Zestaw cb radio plus antena - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No bo użytkowanie nie jest zabronione
  
 
Cytat:
2009-03-26 20:33:24, Michal7e91 pisze:
Dokładnie jak piszesz kolego, aczkolwiek niektórzy użytkownicy twierdzą, że używanie Unidena 520XL nie jest zabronione, a zabronione jest samo wprowadzanie na rynek, czyli sprzedaż. [ wiadomość edytowana przez: Michal7e91 dnia 2009-03-26 20:54:01 ]


Użytkowanie takiego radia jest równie nielegalne jak, użytkowanie samochodu po przeróbce świateł, hamulców, układu dolotowego lub wylotowego, przeróbce zawieszenia itp. W zasadzie po takiej przeróbce powinno nabywać się ponownie homologację.


Uniden 520XL jest bardzo dobrym amatorskim radiem.
Ja na swojej 520 i antenie 1,5m Presidenta umieszczonej na klapie bagażnika bez problemów ściągam informacje do 15-20km, przy dobrej jonizacji powietrza zasięg sięga 50km.
Nie wyobrażam sobie użytkowania radia przy zasięgu 5km.
Przez takie myślenie w eterze słychać tylko powtarzające się pytania o tą samą drogę z częstotliwością co 5 min. A to już bywa irytujące....

Jak już kupić to dobry i sprawdzony sprzęt.
  
 
Uniden kupiony legalnie = legalny. Podobnie jak legalnie można w aucie nie posiadać pasów bezpieczeństwa czy tylnego światła przeciwmgielnego jeśli auto nie posiadało od nowości owego wyposażenia.
Zasięg 15-20 km fajny nie jest. Już teraz jadąc na Śląsk czy do Krakowa słyszę zapytania w stylu "jak dróżka na X", które mnie zupełnie nie obchodzą, bo owa droga jest 8 km z boku od drogi którą jadę. W takim Krakowie to radio muszę wyłączyć, aby się dało spokojnie jechać.
  
 
Wiadomo Piotr, że wjeżdżając w dużą aglomerację pojawiają się dodatkowe szumy i zakłócenia, dlatego to właśnie mocniejsza antena i radio mają możliwość redukcji tych szumów i wyłapania "czystych" informacji.
Piszę to nie ze względu by przekonać Was do swoich racji, ale raczej by ostrzec przed popełnieniem błędu. Szkoda wydawać kasę na radio i antenę tylko po to by włączyć go na chwilkę i spytać o drogę, a po chwili wyłączyć, bo szumy przeszkadzają w dalszej jeździe. W tym zakupie warto wcześniej popytać, a najlepiej pojeździć z konkretnym radiem w drodze...

Tak więc - lustereczko!
  
 
No to skręcasz squelcha i już masz mniejszy zasięg
  
 
Cytat:
2009-03-27 20:52:30, slawekk pisze:
No to skręcasz squelcha i już masz mniejszy zasięg



squelch nie zmienia zasięgu radia
do tego służy rf gain
chcesz więcej mocy=większy zasięg - szukaj w radiu rf power (dostepny np. w Lincolnie)
  
 
Cytat:
2009-03-27 17:38:51, kisztan pisze:
Wiadomo Piotr, że wjeżdżając w dużą aglomerację pojawiają się dodatkowe szumy i zakłócenia, dlatego to właśnie mocniejsza antena i radio mają możliwość redukcji tych szumów i wyłapania "czystych" informacji.



Jakich czystych skoro w promieniu kilometra nadaje ze 30 radyjek?
Ja włączam, pytam, a potem na squelchu nasłuchuję w promieniu może 2 km. Więcej mi nie trzeba... a i tak na Słowacji, 100 km przed granicą węgierską o miśkach usłyszałem i za 4h na nich wpadłem.
  
 
mam pytanie czy jesli nie potrzebuje radio na codzien, a z jego urokow korzystalbym przedewszystkim w miescie, nie potrzeba mi ani duzego zasiegu (te 5 km to wystarczajaca odleglosc) ani rewelacyjnego dzieku gdyz z reguly bedzie wylaczone. Nasuwa sie teraz pytanie czy jest sens inwestowac kase w cos lepszego czy zwykla cobra lub midland wystarczy z jakas 70-100 cm antena?
  
 
Cytat:
2009-03-29 20:46:25, adamesce pisze:
...gdyz z reguly bedzie wylaczone. Nasuwa sie teraz pytanie ...


Nasuwa się teraz pytanie, czy to radio jest Ci w ogóle potrzebne?
  
