OBD2 w Previi 2002

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Kupiłem interfejs diagnostyczny obd2 na laptopa do diagnozy błędów.
Niestety nie działa (nie działa z moją Previą '02 D4D). Sam w sobie jest sprawny, bo bezproblemowo odczytuje wszystko z Mazdy 6 '08 kolegi.
Z tego co wypatrzyłem (na bazie pinów DTC), to protokól CAN (ISO15765).
Czy potrzebuję jakiegoś specjalnego softu toyoty (próbowałem scantool.net)? ....na chłopski rozum wydaje mi się, że takowego być nie powinno skoro ma być "urawniłowka" dla wszystkich samochodów wedle zaleceń EU.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Konrad ...chcący w końcu wiedzieć co pod maską piszczy....
  
 
Po 8 latach i jakichś 400kkm obserwacji dwóch Previi D4D stwierdzam, że pod maską nic nie piszczy, a jedynie klekocze niemiłosiernie

Z tego, co mi wiadomo, ciężko to zdiagnozować poza ASO.

Jeśli nie wywala żadnych błędów, to się nie przejmuj - jeśli będzie to miała zrobić, to na 100% to zrobi.

Przyszykuj się na katalizator wedle 200-250kkm.

pzdr
  
 
Cytat:
2009-03-20 18:15:48, marcinm pisze:
Jeśli nie wywala żadnych błędów, to się nie przejmuj - jeśli będzie to miała zrobić, to na 100% to zrobi. Przyszykuj się na katalizator wedle 200-250kkm. pzdr


Może się źle wysłowilem. Scantool, a co za tym idzie interfejs nie potrafi się z ECU dogadać....a błędy (niestety) z pewnością są. Chodziło mi czy może Toyota przypadkiem nie stosuje jakiś ponadstandardowych i unikalnych programów diagnostycznych....
p.s. Z 2 strony pociesza mnie ilość bezproblemowo przejechanych kilometrów przez Ciebie.
Pozdrawiam,
Konrad
  
 
Cytat:
2009-03-20 18:15:48, marcinm pisze:
Po 8 latach i jakichś 400kkm obserwacji dwóch Previi D4D stwierdzam, że pod maską nic nie piszczy, a jedynie klekocze niemiłosiernie



bo to klekot

Tez chce kupic kabel OBDII do AVE I bo laptopa mam i jeszcze by pasowalo zassac jakis soft,moze ktos napisze ?
Mechanik mi sprawdzal takim kompem w ktorym ponoc mozna w nowszych programowac sterowniki czy cos , nie dopytywalem sie dokladnie.