[mk5] gwizd przy ruszaniu i obciążeniu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie. Chce energiczniej ruszyc lub gdy juz jade pod ostrzejsza górkę to slychac tak jakby gwizd. Nie jest to pasek od alternatora bo jest inny dźwięk. Co moze byc nie tak albo co moze sie zaczynać dziać? Mial ktos taki przypadek? Motor 1.4
  
 
Ja w 1,6 16V mk7 mam podobny przypadek, różnica polega na tym że gwizd słychać przy energicznym przyspieszaniu pow. 4,5 tys obrotów. Okazało się że to wydech a raczej końcówka. A dał bym sobie głowę uciąć że słychać to z komory silnika
Z Twojego opisu wynika że słychać ten dźwięk podczas obciążenia silnika, może skrzynia ?? lub elementy przeniesienia napędu ??
Mogą to być jeszcze rolki rozrządu choć to mało prawdopodobne, każdą w środku spryskaj WD-40 może pomoże.
Sprawdź jeszcze czy dolot nie zasysa jakiegoś lewego powietrza, może wtedy pięknie gwizdać jak wydech poloneza

[ wiadomość edytowana przez: kolo21dg dnia 2009-06-26 09:20:33 ]
  
 
a na luzie, na biegu, czy jak wciśniesz sprzęgło też tak jest?
  
 
Cytat:
2009-06-26 09:31:21, surec pisze:
a na luzie, na biegu, czy jak wciśniesz sprzęgło też tak jest?

na kazdym biegu kolo 3000-4000 obrotów przy obciążeniu. Jak ruszam i obroty dochodzą jw. to wtedy slychac i gdy ostatnio jechałem pod dosc stromą górkę tez byl ten dźwięk. Tez myslalem o rolkach rozrządu ale to chyba wciaz bylo by slychac co?
  
 
wydmuchana uszczelka pod kolektorem
  
 
jadac z pracy dalem mu troszke popalic i nic nie bylo slychac. nie rozumiem tego troche
  
 
sprawdź rolki i mogą one tylko chałasować przy większych obrotach... podnieś maskę i dodaj gazu to bedziesz wiedział czy to coś w silniku czy coś z przeniesieniem napedu
  
 
Ja mam to samo co kolega i myśle że to coś z przeniesieniem napędu a najbardziej sprzęgło mi podpada bo jak mam na luzie i przygazuję to tego nie ma tylko jak załączę bieg 1 i ruszam oraz na 2 nieraz
  
 
witam ja również mam ten sam problem przy ruszaniu piszczy , i tak jak kolega obstawiam sprzęgło hmm... a co dokładniej ??? łożysko dociskowe ???