Problem z przyciemnieniem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich udalo mi sie wreszcie po kilku latach przerwy nabyc lajdaczke 2107 jednak poza problemami finansowymi moja glowe maci fakt iz tylna szyba oraz boczne pasazerow z kanapy za plecami sa przyciemnione metaliczna folia ktora jak widze trzyma sie znakomicie musze sie jej pozbyc gdyz z tego co wiem za to grozi zatrzymanie dowodu a tak w trzeci dzien po kupnie troche lipa ;] wiec poradzie jak sie tego pozbyc nie chce porysowac szyb zadnej homologacji tam nie widzialem w jakie detergenty ;p musze sie zaopatrzec pomozcie bo zanim jutro pojade na zagazowanie chcialbym to wiedziec. /vodz
 
 
WITAM
RZECZYWIŚCIE FOLIA TYPU "LUSTERKO-LUSTRZANKA" JEST ZABRONIONA I ZA TO POLICJA ŚCIGA (JUŻ NIE MÓWIĘ O PRZEGLADZIE). JEDYNY SPOSÓB ŻEBY JEJ SIĘ POZBYĆ TO JEJ ZERWANIE . POWINNA ZEJŚĆ BEZ PROBLEMU, MOŻE TROCHĘ SIĘ RWAĆ LUB KRUSZYĆ( ZE STAROŚCI, OD WPŁYWU SŁOŃCA...). PROBLEMEM BĘDZIE JEDNAK KLEJ KTÓRY , ZOSTANIE PO ŚCIAGNIĘCIU. PROPONUJĘ JAKIŚ ROZPUSZCZALNIK,TRZEBA GO JEDNAK DOPASOWAĆ DO KLEJU, BO CO FIRMA PRODUKUJĄCA FOLIE TO INNY KLEJ. TROCHE BENZYNKI EKSTRAKCYJEJ, DYKTA I ROZPUSZCZALNIKU( I DUŻO CHECI) I PO SPRAWIE. A O EWENTUALNYM ZARYSOWANIU SZYB NIE MA MOWY( POD WARYNKIEM, ŻE NIE BĘDZIESZ TEGO ROBIŁ NP GWOŻDZIEM)
  
 
kleje wszystkiego typu po nalepkach pieknie usuwa tez wd40. Jest tochyba jedno z lepszych zastosowan tego preparatu.
adasco
 
 
Jak zrywalem folie z bocznych to metoda "Adama Slodowego".Wzialem stara maszynke do golenia na zyletki i "ogolilem" szyby.Moze ktos sie usmiechnie czytajac to ale sprawdzilo sie w 100%!Ale tylko na bokach.No i nie mialem problemow z usuwaniem kleju.....
  
 
Dzieki wam bardzawo przynajmniej juz tak sie nie bede rozgladac po lusterkach ;] jak dzis odbiore auto od gazownika to zajme sie rwaniem tego cholerstwa.
 
 
witam, jezeli masz w swoim miescie sklep z kosmetykami samochodowymi firmy SONAX to zapytaj sie o produkt TEER ENTFERNER. produkt przeznaczony to usuwania mas bitumicznych, znakomicie nadaje sie do zdejmowania kleju po nalepkach roznego rodzaju, sam stosuje to wiem, nie zostawia sladow, nie pozastawia smug. polecam ci go, mozesz nawet lekko folie oderwac i popryskac pod folie bedzie ci lepiej schodzic.
pozdrawiam.
  
 
Sevi,Vodz,jest też z Białegostoku
Gdzie u nas te kosmetyki samochodowe mozna kupic?
Pzdr Grzesiek
p.s robimy koniecznie jakis spocik przed zlotem,zaraz znajde wątek i coś napisze na ten temat
  
 
Wlasnie wlasnie gdzie to mozna dostac u nas bo do diaska wyglada to jakby ktos to natryskiwal a nie jak typowa folia :] tak pozatym dzisiaj mialem przykra niespodzianke zaczal mi skrzypiec przod lewy i cos mi piska jakby bylo nienaoliwione jutro pojutrze dostaje kaske a wiec chcialbym wiedziec gdzie sie udac i na co sie przygotowac
 
 
Koledzy masakra zajechałem do firmy zajmującej się przyciemnianiem szyb i facet powiedział że mam natrysk a nie folie bo to lustrzanka wlazł to auta sprubował odskrobać powiedział mi że jedyny sposób to usunąć szybkę i wstawić nową troche mną zatrzęsło bo to dodatkowy wydatek i nie wiem czy na zlot nie bede ukrywał się przed drogówką pomiędzy soopem a grzesiem ;p bo nie wiem czy zdąze wymienić a teraz pytanko ile może mnie kosztować tylko szyba plus do pary drzwi dla pasażerów wiem że każdy szrocik inaczej liczy ale może znacie orientacyjne ceny.
  
 
Witam.
Z tego co sie orientuje to jezeli szyby sa przyciemniane natryskowo to nie ma z tym problemow, ale nie sa to sprawdzone wiadomosci. W kazdym badz razie ja w samarce (to znaczy u ojca w samarze) mialem tak zrobione wszystkie szyby (procz przedniej oczywiscie ) i jezdzilismy tak 6 lat i nikt nigdy sie do tego nie przyczepil. Pierwszy raz na przegladzie sie troche rzucali ze trzeba folie zrywac bo inaczej nie przejdzie ale ja ich zgasilem bo pokazalem im ze to nie folia tylko natrysk i powiedzialem ze to jest oryginal i ze niby taka ruska literka na szybach to znaczy ze maja homologacje, przeszlo to i potem juz nigdy nic nie mowili. A policja nigdy tez sie do tego nie przyczepiala. Nie wiem jak jest u Ciebie bo jak to jest taka mocna lustrzanka to rzeczywiscie moga sie czepiac ale moze najpierw sie dowiedz gdzies u fachowcow czy musisz to wymieniac
Pozdrawiam - Kid
  
 
No niestety golic sie mozna na luzie przy niej ;] bardzo ostra lustrzanka takze dupa bedzie trza zerwac moze ktorys z kolegow bialostoczan poda miejsca gdzie przyciemniaja ? To moze by i zdradzili jak zerwac ;] tzn zeskrobac ten natrysk ;p
  
 
Dzis udalo mi sie dorwac kumpla z podstawowki i powiedzial mi o dobrym sposobie na kazde przyciemnienie moze i dla was sie przyda czterochloroetylen podobno rozpuszcza asfalt moj znajomy wywiabia nim wszystkie plamy ale UWAGA!!! moja matka pracuje w komisji drog i mostow i u nich nawet to wycofali bo strasznie ostra trucizna wiec zalecam ostroznosc