Spalanie carina 1.8 97

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
tak jak w temacie chciałem poruszyć temat spalania w mojej carinie 1.8 z 97 roku, kupiona nie dawno w niemczech w salonie toyoty wlascicielem byl starszy pan kupowal nowa a ta zostawil w rozliczeniu stan określam jako BDB
a więc przejde do sedna mam problemy ze spalaniem na miescie pali jakies 10 l a na trasie 8 l od razu mówie ze jezdze nią razem z zona zmiennie ja mam ciezka noge ona odwrotnie chcialbym zmniejszyc spalanie do 9 l na miescie sa jakies szanse ? aa i mówie odrazu wszystkie filtry i plyny wymienione w aso
  
 
nie za bardzo rozumiem jak chcesz zejsc na spalaniu ?? chyba tylko poprzez oszczedniejsza jazde. nie wiem czy spalania jakie podales sa duze raczej nie. choc bardzo zblizone do dynamicznego jezdzenia moim 2.0 a wrecz identyczne.
  
 
jednak spalanie jest trochę większe. mi średnio spala 7,5-8 l /100km, a lubie sobie poużywać
nie wiem jak miasto czy trasa... to jest w cyklu mieszanym -więcej trasy, jakieś 60-70%
no i mam opony szerokości 205, choć to miało niewielkie znaczenie.
  
 
Cytat:
2008-10-19 14:16:55, Talus pisze:
jednak spalanie jest trochę większe. mi średnio spala 7,5-8 l /100km, a lubie sobie poużywać nie wiem jak miasto czy trasa... to jest w cyklu mieszanym -więcej trasy, jakieś 60-70% no i mam opony szerokości 205, choć to miało niewielkie znaczenie.



Właśnie tak mi się wydaje że z tego co czytalem spalanie powinno gdzies tak oscylowac
  
 
Cytat:
2008-10-19 14:33:36, eniax pisze:
Właśnie tak mi się wydaje że z tego co czytalem spalanie powinno gdzies tak oscylowac


To poczekaj do lata albo rob dluzsze trasy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-10-19 14:35:45, Bigelektron pisze:
To poczekaj do lata albo rob dluzsze trasy.



czyli co mam rozumieć że spalanie które posiadam jest ok ?
  
 
Gdzieś wyczytałem, że 1,8 dynamikę ma jak 1,6 a spalanie jak 2,0
  
 
Cytat:
2008-10-19 15:15:21, eniax pisze:
czyli co mam rozumieć że spalanie które posiadam jest ok ?


Niewiadomo,bo jedynie litrazowanie na trasie ma sens ,takie gaworzenie ze jednemu w miescie tyle a drugiemu tyle jest bezsensu.W miescie na krotkich trasach mozna spalic dowolnie duzo paliwa.Zimny silnik pali 20-30 l na 100 a jaki jest stosunek jazdy na zimnym do jazdy na cieplym to tyle ci wyjdzie srednio.
Jak ktos jezdzi do pracy 5km to mu Yaris 1.0 pali 10 na 100 srednio i jest dobrze i mniej nie bedzie.Ale jak go raz zagrzejesz i zrobisz 200 kilosow w tempie slimaka do 120 km/h to moze wyjsc 5.5
Ostatnio jechalem za meczydupa z Krakowa przez Chrzanow i mialem 7.3 jak wreszcie przycisnalem i go wyprzedzilem spadlo do 6 .

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-10-19 19:17:45, dziadek_tadeusz pisze:
Gdzieś wyczytałem, że 1,8 dynamikę ma jak 1,6 a spalanie jak 2,0


To szanowny Pan żle słyszał albo raczej slyszał bzdury


Mam 1,8 7A-FE jak autor postu z Niemiec i to jego spalanie napewno nie jest ok

Moja Carina pali 7,4 litra gazu trasa (360 km mam do domu)
i 8,5 litra gazu w mieście. Gaz mam sekwencję więc mozna by się kłocić że troche tez trzeba doliczyć benzyny.
Jeśli chodzi o benzynę to jak wracałem z Niemiec (850km) spalił ok 8 litrów przy prędkościach 120-160 km/h

Stawiam na zepsutą sondę Lambda (wiem wiem .. to jest silnik spalający uboga mieszankę Lean Burn i nie wszyscy mówią na to sonda Lambda)
  
