Yaris - wkładka - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Polski V-Tech kosztuje 1100PLN a jakiś zagraniczny napewnoz 2000PLN
  
 
Crit co do tej Supry to z tego co wiem to w roku 93 Supra dysponowała mocą 320 KM na rynku amerykańskim:
www.mkiv.com - największy klub Supry w stanach

a w 99 na rynku japońskim bo tylko tam już była wtedy sprzedawana bo w 1998 przestała spełniać normy Ekologiczne w Europie i USA miała moc 280 koni z silnika 2JZ-GTE
Broszura handlowa z japonii ro 1999

Oczywiście popraw mnie jeżeli się myle.

Poprostu ja też bardzo suprę lubie i jak chesz to mam jakieś fotki i filmy.
  
 
Cytat:
2003-08-25 23:49:01, Borass pisze:
Panowie pewnie ze za 100 moge zrobic wydech i to niezły albo pomajstrowac pod maska, z tym ze ja juz mam ten samochod 3 lata i katowalem sie z wydechem , bez srodkowego tlumika i sam tlni sportowy, i powiem wam mam juz dosc. Wypieiprzylem tlumik wspawalem srodkowy, zalozylem tylni jest cacy cisza miło itd. Wiem ze tuning nie polega na tym zeby bylo cihco i przyjemnie ale glosno i szybko z tym ze troche smieszy mnie widok samochodu z silnikeim 1.0 ktory ryczy na pol Warszawy a i tak seryjna Honda 1.4 go wyprzedza....


Zmiany w układzie wydechowym nie zawsze oznaczają ze musi być głośno, zmiany polegają na dopasowaniu układu wydechowego do silnika i do jego zjawisk falowych i dla tego zmiany w układzie wydechowym są takie trudne, tak samo wygląda sprawa z układem dolotowym i ze zmianą jego długości

Cytat:
Dlatego chce zdecydowac sie na chip. Firma V-tech oferuje do yarisa 1.0 i daja z naszych 68KM 74KM, oczywiscie konie nie sa najwazniejsze, istotniejszy jest moment a on rosnie z 90Nm na 98Nm . Oczywiscie Panowie z firmy v-tech popierają to wynikami z hamowni.


Z tego co widać to moment wzrasta z 93-98Nm wiec calkiem nie wiele.
Ciekawe jak to by wyglądało na chipie innej firmy.
  
 
A ja ze swojej strony polecam jeszcze świece SPLITFIRE TRIPPLEPLATINIUM. Ja nie dawno dałam mojej Yarisce takie świece i naprawdę czuć różnice. Ja nie jestem rajdowiec, ale to co na razie zauważyłam to polepszyła się znacznie elastyczność silnika, szybciej się zbiera na światłach. Jak ją przepędzę na autostradzie to napiszę, jaka różnica w porównaniu ze starymi wynikami .

Pozdrawiam
Katka
  
 
ale sie temat zrobil a zaczelo sie od wkladki.

wiec bardzo mnie zainteresowal ten cud-chip ciekawi mnie tez gdzie on jest montowany!? zawsze myslalem, ze chipy oplaca sie dawac w silnikach TDI badz T . ale wynalazek, ktory daje przyrost 6Km ja bym chcial sie przejechac z pancjetem, ktory to kupil i posluchac jego opinii.

znalazlem cene tu za 13KM (738 CHF) CHIPY

NX hmm wiele sie nadtym zastanawilalem noce nie przespane,rozmawialem z wieloma fachowcami (Crit dobrze wie i niektorzy z was tez) oraz z forti i odpuscilem sobie, szczerze przy 1.3 to mozna smialo bez jakichkolwiek wahan brac strzal 50km ale w 1.0...

swiece sportowe polepszaja osiagi ale ich zywotnosc to kilka tys kilomerow.

