[Asior] Pug 306 XS HDI wg. Asiora ;) -> powoli do przodu... - Strona 14

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2010-01-16 18:34:34, GrzEE pisze:
Asior czy ten IC jest standardowy z P306 w HDI?



306 hdi nie ma IC, ten jest z probe 2.2GT
  
 
No właśnie tak mi coś pachniało probe
  
 
Intercooler poskładany, zamontowany........ efekt czuć
Po przegonieniu auta i zatrzymaniu, czuć WYRAŹNĄ różnicę między wejściem a wyjściem z IC, czyli cos tam dziala


foto (przed montażem). Generalnie ledwo maskę domykam




[ wiadomość edytowana przez: Asior dnia 2010-01-30 00:03:24 ]
  
 
Mały update pod maską







Tyskie rządzi


ps. wiem wiem wiem wiocha

[ wiadomość edytowana przez: Asior dnia 2010-02-04 11:48:54 ]
  
 
Nie denerwuje cie stożek?? bo ja miałem w dieslu i wiem, że to nie ma sensu, bo dźwięk jak by urwał się gdzieś tłumik z przodu, a w klekocie to nic fajnego nie było benzynowego ryku tylko denerwujące buczenie... tylko tyle było fajnie, że turbine słychać było na wyższych obrotach
  
 
Cytat:
2010-02-04 11:49:52, pytlar pisze:
Nie denerwuje cie stożek?? bo ja miałem w dieslu i wiem, że to nie ma sensu, bo dźwięk jak by urwał się gdzieś tłumik z przodu, a w klekocie to nic fajnego nie było benzynowego ryku tylko denerwujące buczenie... tylko tyle było fajnie, że turbine słychać było na wyższych obrotach



tylko że u mnie już nie ma miejsca na inny filtr.... widzisz tą rurę od intercoolera ??

ew. muszę gdzieś dorwać wymiary filtra z 406 hdi 110ps......... może jakoś wejdzie.

A dźwięk jest całkiem przyjemny.


ps. jutro rolki i będę wiedział ile daje sam IC
  
 
denerwuje mnie moda na te puszki bleeee, asior - tak dopieszczone i dopracowane autko masz a jakieś badziewie pakujesz pod maskę, lepszy już by był stożek na wierzchu.
  
 
Cytat:
2010-02-04 13:38:24, yezXR3i pisze:
denerwuje mnie moda na te puszki bleeee, asior - tak dopieszczone i dopracowane autko masz a jakieś badziewie pakujesz pod maskę, lepszy już by był stożek na wierzchu.



mówisz, że lepiej jak tak sobie wisi - jak na foto kilka postów niżej ?

dyndającego nie zostawię.

Pucha jest na przetrwanie, jak się zmieści to będzie org. obudowa z filtrem od 406

  
 
pewnie że lepiej, bruździ mi ta puszka tutaj jak nie wiem. jak chcesz osłonkę to sobie kup stożek BMC czy jak to tam sie nazywało, gotowy w obudowie już.
  
 
Asior a nie boisz się że olej ze stożka zamorduje Ci przepływomierz? Masz klapkę czy gorący drut?

Ogólnie jak dla mnie DUŻY +
  
 
Cytat:
2010-02-04 18:49:57, Podola pisze:
Asior a nie boisz się że olej ze stożka zamorduje Ci przepływomierz? Masz klapkę czy gorący drut? Ogólnie jak dla mnie DUŻY +



przepływka z gorącym drutem.

jak padnie to się wymieni

byle do rolek...
  
 
Cytat:
2010-02-04 20:26:08, Asior pisze:
przepływka z gorącym drutem. jak padnie to się wymieni byle do rolek...



Odważnie
A ile kosztuje nowy?
Trochę szkoda kasy bo olej z filtra będzie osadzał się na drucie przepływomierza i doprowadzi go do szybkiej śmierci.
  
 
Jak nie ma miejsca pod maską to aku wywal do bagażnika i będziesz miał dużo miejsca na filtr

Fakt BMC było by fajną opcją i francuskich koników by było więcej

[ wiadomość edytowana przez: Diviz dnia 2010-02-05 10:45:32 ]
  
 
Oto wynik z hamowni po dołożeniu IC z probe:

Moc 94,6KM
Moment: 235NM

Wykres wstawię jak dostanę na meila.
  
 
A nie trzeba było odrazu podnieść mu boosta troszkę chociaż?
  
 
Cytat:
2010-02-05 11:49:27, yezXR3i pisze:
A nie trzeba było odrazu podnieść mu boosta troszkę chociaż?



chcialem sprawdzic ile daje sam ic.

z boostem sprawdzę jak zaloze mbc i pojadę do goodhope - sprawdzimy przed chipem.
  
 
No więc od wczoraj auto śmiga na doładowaniu 1.2 Bara.

Muszę tylko MBC przedostać do kabiny i będzie git. Przy okazji zaślepiłem EGR i wywaliłem kata więc póki co:

-de-EGR
-de-CAT
-FMIC
-MBC
-doładowanie 1.2 bara

Zaczyna się robić ciekawie. Przed chipowaniem zmierzymy moc i zobaczymy ile dało powyższe, sadzę że ok 95-100ps - 240-250NM powinno być obecnie.


ps. jakby ktoś miał gdzieś namiary na oryginalna dokładkę od gti6 to proszę o priv...
  
 
jaki był seryjny boost? żebyś nie przesadził bo ci wyjdzie EGT za duże i może być nieciekawie.
  
 
Cytat:
2010-02-07 12:28:26, yezXR3i pisze:
jaki był seryjny boost? żebyś nie przesadził bo ci wyjdzie EGT za duże i może być nieciekawie.



seria ma ok 1bara
  
 
no to jeszcze spoko