 
Może bardziej sprecyzuję swoją (i Kolegów) wypowiedź.

Mając mocniejsze radio i antenę, w dużym mieście mamy o wiele większą możliwość kręcenia "gianem", czyli możemy nieco zmniejszyć zasięg do np. 2-5km by nie dochodziły do nas informacje, które są nam niepotrzebne i wprowadzają dodatkowy szum informacyjny. Ale np. w tej samej aglomeracji będąc o no 4 rano, kiedy to życie dopiero się budzi, dobrze mieć większy zasięg.

Osobiście miałem okazję doświadczyć jazdy z różnymi radiami i antenami. W wielkim uproszczeniu mogę powiedzieć, że:
1. dobra antena to dobre nadawanie - powiesz raz, a mobile dobrze Ciebie zrozumieją i nie będzie potrzeby ponownego zapytania
2. dobre radio to dobry odbiór - jakiś mobil powie raz i Ty już będziesz wiedział, nie będzie potrzeby zaśmiecania eteru niepotrzebnymi uwagami
3. Dobra antena + dobre radio to przyjemność i komfort z użytkowania.

Oczywiście jest to duże uproszczenie, bo jest jeszcze sprawa dobrego mikrofony i prawidłowego ustawienia zarówno anteny, jak i radia.
  
 
Cytat:
2009-03-29 21:19:08, Gacolot pisze:
Nasuwa się teraz pytanie, czy to radio jest Ci w ogóle potrzebne?




Bardziej zabawa i gazdzet. Nie mialem jeszcze cb , nie watpie w jego funkcjonalnosc, ale jest mi zbedne na codzien, choc napewno by sie przydalo. Wiec co dalej ? Co z tanszej polki mozna szukac ?
  
 
Od roku jeżdżę na tym zestawie: CB radio + antena i nie narzekam, a używam okazjonalnie jak jadę poza miasto, bo w Warszawie nie da się jeździć z CB (uszy więdną).
  
 
Cytat:
2009-03-29 20:46:25, adamesce pisze:
z jego urokow korzystalbym przedewszystkim w miescie



Przede wszystkim w mieście to CB zwykle człowiek wyłącza.
  
 
Hm... no i nadal nie wiem co wybrać ;]

Niektózy polecają Johny II albo Harry II ASC, ale ceny tych produktów nie są zbyt zachęcające...

ale w końcu na coś będę musiał się zdecydować...
  
 
radia:
Uniden 520
Omega
TTI 880
Uniden PC 40 ( President Valery)
Alan 28
President Herbert

anteny
Gamma 90 ( ok 180pln )- 90 cm
Sirio AS 100 ( ok 130pln ) 100cm
Sirio ML 145 ( ok 125 pln ) 150cm
  
 
Omega - szajs
Alan 28 - dobre ale chyba do TIRa
  
 
Cytat:
2009-04-05 11:36:07, krzychu_ch pisze:
Omega - szajs Alan 28 - dobre ale chyba do TIRa



a powiedz dlaczego?
ma bardzo dobre filtry NB i ANL, RF-G, MIC-G , dobry odbiornik, nadajnik też ujdzie , małe gabarytowo i prosta obsługa . ( klon Dragona)
Krzychu ja nie piszę o tej podobnej do 19DX IV
tylko o tej OMEGA

odnośnie Alana 28 to sporo osób wozi te radia w osobówkach i nie narzeka , jest to jedno z lepszych CB do mobila ( tylko troszkę duże ) ale coś za coś
Ja w mobilu mam Emperora Shoguna i nie narzekam
  
 
Myślałem że piszesz o podróbie Cobry
Osobiście wolałbym dopłacić lub kupić używanego Dragona niż takie coś
A Alan 28 rzeczywiście dobry sprzęt ale do autka to bardziej Alan 18 lub Alan 18 Plus
  
 
ale wszystkie te zestawy nie grzesza mala cena. a do 200 zl jest alan 109. czy w cenie do 200 zl jest jakies radyjko godne uwagi ?
  
 
Cytat:
2009-04-05 17:13:10, adamesce pisze:
czy w cenie do 200 zl jest jakies radyjko godne uwagi ?



No pewnie

Alan 48 plus multi
Uniden 520
Intek M-495
Cobra 19 DX IV
Alan 78 Plus
Poczciwa ONWA
Jimmy

Trzeba się tylko określić ile kasy na co przeznaczyć
To są naprawdę dobre radia z "drugiej ręki"