niestety gdziekolwiek sie czlowiek w tym temacie nie ruszy wiaze sie to z duzymi inwestycjami.
jezeli pojdziemy w marzenia o Ostrym Yarku to widze tak -Yaris TS(106HP) + chip(13HP) +turbo Kit (35-40HP) + NX (75HP) = 229!!!! lub wiecej hehe...albo wiekszy hardcore wyobrazcie sobie to wszystko po swapie Fcutta z Corrolki TS (315 na gazie ! 3sekundy do 150)

ale zejdzmy na ziemie takie modyfikacje wiaza sie z innymi wydatkami i wiem ze to jest tylko nie poprawne teoretyczne dodawanie konikuff
tak serio jesli kiedykolwiek bede mial okazje kupic taniej Y-TS to turbo Kit +NX 50KM bylby wystarczajaca modyfikacja.....z tym ze tanio TS znalezc to bedzie cud...
wrocmy lepiej do tej wkladki i udroznienie dolotu.

padl temat Supry 600 czy 700KM (nie pamietam dokladnie swiezo po urlopie jestem ) jest taka w polsce byl opis w wiosennym GT. na sss.org.pl sa jej czasy z modlina.


ufff
pozdry
  
 
Cytat:
2003-08-26 12:09:36, Yaryś pisze:
swiece sportowe polepszaja osiagi ale ich zywotnosc to kilka tys kilomerow.



Nie wiem o jakich świecach piszesz, ale na SPLITFIRE TRIPPLEPLATINIUM jest 160 tyś gwarancji to w moim przypadku jest dożywocie .

Katka
  
 
Co do dolotu w Yarisie to nie poszalejesz bo masz kolektor plastikowy i w dodatku o zmiennej dugości...
  
 
wiec stozek i wkladka to maks co mozemy robic tylko czy to nie autosugestja poprawi nam osiagi...


[ wiadomość edytowana przez: Yaryś dnia 2003-08-26 17:46:00 ]
  
 
Preferuje wkładke + dobry nawiew zinmego powietrza do układu.
  
 
Cytat:
2003-08-26 15:07:35, Iceman pisze:
Preferuje wkładke + dobry nawiew zinmego powietrza do układu.


dobrze prawi, dobra wkładka będzie tu najlepszym rozwiązaniem, co innego gdyby montować turbo to wtedy można się bawić w stożki a dolot zimnego też bardzo ważny jak jest ciepło, byle filtra nie zalało

Co do świec to ja wybrałem DENSO IRIDIUM zobaczymy jak będzie po wymianie, w portfelu napewno luźniej a jak na drodze się obaczy.
Najlepsze wyniki jakie znalazłem na chipie to 76 koni i 102 Nm o ile dobrze pamiętam i to "tylko" za 450 euro w 1.0 silniczku.
  
 
a jak to wygląda w silnikach 1.3??? ma ktoś jakieś dane albo po proszę o jakieś linki
aha, jaki jest koszt porządnych świec?
  
 
odkopałem linka: http://www.motor-chiptuning.de/ a co do świec to około 60 zł sztuka
  
 
Ja tez linka znalazlem moze znany ale zawsze warto przypomniec:

www.yaris-tuning.de
  
 
a jednak nie daje tak mało w 1.3, z 86KM na 98 to według mnie jest duża róźnica a moment 124 na 137 Nm, chyba się tym zainteresuje, ciekawe jak polskie odpowiedniki, bo cena rzeczywiście troche duża 499EUR
  
 
Szukajac do mojego 1.0 to szczerze mowiac niewiele widzialem do 1.3 napewno niema tego polski V-Tech ale oni za podobne pieniadze zrobia Ci chip moze nie tak dobry ale napewno porownywalny.

Do mojego robia z 68 na 76 to tez nie tak zle ale malo moment podnosz bo zaledwie do 98Nm a ta firma o ktorj mowisz WWTCKA to wyciaga chyba 101 Nm. Ale cena jest odpowiednia.

V-Tech robi to za 1000 -1100 PLN z montazem a tu do tego 400euro dozuc montaz chyba ze sam potrafisz
  
 
Borass: gdzie robisz sobie ten chip?i jaki koszt?
  
 
jezeli koszt bedzie total 1500 zlotych i zyskam 8km to mozna sie zastanowic