzucili taką cenę
  
 
Cytat:
2003-08-11 13:39:40, Crit pisze:
wwtcka zrobi zdjęcia na najbliższym spocie we wrocku bo ja nie mam aparatu i sie roześle, tylko zastanawiam się jak mam zrobić zdjęcia od środka , coś wymyślimy



oki, ja bede na pewno, a tym aparatem juz w najmniejsze szpary zaglądałem, więc na pewno coś będzie widać
  
 
witam!
planuje kilka zmian w swoim yarisie.tzn chcialbym zalozyc stozkowy filtr powietrza z dolotem ,wyciac katalizator i zalozyc w jego miejsce strumiennice.wiecie kto zrobilby mi to dobrze i nie drogo?weim ze sam filtr kosztuje 167zl.nie wiem ile kosztowalby mnie dolot z aluminiowej rury, takze nei znam ceny strumiennicy.jeszcze jedno pytanko.jakie modyfikacje ejszcze moglbym zrobic zwiekszajac moc i nei ingerujac za bardzow silnik? pozdrawiam i czekam na wasza zdania na ten temat
  
 
FOKA powiem tak: wycinasz katalizator a co masz zamiar zrobić z faktem posiadania 2 sond lambda ? zakładasz strumienicę i jaki efet ma ona dać ? bo jeśli zastąpić kata to się mylisz. Stożkowy filtr powietrza w seryjnym silniku to zmieni dźwięk pod maską i spadnie moment od dołu, poprawy nie będzie (jak narazie jeszcze się to nikomu nie udało w yarisie). Jeśli chcesz robić coś z oddychaniem to kup wkład powietrza a nie stożek tyle że np. K&N, GREEN albo np TRD (na bogato), wymień olej na najlepszy dla swojego silnika (nie znam odpowiedzi) filtr oleju o małych oporach (drogi ale warto), sportowy termostat, idąc hardcorowo to można zapodać chłodnicę oleju (jeśli ostro dajesz autkiem). Można zrobić sprzęgło sportowe (zero komfortu ale coś za coś), można kupić szperę ale to już jest jazda na maksa (poduszki do wymiany co parę miesięcy, podobnie jak przy metalowym sprzęgle. Cały czas omijam modyfikacje samego silnika bo domyślam się że masz gwarancję. Można zrobić jeszcze pewnie masę modyfikacji, jak coś sensowniejszego wymyśle to napiszę, jedno Ci powiem juz teraz że tanie modyfikacje w 99% nic nie dają no chyba że poprawę samopoczucia. Tak jak moja rura zimnego do filtra, sprawuje się świetnie ale już się narobiło bo lał deszcz i autko się napiło, naszczęście do wymiany tylko filtr, lenistwo bo nie chciało mi się wysiąść i wsadzić korka w spoiler
  
 
a jak zamiast atalizatora wstawie puszke rozonansowa?
i jakbym zalozyl wylot supersprinta i magnetyzery na paliwo i powietrze?
  
 
Na katalizator są dwa sposoby, pierwszy to zamontowanie sportowego (metalowego) w miejsce oryginalnego, drugi to wycięcie i wspawanie zwykłej rury ale tu będzie potrzeba interwencji elektronika który zrobi mod oszukujący komputer i tak będzie podawał wyniki do kompa aby ten był przekonany o tym że katalizator jest OK. Wiem że we wrocku zrobienie tego nie jest problemem, myśle że wycieczka do dobrego warsztatu od montażu gazu da odpowiedź na problem sody lambda.
Co do magnetyzerów to się przez grzeczność nie wypowiem, moje zdanie na ten temat i sposób jego wyrażenia może obrazić część osób w klubie czego wolałbym uniknąć
Rozumiem że pod hasłem wylot supersprinta masz na myśli końcowy tłumik tego producenta ? jeśli tak to popieram pomysł w 50 % bo drugie 50 % jest dla tłumika firmy TTE tak czy inaczej efekt będzie (szału nie będzie, ale efekt będzie)
  
 
a wlasnie poruszyles temat TTE.gdzie mozna kupic czesci TTE? tlumik TTE bedzie lepszy od supersprinta?
  
 
czy będzie lepszy to nie wiem, ma inny dźwięk. Wyglądają inaczej, a cena podobna, obie firmy są ok. A gdzie kupić tu Cie zmartwię bo to sprowadza sama toyota, czyli po towar do salonu, i tu nie wiem czy się śmiać czy płakać, bo jak znam ich narzuty to ;(
Jak sprawdzałem to za supersprinta chcieli 1150 zł a za TTE 1200 czyli podobnie. Można wszystko zrobić całkiem profi ale to wymaga kupowania wszystkirgo w TRD a tu ceny kosmiczne i do tego nie mam pojęcia kto to może sprowadzić do kraju, tu masz stronkę http://www.toyota-trd.com/en/index.html aha jak chcesz znać ceny to tam podane sie w jenach, to trzeba pomnożyć przez 0,035 i masz złotówki.
  
 
Cześci TTE są do nabycia w każdym salonie Toyoty