Imitacja alarmu - jak?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, chciałbym sie poradzic jakiegos speca bo z elektroniki zbyt mocny nie jestem

Otóz, robiłem dzis podswietlenie włacznikow i pomyslałem zeby zrobic imitacje alarmu ale w klamce(dokładnie w tym białym kwadraciku po wciśnieciu klamki) MK5/MK6

Z umiejscowieniem diody nie było by problemu, z samą diodą rowniez, mysle od razu o blyskającej, zeby sie nie bawic.

Tylko teraz pytanie bo mam centralke na pilota, po zamknieciu sygnał jest podawany do kierunków, i czy np mozna by na jakims przekazniku to zrobic ktory po sygnale z kierunków załaczał by zasilanie na diode i odwrotnie? cos takiego ze dostaje sygnał od centralki czyli z kierunków i przełacza/zwiera oddzielny obwód podając zasilanie na diodę?

Moze mi ktos przyblizyc temat, jaki przekaznik/stycznik i czy wogole idzie takie cos zrobic?
  
 
ja kiedys robilem w escorcie imitacje za pomocą tylko diody mrugajacej i przylutowalem ją do okablowania stacyjki - tzn. na kolumnie kierowniczej po drugiej stronie jak jest kluczyk, czyli lewej sa przylutowane 4 kable. I po wylączeniu zaplonu na ktoryms tam sie pojawialo 12V. Pod niego przylutowalem diode czyli zaplon wlaczony - nic sie nie swieci, zapłon wylaczony - dioda mruga
  
 
Cytat:
2009-02-10 22:22:31, pytlar pisze:
ja kiedys robilem w escorcie imitacje za pomocą tylko diody mrugajacej i przylutowalem ją do okablowania stacyjki - tzn. na kolumnie kierowniczej po drugiej stronie jak jest kluczyk, czyli lewej sa przylutowane 4 kable. I po wylączeniu zaplonu na ktoryms tam sie pojawialo 12V. Pod niego przylutowalem diode czyli zaplon wlaczony - nic sie nie swieci, zapłon wylaczony - dioda mruga



To to ja wiem, tylko chodzi mi zeby to z centralką sprzężyć, zeby m,i nie mrugała jak zgasze auto tylko dopiero jak zamkne centralny
  
 
To podłącz to pod centralny. Plus diody do plus pojawiającego się po zamknięciu zamka na wyjściu sterującym, a masa do dowolnego punktu drzwi. I dioda będzie działać po zamknięciu centralnego.
PS. Moim zdaniem kiepski pomysł i efekt odpustowy.
  
 
Tak jak kolega niżej. Wepnij się w kabel od centralnego, u mnie w mk VII jest to biały kabel.
  
 
Cytat:
2009-02-10 22:45:37, coastbasse pisze:
Tak jak kolega niżej. Wepnij się w kabel od centralnego, u mnie w mk VII jest to biały kabel.



Az jutro sprawdze, bo nad tym nie pomyslalem

Dzieki