Fiat 131 2.0 DOHC Flansza wydechu w AutoCad - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
100 zł za prosta flansze hehe teraz wez to obrub pod katem zeby pasowało do głowicy
za taka prosta zaplaciłem 20 zł tzn flaszka
  
 
tu rowniez jest ....
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=668216167
  
 
Przeciez nik nikogo to do niczego nie zmusza ja sobie tak cenie i tyle nie musze nikomu nic sprzedawac
  
 
no wszystko fajnie zajebiscie ale moze by cos taniej z racji tego faktu ze udostepnilem moje schyematy co...????Nie chce mi sie wierzyc zeby ciecie laserem czy jetem kosztowalo wraz z materialem 100 zł .
  
 
Te ciecia np laserem nie sa najtansze bynajmniej w Warszawie. Najtaniej to ociosac samemu na kolanie z blachy ze zlomu
  
 
ciecie waterjetem jest drogie jak cholera...
  
 
ja akurat nie bralem tego ze schematu ja mam taka mozliwosc wiec zrobilem sobie i proponuje jak by ktos chcial a ciecie laserem nie jest takie tanie ale wolna wola kto co chce.....
  
 
Koledzy, wybaczcie, że trochę schodzę z tematu, ale jak już mamy taką flanszę , to czy np dosztukowanie do niej kolektora z Bmw IS ma sens? Podaje się że Fiat powinien mieć przekroje 38, 42 i dalej 50 mm, o ile się nie mylę.
Tymczasem kolektor z Bmw ma 35, 40. Kosa np. poleca taki kolektor (jako alternatywę) , ale czy to nie będzie dławić?
  
 
te srednice to naturalnie srednice wewnetrzne...

-----------------
Pozdrowienia
Walezy

Fiat 131 Abarth s2000 :)
  
 
no a ty masz 2.0 czy 1.6 ??? Bo ja mam w swoim 1.6 owy kolektor i spisuje sie elegancko. Nie wiem czy jest sens sie bawic kolanami holenderskimi , czy giac ruru ( droga zabawa) a tak za powiedzmy 80 zł kupujesz ISowy pare godzin w garazu z migiem i masz . Nie robisz chyba silnika ktory ma wykrzesac 250 kuca. Wiec sadze ze IS najlepsze rozwiazanie za takie pieniadze. A pozatym jakbys chcial sobie robic juz profi wydech to trzeba by wszystko policzyc zeby to mialo jakis wiekszy sens. Pozdro
  
 
no właśnie mam 2.0. I o ile do 1.6 może być właśnie idealny, to nie wiem jak do >1.8. Co prawda czytałem, że średnica uzależniona jest od średnicy zaworu a nie pojemności, no ale skoro fabryka obliczyła 38 mm , a nie 35...

Zgadzam się, że kolana hamburskie, gięcie lub profi 4-2-1 to już droga i żmudna zabawa. Nie chodzi mi o robienie wyczynowca, bo bym w ogóle ISa nie brał pod uwagę- chodzi mi jedynie o lekkie poprawienie fabryki i o to, żeby silnik swobodnie oddychał. Problem więc sprowadza się do pytania, czy lepiej wyprofilowane kanały ISa, ale za to węższe są lepsze od szerszych kanałów Fiatowskiego, krótkiego żeliwniaka.
  
 
pole powierzchni przekroju rury 35mm to 961mm2 a rury 38mm to 1130mm2 wiec roznica to 169mm2 a to jest jakies 15% roznicy wiec mysle ze bedzie to mialo znaczenie. 2.0 na waskich rurach nie chcialo jechac lepiej niz 140KM u mnie a daloby rade wiecej co pozniej sprawdzilem na 16v.

Innymi slowy lepiej zrob dobry wydech pod 2.0

-----------------
Pozdrowienia
Walezy

Fiat 131 Abarth s2000 :)
  
 
Walezy, a mógłbyś podpowiedzieć z czego robiłeś wydech? Doginałeś rury fi 38 czy może łączyłeś kolana hamburskie?
Znalazłem kolana ale tylko o przekrojach 40 i 50 mm. Zastanawiam się jak spisywałby się taki wydech (40 - 40 - 50 ) zamiast (38 -42- 45)



[ wiadomość edytowana przez: jacmund dnia 2009-07-28 21:26:47 ]
  
 
Wydech robilem z nierdzewki i rury były gięte na ciepło z piaskiem w środku- dość delikatna robota ale udało się wygiąć rury prawie idealnie(w paru miejscach nie bylo najlepiej ale tam był najciaśniejszy łuk.
Najlepiej daj stopniowane rury bo bedzie znowu zwezenie i bedzie lipa.

-----------------
Pozdrowienia
Walezy

Fiat 131 Abarth s2000 :)
  
 
ma ktos rysunek kryzy zrobiony w AutoCad
jest link na drogej stronie ale juz nie aktualny
  
 
chętnie się podepnę pod prośbę - może być na maila dariusz.swidrak@gmail.com[addsig]
  
 
Jak chcecie to moge wam zalatwic flansze tylki ilu by bylo chetnych???
  
 
cena dalej ta sama ?

[ wiadomość edytowana przez: Lukasz-PTK dnia 2010-02-08 18:47:28 ]
  
 
Ja myślę że do silnika 2.0 8V kolektor od bmw 1,8 is powinien dawać spokojnie radę w końcu w bmce jest 16 zaworów i 140 koni na bank lepsze to od seryjnego żeliwa
  
 
ja flansze mam i moge sprzedac .. 80/szt