 
Moja 1.8 w miescie(mieszkam w malym miescie)pali ok 12l do pracy mam 4 km i wiekszosc czasy stoje w korku,w trasie przy 120-140 km/h wychodzi 6l ,przy 160-200km/h ok 7,5.Wychodzi chyba calkiem dobrze a miasto,zalezy kto gdzie mieszka,wszystko zalezy od infrastruktury.Pzdr.
  
 
ostatnio w cyklu mieszanym średnio 8-8,3L /100.
większość ~3km trasy do pracy na zimnym silniku, bez większych korków
  
 
Cytat:
2009-02-07 19:41:38, junior_jr pisze:
Moja Carina pali 7,4 litra gazu trasa (360 km mam do domu) i 8,5 litra gazu w mieście. Gaz mam sekwencję więc mozna by się kłocić że troche tez trzeba doliczyć benzyny.



ile tego trochę
bo cos mi tu za mało tych litrów
  
 
Cytat:
2009-02-08 13:44:10, Suchy pisze:
ile tego trochę bo cos mi tu za mało tych litrów



Witam

Ale tyle mi wychodzi i niewidzę powodu żeby zmyślać. Sprawdzałem około 4 , 5 razy (może więcej) i zawsze wychodzi 7,4 do 7,8. Trasa ze Środy Śląskiej przez Wrocław w korkach i dalej E67 (czyli 8 na Warszawę) Prędkości tam się nie da rozwinąć max 120 (w jednym miejscu 140)i zaraz hamowanie, bo po drodze mam 21 !!!! fotoradarów. (aha staram się tankować tylko na Orlenach, BP, Schellach itp. stacjach)
Samochód zawsze ma pełny bagażnik + żona obok.
Carina ma teraz przejechane 143 tys kupilem od znajomej Polki z Niemczech miała ją 10 lat od nowości.
Pozdrawiam
  
 
Też mam na sekwencji i chwilowo też palił po mieście w granicach
8-9 LPG ale dlatego że miałem opóżnione przełączanie na gaz więc sporo PB pobierał oszczędzając gaz.
Moje spalanie to 10,5 LPG po mieście, trasa zawsze 8,5. Po 1km przełączenie na gaz więc dużych ubytków raczej nie ma.
  
 
Mam pytanko do posiadaczy 1,8
Czy występowała w tych samochodach kontrolka Economic???
Dużo osób o niej wspomina na forum ale skoro mój 1,8 to silnik Lean Burn to sens takiej kontrolki jest chyba żaden???
  
 
występowała

oto dowód, że jest:


a to, że działa
  
 
Dzięki wielki za odpowiedź.
Ale widzę że u mnie wszystko jest ok to znaczy kontrolki nie ma bo nie mam napisu Economic na zegarach- a szkoda
A myślałem że mam dobrze wyposażoną Carinkę - bo jest z końca produkcji i była egzemplażem pokazowym w salonie.

A czy wasze przełączniki od szyb elektrycznych są podświetlane?
Bo u mnie świeci tylko napis Auto a reszta to czerń!!!
To samo z przyciskiem od lusterek elktr.
I przyznam że mnie to bardzo denerwuje
Nawet mój poprzedni samochód marki Pancerwagen miał te przyciski podświetlone.
  
 
Świeci tylko ta od kierowcy z napisem "AUTO" i od blokady mechanizmu opuszczania szyb z tego co pamiętam, a przyciski od lusterek nie są poświoetlane, zresztą nie widział bym w tym sensu bo ustawiasz je tylko raz przed jazda a w trakcie raczej się nie zmienia ustawień, więc dodatkowe podświetlenie na desce tylko by rozpraszało.
  
 
Cytat:
2009-02-10 15:37:49, junior_jr pisze:
[...]A czy wasze przełączniki od szyb elektrycznych są podświetlane?[...]



Tak
Po zablokowaniu przyciskiem okien pasażerów gasną trzy i świeci tylko przełącznik szyby kierowcy.
Pozdro.
  
 
Cytat:
2009-02-10 16:31:05, Perzan pisze:
Tak Po zablokowaniu przyciskiem okien pasażerów gasną trzy i świeci tylko przełącznik szyby kierowcy. Pozdro.


Tylko pozazdrościć