Jakie CB-Radio part 3 - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

ja polecam Alana 100 plus zakupisz go w cenie od 50-100zł używany do tego przeróbka (lutownica niezbędna) koszt przerobienia około 3 zł (części) i naprawdę nie to radio + ewentualnie gruszka dynamiczna (niekoniecznie musi być, ale jak już to około 50zł, chyba że orginalna przerobisz koszt około 25zł) i dobra antena (150 - 200zl) i radio wymiata że szok.
POLECAM

o przeróbce poczytasz wszędzie, ale daje takie efekty że nie jedno radio może się schować w cieniu
  
 
Cytat:
2010-02-17 22:35:14, zigg pisze:
Z tym podłączaniem to jest różnie,jedni mówią że najlepiej pod aku,inni że pod zapalniczke,mi jeden gość mówił że pod zapalniczke podłączać z tego względu,że dochodzi do niej kabel o duzym przekroju ze względu na pobór mocy,tak że nie trafisz.



I co z tego ze podłączasz pod zapalniczkę mimo iż jest kabel grubszy jak i tak później przechodzi w cienki od radia. Podłączenie pod aku. powoduje lepszy sygnał ponieważ niema zakłóceń z alternator lub radia. Nie wyklucza ich całkowicie ale prawie eliminuje je do zera
  
 
Powiedzcie mi co lepiej wybrac alan 109 czy 102?? antenke 1,50m myslalem sirio albo sunker ml 145??
  
 
a nie lepiej Unidena?
  
 
Sirio ML145 Sunker
Co to radia osobisty wybór ja ma Unidena 520 i nie narzekam.
Kumpel odpowiednio zapłacił za Presidenta, coś mu kabel od zasilani nie łączył i chciał wlutować nowy, odkręca a tam pod obudową napis UNIDEN
  
 
a wybierajac tylko z alanów to 102 czy 109??
  
 
109
ma rf gaina i dobry squelch
sam go uzywam i polecam.

niema zas przelacznika z modulacji fm na am ale jezeli jezdzisz tylko po polsce to niepotrzebny detal
  
 
Pracuje w samochodzie.
Każdy z kumpli w pracy ma CB i każdy inne
Unidena, Alana, cobre....

ale każdy kto posłucha jak odbiera moje radio, jest pełen podziwu, mimo że mam standardową antenę Hustler.
odbiór jest czysty i wyraźny, a mnie słychać bez problemu.
Nie zawiodło mnie nigdy, a mam je dwa lata i nigdy nie było strojone (mimo że powinno sie to robić, a może właśnie dlatego jest takie dobre? hmm?).

A mam CB - Uniden PRO 510 XL, które jak wiadomo jest produkowane na częsciach Presidenta. Jedyny minus to to że nie ma homologacji...

....szczegół

polecam
za cały zestaw zapłaciłem 290 zł






  
 
To tylko pogratulować trafionego zestawu
A tak apropos,nie stroi się radia,tylko antene
  
 
Cytat:
2010-03-14 22:45:17, JmB pisze:
A mam CB - Uniden PRO 510 XL, które jak wiadomo jest produkowane na częsciach Presidenta.



raczej na odwrót
President jest na częściach Unidena



źródło [Klik]
  
 
Ja jestem laikiem w tym temacie.
mówie tylko że mi działa wszystko prefect
  
 
Może kogoś zainteresuje

Skuter 9 sprzedaje
  
 
Witam

a co powiecie na Alana 42 z adapterem do samochodu
lub odpowiednik jego czyli Midland 75-822 ??
  
 
Cytat:
2010-03-15 12:34:22, bzikol pisze:
Witam a co powiecie na Alana 42 z adapterem do samochodu lub odpowiednik jego czyli Midland 75-822 ??



badziew bądź jak wolisz gadżet

Wojo testował - bez anteny zewnętrznej zapomnij o odbiorze i nadawaniu

za tą cenę kupisz już bardzo dobre radyjko
  
 
Witam

ja używam właśnie z adapterem i antena zewnętrzną President Floryda i działa bardzo dobrze ... a i jeszcze mam dodatkowa gruszkę ...

a co dokładnie wojo wy testował ??
  
 
Ciekawostka
Mam Uniden 520XL + Antene midlanda 145.

Zawsze jak gdzieś jechałem to podłączałem CB i Navigację przez rozgałęźnik gniazda zapalniczki. CB wówczas szumiał strasznie i traciłem sporo na zasięgu przez co na komforcie użytkowania. Aż w końcu podłączyłem samo CB i bez porównania. Teraz pytanie czy na każdym rozdzielaczu będzie taka lipa czy to moje "gówienko" jest takie niedobre
  
 
Raczej zasilacz samochodowy od navi sieje na prawo i lewo.
  
 
Cytat:
2010-03-15 14:26:55, lukas_s pisze:
badziew bądź jak wolisz gadżet Wojo testował - bez anteny zewnętrznej zapomnij o odbiorze i nadawaniu za tą cenę kupisz już bardzo dobre radyjko



a ja ci powiem ,że wcale nie taki badziew,mam w zapasie Alana 42 i z Sirio 100 lata bardzo ładnie,ma plusy i minusy.
Plus to że zawsze możesz go odpiąć i schować w kieszeń,nikt ci go nie rypnie,niestety minusem jest to ,że jak chcesz coś zagadać to wtyczka lubi się wypiąć z gniazda zapalniczki(zbyt krótki kabel),ale pozatym radyjko spoko,mogło by być troche tańsze.
  
 
Mam pytanko, ponieważ potrzebuje kolejny zestawik CB radia.
Obecnie Uniden 520XL z Sirio ML145.
I chyba ponownie zdecyduje się na Unidena 520 chyba, że w tej cenie coś polecacie innego ale nie gorszego, słyszałem już u znajmonych inne szumofony i nie mam zamiaru tego słuchać.
Co do antenki napewno będzie krótsza.
I najbardziej jestem zdecydowany na PRESENTER 822 B odpowiednik Missouri ale ceną zachęca też HUSTLER IC-100 również kusi mnie taki mały wynalazek PRESENTER FLORIDA 877.
Miał ktoś styczność z tymi antenami, może jakąś polecić albo odradzić.
Z góry dzieki
  
 
Hustlera sobie odpuść,większego dziadostwa nie ma,szkoda kasy,za darmo bym nie chciał tego szmelcu.