[MKV] Czy wnętrze - boczki, fotele, kanapa - pasuje z MKVII?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy boczki drzwi od MKVII beda pasowac do MKV tzn śrubki,
te blaszki (zaczepy u góry) i spasowanie z deską rozdzielczą po zamknięciu drzwi??

2 sprawa to cięgna zamka czy da się zamontowąc w to samo miejsce co ma MKV te od MKVII (to konieczne bo wiadomo sa inne)?
3 sprawa ta "wanienka" z głośnikiem czy może zostac czy MKVII ma inną??

4 sprawa to kanapa tylna czy mocowania te same??
5 sprawa to problem z fotelami z przodu...jak duży jest to problem i czy da sie wykminić...

Bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam





[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-01-15 19:43:42 ]
[ powód edycji: dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
Najprosciej byłoby podjechac do kogos z MK7 i poprostu popatrzec jak to pasuje. Podejrzewam ze róznice sa minimalne. Sróbki i blaszki zapewne pasuja. Moze byc problem jesli chodzi o spasowanie boczków z przodu do deski, ale i to nie pewne. Mocowania kanapy tez pewnie sa takie same... ale to tylko moje przypuszczenia, zaznaczam ze nie wiem "na pewno"

Co do foteli. Plug'n'play napewno nie bedzie. Mk7 maja solidniejsze, szersze stelaze, tylko jedna sróba bedzie pasowała. Ale i tragedi nie ma, troche rzezby, mierzenia i rekodzieła i bedzie grało. Jak ja sobie poradziłem to kazdy sobie poradzi Bedziesz chciał to opisze Ci jak sobie poradziłem z fotelami
  
 
boczki do deski powinny pasowac, bo ogólny zarys jest podobny mocowania kanapy tez, napewno w mk5 nie masz takich blaszek wystajacych z drzwi w któresie wkreca wkreta trzymajacego miseczkę którą ciagniesz jak zmykasz drzwi mocowanie głosnika jest raczej tkaie samo, niewiem jak sprawa klamki czy jest w tym samym miejscu ale raczej na 90% jest to samo.
  
 
Cytat:
2007-12-10 16:47:53, cashy pisze:
Co do foteli. Plug'n'play napewno nie bedzie. Mk7 maja solidniejsze, szersze stelaze, tylko jedna sróba bedzie pasowała. Ale i tragedi nie ma, troche rzezby, mierzenia i rekodzieła i bedzie grało. Jak ja sobie poradziłem to kazdy sobie poradzi Bedziesz chciał to opisze Ci jak sobie poradziłem z fotelami



....na pewno kolega widział dokładnie fotele mk VII ? ....miałem ostatnio okazję pojeździć mk VII z 1995 roku (1.8D CLX) i powiem ci, że fotele te są mniej komfortowe niż w moim mk VI ,1994r (1.6 16V CLX) .....wyglądają mi właśnie na węższe i mają krótsze siedzisko.......było to duże zaskoczenie "in minus" dla mnie.
Co prawda nie mierzyłem ich ale zdecydowanie dało się to odczuć siedząc za kierownicą.

Co do mocowań to pewnie są takie same, podobnie jak i kanapy z tyłu.....ale nic pewnego
  
 
Cytat:
2007-12-10 16:39:02, trance pisze:
Haloo no nikt nie przekłądał wnetrza do MKV od MKVII??


Kolega Zeberko to robił! Ma nawet bardzo dobrą fotorelacje. Napisz do niego.
  
 
mam zamiar kupic fotele od jednego z klubowiczow ale od mk7 i cyz podejda one mi do mk5?? czy bede musial przekrecac lub cos kombinowac z szynami ? mowa tutaj cabrio jesli to jakas roznica
  
 
Ja mam fotele od mk6 w mk5 i niestety musiałem przerabiać mocowanie szyn do podłogi.
  
 
na 99% bedziesz musial robic jak pisze zeberko.
jezeli bylaby kwestia z mk7 do mk6 to szanse sa 50% na 50%
mi sie akurat udalo
  
 
Po raz kolejny musze to pisac Wystarczy poszukac takich informacji na forum

Fotele w MK5 i MK6 do 94 r. maja inne (węzsze slabsze) mocowania.
MK6 od 94 r. i MK7 do konca produkcji maja inne mocowania (mocniejsze, szersze, masywniejsze)

Ja w poprzednim cabio (93 r. czyli starszy typ mocowan) mialem zalozone Recaro z 94 r. (czyli nowszy typ).

Oczywiscie mozna bylo kombinowac z przerabianiem inwazyjnym. Ale poradzilem sobie z tym bez tego. Dobry płaskownik, wiertara, młotek i metoda kowalska zainstalowalem wszystko tak ze ani nie bylo tego widac, a i obeszlo sie bez nieodwracalnych uszkodzen Recaro (notabene te same mam teraz zalozone w MK7 )

Wszytko jest do zrobioenia. Kolega Kakmen kupil ode mnie fotele z cabrio z 93 r. (ze starego cabrio) i w ciagu 20 minut zaadoptowal je idealnie do cabrio MK4 89r.