3SFE problem po wymianie rozrzadu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Po wymianie rozrzadu mój silnik wydaje dziwny dzwiek - własnie od strony rozrzadu. Jest to jakby gwizd narastający wraz ze wzrostem obrotów. Alternator, klima i cały dół odpada. Wyglada na to że jest to rolka napinacza (nowa GMB), ale do końca nie jestem pewny. Mechanik twierdzi, że jest to własnie ta rolka i że dzwiek ten powinien z czasem zniknąć. Czy ktoś z Was miał taki objaw??


Pozdrawiam

  
 
Witam dla mnie taki świst to za mocno naciągniety pasek.
A jeśli chodzi o fakt że ucichnie to ma poniekąt racje bo pasek się troszkę naciągnie i przestanie świszczeć, ale to może skrócić znacznie żywotność rozrządu i zniszczyć wałek rozrządu wraz z simeringiem.
  
 
Na Twoim miejscu zrobił bym parę pożądnych km i jak nie ucichnie to wtedy składac ewentualne reklamacje. Fakt że pasek z czasem się naciąga więc jeśli to jego wina to przestanie świszczeć,a jak pęknie to nic prócz tego że samochód przestanie jechać, 3s fe podobno ma rozrząd bezkolizyjny
  
 
Cytat:
Witam dla mnie taki świst to za mocno naciągniety pasek



Ale jak można za mocno naciagnąć pasek? Przeciez to sprężyna go naciaga a całą rolke sie unieruchamia dokręcajac śrubą. W górnej osłonie jest zaslepka, która jak sie sciagnie to jest dostep do tej rolki. Mechanik ją odkrecił i jeszcze raz dokrecił i ciutę to pomogło. Może koles popełnił jakis błąd.

Cytat:
jak pęknie to nic prócz tego że samochód przestanie jechać, 3s fe podobno ma rozrząd bezkolizyjny



Sorki, ale ja tego nie chcę sprawdzac na mojej Cari


Narazie zastosuje sie do Waszych zaleceń i troche pojeżdżę, ale uważam że po wymianie paska rozrzadu powinno być tak jak przed wymiana i cos tu jest nie tak.



  
 
Też mam 3S-FE i po wymianie rozrządu nic mi nie świszczało i nie świszczy.